Zegar

Kalendarz

« Grudzień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Przetłumacz stronę


BEZPIECZEŃSTWO W SIECI- STOP CYBERPRZEMOCY!

Uczniowie naszej placówki pod kierunkiem pedagoga szkolnego wzięli udział  w Regionalnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „STOP CYBERPRZEMOCY”. Celem konkursu było ukazanie problemu przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych, popularyzowanie wykorzystania komputera i Internetu w życiu codziennym w bezpieczny sposób, rozwijanie kreatywnego i asertywnych postaw. Klasy I-III reprezentowała praca uczennicy klasy ISP Marta Kanoniak, klasy I-IIIG uczennicy klasy IIb Zuzanna Mielczarek. 

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DOTYCZĄCY PROFILKATYKI UZALEŻNIEŃ - „Jestem sobą – nie uzależniam się!”

 

W dniu 6 grudnia 2013r. odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego na projekt komiksu dotyczący profilaktyki uzależnień. Celem konkursu było: uświadomienie dzieciom i młodzieży problematyki dotyczącej negatywnych skutków zażywania różnych środków odurzających (nikotyna, alkohol, narkotyki, dopalacze), kształtowanie postaw asertywnych wśród uczniów oraz kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego  od uzależnień. Laureatką III miejsca w kategorii gimnazjum została Sandra Sojda - uczennica klasy IIb Gimnazjum nr 2 w Rudnikach, pod kierunkiem p. M.Kolewińskiej-Kołdon.

 

 

PRZEDSZKOLAKI NA MIKOŁAJKACH W TEATRZE

W poniedziałek, 2 grudnia, przedszkolaki z grupy starszaków i grupy średniaków pojechały do Teatru im. Adama Mickiewicz w Częstochowie na mikołajkowy spektakl pt. ,,Gałganiarz i Patyczek”. Jest to historia o chciwym Gałganiarzu oraz biednym, samotnym Antosiu – Patyczku. Gałganiarz pragnie jedynie pieniędzy. Antoś z kolei marzy o jedzeniu, ciepłym kącie oraz kochających rodzicach. Opowieść zawiera piękny morał, że pieniądze szczęścia nie dają, a najcenniejsza jest uczciwość i dobre serce, które każdy, nawet najmniejszy, powinien pielęgnować…Spektakl bardzo podobał się przedszkolakom i dostarczył im wiele wrażeń, ale jeszcze milsza niespodzianka czekała na dzieci po zakończeniu przedstawienia, ponieważ pojawił się wtedy św. Mikołaj i wręczył przedszkolakom piękne prezenty. Spotkane z Mikołajem zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii przedszkola.

MASKA DLA STOWARZYSZENIA RODZIN I PRZYJACIÓŁ OSÓB NIEPENOSPRAWNYCH DAR SERCA

5 grudnia, o godz. 17 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach - Osiedlu odbyło się mikołajkowe spotkanie Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół  Osób Niepełnosprawnych DAR SERCA, podczas którego młodzież działąjąca w grupie teatralnej MASKA zaprezentowała przedstawienie "Kot w butach", zrealizowane w oparciu o tę właśnie baśń oraz historię opowiadającą o złym czarodzieju Pim-Pomie. Podczas gali wręczono również statuetki dla najbardziej zasłużonych wolontariuszy w naszej gminie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele urzędu gminy Rędziny - obecny był wójt pan Waldemar Chmielarz -, przedstawiciele CEMEX-u oraz darczyńcy i przyjaciele DARU SERCA.. Nasi młodzi aktorzy wyczarowali na scenie prawdziwie baśniową atmosferę, wprawiając widzów w iście świąteczny nastrój. Występ podobał się tak bardzo, że członkowie MASKI otrzymali owacje na stojąco. Nasz baśniowy Święty Mikołaj, w postać którego wcielił się Krzysztof Majchrzak, okazał się prawdziwym świętym na etacie, bo to jemu przypadło w udziale wręczenie paczek wszystkim podopiecznym DARU SERCA.

6 grudnia nasz spektakl, nad którym młodzież pod okiem opiekunów - pań: Igi Długoszewskiej-Zawadzkiej i Agnieszki Krzynowek pracowała prawie 3 miesiące, wystawiliśmy dla uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rędzinach -Osiedlu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii Zespołu.

MIKOŁAJ W HULA KULA

Mikołaj w Hula Kula

Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki, lalki, żołnierzyki.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.
 

3 grudnia 2013r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej pojechały do Dziecięcego raju spotkać się z niezwykłym gościem – Świętym Mikołajem. Przedszkolaki niecierpliwie czekały na to spotkanie cały rok. Czas oczekiwania umilały różnorodne zabawy: na zjeżdżalniach, w piłeczkowych basenach, torach przeszkód, w dmuchanym zamku i w kolorowych pojazdach. Wreszcie na miejsce spotkania przybyły Elfy… Ale spotkać się z Mikołajem nie było łatwo. Bowiem Elfy przygotowały dla dzieci trudne zadania. Przedszkolaki musiały odnaleźć ukryte wskazówki i wykazać się orientacją, spostrzegawczością, znajomością kolorów i umiejętnością rozwiązywania zagadek. Po poprawnym wykonaniu wszystkich poleceń czekała na dzieci nagroda  - spotkanie z Mikołajem i prezenty. Wszyscy przywitaliśmy gościa bardzo serdecznie. Mikołaj szerokim uśmiechem witał dzieci i taszczył wielkie worki podarków. Każdy przedszkolak odważnie odebrał swój prezent i obiecał, że będzie grzeczny do następnego spotkania.

Dziękujemy Ci, Święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przesdzkola.

INFORMACJA

Od stycznia 2014 roku jest możliwość dokonywania opłat za przedszkole przez Internet na podane poniżej konto:

Przedszkole Publiczne w Rudnikach
ul. Ogrodowa 13a
42-240 Rudniki
PKO BP S.A. 63 1020 1664 0000 3602 0028 3432
Prosimy osoby zainteresowane o zgłoszenie tego faktu do sekretariatu oraz podanie adresu mailowego celem przesłania Państwu naliczonych kwot do zapłaty.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Małe i duże, kolorowe, puchate i mięciutkie - pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały 25 listopada nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, żeby bawić się i uczyć. Tego dnia na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji: Była gimnastyka z pluszakami, słuchanie opowiadań i wierszy o misiach, oraz różne konkursy i zagadki. Dzieci dowiedziały się również jak powstał pierwszy pluszowy miś, a na zakończenie rysowały portrety swoich ulubionych przytulanek. Misiowe zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, a dobra zabawa miała też wartość edukacyjną. Na koniec dnia na pewno nie jeden pluszowy miś wyszeptał do ucha swojego właściciela „...szkoda, że kolejne Święto Pluszowego Misia będzie dopiero za rok…”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

KONKURS EKOLOGICZNY

DRODZY RODZICE

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym organizowanym przez serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl.

Głosowanie na prace konkursowe rozpoczyna się 28 listopada i trwać będzie do 3 grudnia 2013r.

Do wygrania jest ponad 100 wspaniałych nagród zarówno dla przedszkola jak i dla głosujących.

Głosować można codziennie w galerii na stronie

http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2013/galeria.html

Im więcej głosów oddacie, tym większa szansa na jedną z ponad 100 nagród dla Waszej rodziny i naszej placówki!

Nie zwlekajcie – głosujcie!

DNI KULTURY W NASZEJ SZKOLE

W dniach 21-31 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II  w Rudnikach odbyła się „Szkolna Akcja Dni Kultury”. Pod tym hasłem kryło się wiele działań, którym przyświecał jeden wspólny cel: znamy i przestrzegamy zasady savoir-vivre. Uroczysty apel, który odbył się w piątek 15 listopada, był inauguracją ,,Dni Kultury”. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele SU: Zuzanna Piasecka kl.IIIb, Klaudia Stanirowska kl.IIIb oraz Krzysztof Majchrzak kl.IIIa. Podczas apelu wręczone zostały nagrody oraz dyplomy laureatom plastycznego konkursu dotyczącego „bon ton” w  kl.I-III SP- Ex aequo I miejsce zajęli: Aleksandra Lizoń kl.II, Karol Kuligowski kl.II oraz Nina Zawadzka kl.III. Wyróżnieni zostali: Kinga Czok kl.I, Oliwia Piotrowska kl.II, Dawid Kubik kl.II, Oscar Laskowski kl.II oraz Kornel Majewski kl.III. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczone zostały pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali również zwycięzcy szkolnego konkursu literackiego nt. savoir-vivre w kategorii klas IV-VI, I miejsce zajęły Martyna Mazurek kl.IV oraz Julia Garus kl.VI  a wyróżnienie otrzymał Kornel Bajerski kl.IV. W kategori klas I-III gimnazjum: I miejsce zajęła Zuzanna Piasecka kl.IIIb, II miejsce Sylwia Halbiniak kl.IIb oraz wyróżnienie Julia Sobkowiak kl.Ib.
Do obchodów tygodnia włączyła się cała społeczność szkolna. Poszczególne klasy pod przewodnictwem swych wychowawców przygotowały scenki, które zaprezentowały w czasie apelu w sposób zabawny, kreatywny i aktorski: Jak obchodzić urodziny (zaproszenie, przebieg, prezenty)? - kl.VI; Piruet z łyżką, nożem i widelcem – sztuka jedzenia – kl.IV; Kto kogo pozdrawia, dobre słowo nic nie kosztuje – kl.IIb; Ubiór na każde okazje (szkoła, urodziny, dni świąteczne, teatr, kino, itp.) – kl.Ib; W plenerze, czyli o kulturze wypoczynku i rekreacji – kl.V; Gafy, pomyłki, nieporozumienia (werbalne  i  niewerbalne) – kl.IIIb; Dobre maniery drogą do kariery szkolnej – kl.IIIa; Zachowanie w restauracji, kawiarni, na parkiecie – kl.Ia; Kibicujemy fair play kl.IIa. Najkulturalniejsi uczniowie stanęli w szranki o tytuł „Super Kulturalny Uczeń”, którzy wybrani zostali podczas klasowego plebiscytu. Medalami uhonorowani zostali uczniowie:  kl.I – Nikola Pyka, kl.II - Filip Zielonka, kl.III – Amelia Bajor, kl.IV – Martyna Mazurek, kl.V – Martyna Balcerek, kl.VI – Bartosz Świercz, kl.Ia – Szymon Witczak, kl.Ib – Julia Sobkowiak, kl.IIa – Dominika Kuligowska, kl.IIb – Zuzanna Mielczarek, kl.IIIa – Klaudia Rybak, kl.IIIb – Magdalena Kapral. Akcja zakończyła się „Mini quizem”, do którego przystąpiły delegacje klas IV-VISP oraz I-IIIG. Wszystkie drużyny wykazały się duża wiedzą z zakresu savoir-vivre. Wychowawcy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzili lekcje dotyczące savoir – vivre. Klasy zostały ozdobione gazetkami dotyczącymi zagadnienia dobrych manier. Pomysłodawcą i organizatorem „Akcji Dni Kultury” był Samorząd Uczniowski pod opieką  p. Katarzyny Wierus, p. Małgorzaty Szwai oraz p. Magdaleny Kolewińskiej-Kołdon. Pamiętajmy o tym, iż kultury należy przestrzegać zawsze i wszędzie. Nie tylko w szkole i nie tylko podczas ,,Dni Kultury”! Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski składają serdeczne podziękowania Panu Pawłowi Zatoń, za sfinansowanie nagród w postaci „wejściówki” do Dziecięcego Raju – Hula Kula, dla laureatów konkursu plastycznego przeprowadzonego wśród uczniów klas I-III SP.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zespołu oraz prezentacji dot. zasad savoir-vivre w szkole

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CDoQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.gmucha.webd.pl%2Fpobieralnia%2Flekcja%2520wychowawcza%2FZasady%2520savoir%2520vivre.doc&ei=wjGRUu-yDer07AbzgYG4Cw&usg=AFQjCNFEK0HBCa5dEGXKb9VndYZ8ZyvyEw&bvm=bv.56988011,d.bGE

 

MASKA ZAPRASZA MIKOŁAJA

Grupa teatralna MASKA, którą w tym roku szkolnym tworzą uczniowie z klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 2 w składzie: Klaudia Urbańska, Kasia Piasecka, Karolina Małolepsza, Natalia Krzynowek, Klaudia Stanirowska, Zuzia Piasecka, Natalia Ciupa, Sylwia Halbiniak, Paulina Bajerska, Agnieszka Kowalik. Julia Jarczok, Sylwia Banaś, Dominika Kuligowska i Krzysztof Majchrzak, pracuje pod okiem pani Igi Długoszewskiej - Zawadzkiej i pani Agnieszki Krzynowek nad kolejnym przedstawieniem teatralnym. Zajęcia zespołu odbywają się co tydzień, w każdą środę, od 14:00 - 15:00. Pracę nad nową sztuką rozpoczęliśmy już we wrześniu. Tym razem młodzi aktorzy zmierzyli się z baśniami: "O złym czarodzieju PIm-Pomie" i "Kocie w butach". Teksty tych historii zostały skomponawane w taki sposób, by harmonijnie, zabawnie, ale i nutą refleksji przekazać widzom prawdę o tym, co w życiu stanowi wartość najważniejszą, niezmienną i niepodważalną. Chcemy podkreślić, że prawda, uczciwość, dobro i piękno są w stanie uczynić świat lepszym - mimo niecnych zamiarów ludzi podstępnych, złych, pozbawionych zasad moralnych i ludzkiej przyzwoitości. W świat znanych baśniowych  postaci wkracza też Święty Mikołaj, a cała opowieść, jak to w magicznej opowieści, kończy się, oczywiście, szczęśliwie - dobro zwycięża swą niepodważalną potęgą, a zło w brzydocie pokrętnych knowań zostaje należycie ukarane i zwyciężone. Praca nad sztuką przynosi wszystkim: młodzieży i opiekunom wiele satysfakcji i niekłamanej radości. Podczas, czasem wyczerpujących prób, świetnie się bawimy, wzajemnie od siebie uczymy, odkrywamy nieznane dotąd umiejętności. Jesteśmy radosną, szczerze roześmianą grupą, która pragnie, poprzez swoją twórczość, podarować ludziom dobre emocje, podzielić się pasją kreowania lepszego świata, pokazać, że jakość naszego życia tak naprawdę zależy od nas samych.

OBCHODY 95. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada społeczność ZS-P obchodziła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż poetycki przygotowali najstarsi wychowankowie szkoły - uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Igi Długoszewskiej -Zawadzkiej i Małgorzaty Hutny. Pani Agnieszka Krzynowek zadbała o przygotowanie oprawy wokalnej akademii - Klaudia Stanirowska i Ewelina Bronis zaśpiewały wzruszające piosenki: " Biały krzyż" i "Małe tęsknoty". Przypomnieliśmy najważniejsze daty, zdarzenia, postaci historyczne, które wyznaczyły naszej Ojczyźnie, po 123 latach niewoli, drogę do niepodległości.

Wygenerowano w sekund: 0.08
12,411,240 unikalnych wizyt