Zegar

Kalendarz

« Wrzesień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Przetłumacz stronę


RODZICE

Dyrekcja Zespołu zwraca się z prośbą do rodziców dzieci, które zostały przyjęte do przedszkola, aby zgłaszali się do sekretariatu celem podpisania umowy o świadczenie usług w nowym roku szkolnym. Sekretariat czynny w godzinach 8.00- 14.00.

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

W środę 26 czerwca - odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w przedszkolu. Piętnaścioro dzieci żegnało nasze przedszkole, bowiem od września wejdą oni w szkolne progi. Jednakże występ artystyczny dla rodziców został przedstawiony przez wszystkie dzieci z grupy starszaków oraz z grupy średniaków. Po recytacji wierszy oraz zaprezentowaniu piosenek i tańców nastąpiły życzenia od dyrekcji oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i książeczek dla absolwentów przedszkola. Nie zabrakło również upominków przygotowanych dla przedszkolaków, którzy będą kontynuować edukację w przedszkolu. Dzieciom opuszczającym mury naszego przedszkola życzymy wielu sukcesów w szkole!

NAJLEPSI W GMINIE

W Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Kościelcu 20 czerwca odbyło się podsumowanie wszystkich konkursów tematycznych i przedmiotowych, które zorganizowane zostały w mijającym roku szkolnym pod patronatem Wójta Gminy Rędziny. Na uroczystości nagrody książkowe wręczono laureatom konkursów zarówno ze szkół podstawowych i gimnazjów, jak i gminnych przedszkoli. Obecni byli przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych działających w gminie oraz wójt Waldemar Chmielarz.

Wśród nagrodzonych byli także nasi uczniowie:

BŁĘDOWSKA JULIA, CZOK KINGA, HALBINIAK CEZARY, HURAS JUSTYNA, MARYNOWSKA POLA, ROSPONDEK OLIWIA, TĄDEL EWELINA, WOLSKI SZYMON- nasi najlepsi z przedszkola.

CIEŚLIK DAWID, GARUS JULIA, GOŁDA JULIA, MAJEWSKI KORNEL, MAJCHRZAK WIKTORIA, MAZUREK MARTYNA, MILITOWSKA JULIA, SOBKOWIAK JULIA, ŚWIERCZ BARTOSZ, ZAWADZKA NINA – najlepsi ze szkoły podstawowej.

BALIK MONIKA, GOŁDA ALEKSANDRA, HEJMAN AGNIESZKA, KRZYNOWEK NATALIA, MAJCHRZAK KRZYSZTOF, SOJDA SANDRA, STANIROWSKA KLAUDIA, WOLSKA JULIA, ZAREMBA MAŁGORZATA- najlepsi z gimnazjum.

GATULUJEMY!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zespołu.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W miniony wtorek tj.25 czerwca realizujący projekt „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” spotkali się ze swoimi podopiecznymi na spotkaniu podsumowującym cały rok pracy. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, uznające ich za BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLAKÓW, podręcznik do nauki pierwszej pomocy oraz kamizelki odblaskowe, odblaski i maskotki. Na spotkaniu także wyróżnienia w postaci nagród zostały przyznane tym dzieciakom, które zajęły najwyższe miejsca w organizowanych konkursach. Oto laureaci:

Konkurs „Pomocna dłoń”

I miejsce Antek Marynowski

II miejsce Szymon Wolski, Robert Jagusiak

III miejsce Kacper Musiał

Konkurs o znakach drogowych

I miejsce Eliza Paterczyk, Damian Król

II miejsce Kacper Musiał

III Alicja Tomczyk

Na zakończenie wszystkim dzieciom pogratulowano zdobytej wiedzy i umiejętności oraz życzono aby zawsze dawały przykład jak być BEZPIECZNYM PRZEDSZKOLAKIEM.

 

 

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2013

14 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się Gminne Zawody Sportowe ,,Olimpiada Przedszkolaków 2013”. Współorganizatorkami imprezy były nauczycielki przedszkola: Marta Krupka, Karolina Kowalczyk, Aneta Kubica, Jadwiga Lupa i Katarzyna Roszczuk, a głównym sędzią oraz prowadzącym całą imprezę był nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rudnikach - Mariusz Kowalik. W olimpiadzie udział wzięła reprezentacja z Publicznego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Rędzinach, reprezentacja z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Koninie oraz reprezentacja gospodarzy, czyli zawodnicy z Publicznego Przedszkola w Rudnikach. W skład reprezentacji każdego przedszkola wchodziło ośmioro dzieci w wieku 5 - 6 lat (4 dziewczynki i 4 chłopców). Nasze przedszkole reprezentowała drużyna w składzie: Julia Błędowska, Justyna Huras, Oliwia Rospondek, Ewelina Tądel, oraz Kornel Bekus, Cezary Halbiniak i Szymon Wolski. Pozostałe przedszkolaki dzielnie dopingowały swoich kolegów. Olimpiadę rozpoczęła pani Agnieszka Rydecka - zastępca dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rudnikach, witając serdecznie wszystkich zawodników i życząc udanej zabawy. Po czym mali olimpijczycy złożyli olimpijskie przyrzeczenie oraz odśpiewali zachęcającą do sportowej zabawy, piosenkę. Następnie rozpoczęły się konkurencje olimpijskie: biegi, rzut do celu, bieg sprawnościowy oraz skoki na skakance. Wszyscy zawodnicy, jak na prawdziwych sportowców przystało walczyli bardzo dzielnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali sportowe zadania. Reprezentanci naszego przedszkola zdobyli na olimpiadzie cztery złote medale, jeden srebrny i trzy brązowe. W kategorii dziewczynek Ewelina Tądel zajęła I miejsce w biegu a Julia Błędowska I miejsce w skokach na skakance, Justyna Huras zajęła II miejsce w rzucie do celu a Oliwia Rospondek III miejsce w biegu sprawnościowym, natomiast w kategorii chłopców Szymon Wolski zajął I miejsce w biegu sprawnościowym oraz I miejsce w skokach na skakance, Kornel Bekus zajął III miejsce w rzucie do celu a Cezary Halbiniak III miejsce w biegach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody, a nauczyciele przygotowujący dzieci do olimpiady, pisemne podziękowania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą zabawę! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Jak co roku, 6 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, nasze przedszkolaki gościły w sali zabaw Hula - Kula w Rędzinach. Zarówno starszaki, średniaki jak i maluszki od wielu dni czekały na to wielkie wydarzenie. W sali zabaw dzieciaki bawiły się znakomicie, korzystając ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Radości i dobrej zabawy było co niemiara. Był też poczęstunek, a na zakończenie nasze przedszkolaki otrzymały piękny dyplom za wspaniałą zabawę. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień na długo i na pewno wkrótce odwiedzą jeszcze to fantastyczne miejsce.

ŁAŃCUCH PRZEŻYCIA

„Łańcuch przeżycia” to kroki, które należy podjąć, by umożliwić poszkodowanemu przeżycie po zatrzymaniu krążenia. Należą do nich: wczesne rozpoznanie i wezwanie pomocy, wczesna resuscytacja krążeniowo-oddechowa, wczesna defibrylacja i wczesna opieka poresuscytacyjna. O tym wszystkim uczyły się dzieci na jednych z ostatnich zajęć w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. Nasze przedszkolaki choć bardzo dzielne przekonały się, że udzielanie pierwszej pomocy jest bardzo trudne i wymaga dużo wysiłku fizycznego!

RATUJEMY I UCZYMY SIĘ RATOWAĆ

Nasi najmłodsi w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”  z wielkim zapałem zaczęli uczyć się ratować innych. Pani Ewelina Czok uczyła dzieci najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

21 czerwca 2013 r. , w piatek, na godzinach wychowawczych odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Uczniowie będą mieli możliwość wymienić się książkami lub odkupić od starszych koleżanek i kolegów podręczniki na nowy rok szkolny. Zapraszamy.

PUBLIKACJA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Na stronie www.dziennik.librus.pl została opublikowana lista podręczników na nowy rok szkolny 2013/2014 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Rudnikach. Wydruki list dla chętnych uczniów i rodziców dostepne są w sekretariacie szkoły.

RATOWNIK MEDYCZNY W PRZEDSZKOLU

5 czerwca do naszego przedszkola w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” przyjechała pani pielęgniarka z ośrodka zdrowia, pracująca także jako ratownik medyczny. Dzieci z przedszkola uzyskały wiele wiadomości od zaproszonego gościa na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć sprzęt medyczny stosowany w ambulansie, ćwiczyły także numer telefonu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz tekst zgłoszenia telefonicznego. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Zdobyta wiedza sprawiła że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Każdy z nas powinien wiedzieć jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

Wygenerowano w sekund: 0.07
11,519,205 unikalnych wizyt