Zegar

Kalendarz

« Kwiecień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Przetłumacz stronę


WYCIECZKA DO WADOWIC I OŚWIĘCIMIA

22 października uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wadowic i Oświęcimia. Wizyta w domu pamięci Naszego Patrona Jana Pawła II, była szczególnym przeżyciem bo przypadała w dzień błogosławionego sługi bożego. W skupieniu uczniowie wysłuchali informacji na temat dzieciństwa i lat młodzieńczych Karola Wojtyły spędzonych w Wadowicach. Później uczniowie udali się do Oświęcimia, gdzie oglądali miejsca zagłady popełnionej przez hitlerowców. Było to z pewnością dla nas niezapomniane przeżycie i wspaniała lekcja historii.

DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 19 października br. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły- Jana Pawła II. Tematem przewodnim XII Dnia Papieskiego była rodzina. Uczniowie klasy IA przypomnieli fragmenty nauczania Ojca Świętego na temat rodziny.  Mówili „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”. Wiele entuzjazmu podczas spotkania wzbudziła burza mózgów związana ze słowem RODZINA. Uczniowie kojarzyli to słowo z radością, rodzeństwem, opieką, indywidualnością, autorytetem. Dzień Papieski mobilizuje nas abyśmy budowali rodziny w oparciu o wartości, które proponuje nam Jan Paweł II.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

W dniu 12 października 2012r odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela.  Uroczystość przygotowali  uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami p. Lidią Sosnowską i p. Izabelą Drożdż. Program występu obejmował okolicznościowe wiersze,  fraszki, skecze i piosenki.  Klasa II wykonała ponadto nowoczesny taniec, a dzieci klasy III zakończyły akademię melodią "Sto lat", zagraną na dzwonkach. Występy najmłodszych podobały się publiczności i wywołały u wielu osób uśmiech na twarzach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zespołu.

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

Nasze przedszkole bierze udział w programie "Mamo, Tato wolę wodę!". Celem programu jest promowanie właściwych nawyków żywieniowych, ze szczególnym uwzględnieniem roli wody w diecie, a także aktywności fizycznej i proekologicznych postaw. Jednocześnie zapraszamy rodziców i dzieci do zabawy w  serwisie www.wolewode.pl. Można w nim znaleźć mnóstwo ciekawych treści. Dzieci z pewnością polubią Akademię Zdrojka, gdzie zapoznają się z interaktywnymi grami oraz będą mogły posłuchać nowych bajek naszego bohatera i jego przyjaciół. Rodziców zachęcamy natomiast do zapoznania się z ciekawymi artykułami i poradami, jak poprzez zabawę przekonać malucha do picia wody.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Z dniem 1 października 2012 roku dla wychowanków naszego przedszkola rusza projekt  pt. „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” finansowany z dotacji Fundacji CEMEX "Budujemy przyszłość”.  Jest to projekt  skierowany do przedszkolaków z grupy „5” i „6”- latków; pośrednimi beneficjentami będą rodzice tych dzieci.

Głównymi celami projektu są:                                                                                                                                      uwrażliwienie dzieci na konieczność ostrożnego poruszania się po drogach i ulicach; zapoznanie z niektórymi znakami drogowymi oraz koniecznością ich przestrzegania; przeszkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; uświadomienie niebezpieczeństw  grożących podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy; budowanie poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości; uczenie opanowywania i przezwyciężania złości i agresji.

Zajęcia prowadzić będą: p. E.Czok, p. R.Kowalczuk, p. M.Krupka i p. M.Stoszek.

 

Z WIZYTĄ W SEJMIE

We wrześniu br. młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w lekcji demokracji w Parlamencie polskim. Wizytę w budynku Sejmu i Senatu umożliwiła nam życzliwość P. poseł Izabeli Leszczyny. Poza tym odbyliśmy spacer Nowym Światem do Starego Miasta, podziwiając Pałac Namiestnikowski, Zamek Królewski oraz panoramę Warszawy z widokiem na Stadion Narodowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

PAMIĘTAMY - OBCHODY ROCZNICY 11 WRZEŚNIA 1942 ROKU

11 września br. nasza szkoła i społeczność lokalna wzięły udział w obchodach rocznicowych ku czci 20 Pomordowanych 11 września 1942 roku w Rudnikach. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Wzięli w niej udział reprezentanci związków kombatanckich z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele Urzędu Gminy w Rędzinach z przewodniczącym Rady Gminy Panem Romanem Pakułą, sekretarz Panią Anna Moroń - Mielczarek, radnymi, dyrekorzy placówek oświatowych z przedstawicielami braci uczniowskiej i pocztami sztandarowymi, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi, sołtysi z terenu gminy, członkowie rodzin ofiar, społeczność lokalna. Zgodnie z tradycją uczestnicy uroczystości oddali hołd Pomordowanym pod pomnikiem upamiętniającym tamte tragiczne wydarzenia, czcząc pamięć 11 września 1942 roku minutą ciszy i składając kwiaty. Młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wachułki przygotowała montaż poetycki. Podczas akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru gminnego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przez prezes koła Panią Stanisławę Gęsiarz i Czesławę Kardas na ręce pocztu sztandarowego naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

Wygenerowano w sekund: 0.06
9,807,461 unikalnych wizyt