Zegar

Kalendarz

« Lipiec 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Przetłumacz stronę


KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

21 czerwca 2013 r. , w piatek, na godzinach wychowawczych odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Uczniowie będą mieli możliwość wymienić się książkami lub odkupić od starszych koleżanek i kolegów podręczniki na nowy rok szkolny. Zapraszamy.

PUBLIKACJA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Na stronie www.dziennik.librus.pl została opublikowana lista podręczników na nowy rok szkolny 2013/2014 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Rudnikach. Wydruki list dla chętnych uczniów i rodziców dostepne są w sekretariacie szkoły.

RATOWNIK MEDYCZNY W PRZEDSZKOLU

5 czerwca do naszego przedszkola w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” przyjechała pani pielęgniarka z ośrodka zdrowia, pracująca także jako ratownik medyczny. Dzieci z przedszkola uzyskały wiele wiadomości od zaproszonego gościa na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć sprzęt medyczny stosowany w ambulansie, ćwiczyły także numer telefonu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz tekst zgłoszenia telefonicznego. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Zdobyta wiedza sprawiła że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Każdy z nas powinien wiedzieć jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

PAN POLICJANT W PRZEDSZKOLU

Od października ubiegłego roku w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w pobliżu jezdni. Ale najwięcej o ruchu drogowym wie pan policjant. W piątek 24 maja zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola policjanta. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna  jest jego praca, jakie są zasady bezpiecznego uczestnictwa  w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością numeru alarmowego policji oraz innych numerów alarmowych. W podziękowaniu za ciężką pracę policjanta, nasz gość otrzymał od każdego przedszkolaka laurkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

 

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

17 maja dzieci z przedszkola w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK" odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Rudnikach. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm, usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość włączania sygnału strażackiego.
Ta wizyta poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru oraz zapoznaniem z pracą strażaka, wzbogaciła wiedzę dzieci o wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Po wizycie w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Kto wie może któryś z naszych podopiecznych zostanie strażakiem?
Przedszkolaki w ramach podziękowania strażakom za tak miłe przyjęcie uhonorowały ich gromkim DZIĘKUJEMY. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

VI KONKURS GRANTOWY FUNDACJI CEMEX ROZSTRZYGNIĘTY!

Miło nam poinformować, iż na posiedzeniu Rady Fundacji Cemex "Budujemy przyszłość" podjęto decyzję o przyznaniu dotacji projektowi z naszego przedszkola "Z przyrodą w zgodzie". Celem projektu jest zbliżanie dzieci do świata przyrody, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Projekt realizowany będzie w grupie 5 i 6-latków przez panie J. Lupę i A. Kubicę.

E- DZIENNIK

Nasz szkoła począwszy do drugiego półrocza zamieniła dziennik papierowy na elektroniczny. e-Dziennik Librus to nowoczesny system usprawniający pracę placówki oświatowej w zakresie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania oraz zarządzania danymi Ucznia. Zapewnia on kompleksowe spełnianie wymogów najważniejszych aktów dotyczących systemu oświaty oraz ochrony danych osobowych. Gwarantuje pełne wsparcie dla realizacji zadań edukacyjnych i administracyjnych stawianych przed Dyrektorami oraz Nauczycielami. Narzędzie to zapewnia zarówno szkole, jak i Rodzicom bieżącą kontrolę frekwencji i postępów w nauce Ucznia, a Dyrektorowi placówki stały monitoring pracy Rady Pedagogicznej.e-Dziennik to najnowocześniejsze narzędzie profilaktyczne wspomagające realizację funkcji wychowawczej szkoły. System zapewnia Rodzicom bieżący dostęp do dokładnych informacji na temat frekwencji i postępów w nauce dziecka, a także umożliwia im stały kontakt z Nauczycielami. Ponadto całodobowy dostęp do konta dziecka pozwala skutecznie i szybko przeciwdziałać problemom wychowawczym.  Dostęp do konta jest możliwy z dowolnego komputera podłączonego do Internetu lub telefonu komórkowego z możliwością przeglądania stron internetowych.W zakładce linki, znajdą Państwo link- OŚWIATA- E-DZIENNIK z dostępem do systemu.

Z WIZYTĄ W NIEMCZECH

W dniach 21- 25 kwietnia 2013 roku grupa dziewięciu uczniów Gimnazjum nr 2 w Rudnikach wraz z opiekunami uczestniczyła w międzynarodowej wymianie uczniowskiej - programu  Comenius. Miejscem wizyty było Gimnazjum im. Goethego w Bensheim w Niemczech, land Hessen. Nasi uczniowie Zuzia Mielczarek, Kacper Bielawski, Mateusz Grajdek, Ania Ulewicz, Kasia Łapińska, Krzysiek Majchrzak, Zuzia Piasecka, Klaudia Stanirowska i Kuba Zalasiński zostali miło przyjęci przez swoich kolegów z 9 klasy Goethe Gimnazjum i ich rodziny , które zapewniły im niezapomniany pobyt w Niemczech.  Podczas wizyty uczniowie prezentowali projekty związane z tematyką „Kultura – nasz magiczny skarb”. Oprócz uczniów z Polski i Niemiec w projekcie uczestniczyła także grupa z Austrii. Wszyscy wzięli udział w śniadaniu międzynarodowym zorganizowanym przez uczniów z Niemiec, podczas którego można było spróbować rarytasów z Polski, Niemiec i Austrii . Dzięki uprzejmości szkoły partnerskiej zwiedziliśmy zamek w Heidelbergu, muzeum Gutenberga w Mainz , braliśmy  także udział w eksperymentach fizycznych w Ośrodku Doświadczalnym w Wiesbaden. Wizyta w Niemczech była satysfakcjonująca zarówno dla naszych uczniów jak i dla naszych partnerów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

 

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W dniu 17 kwietnia 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie odbyła się uroczystość, podczas której wyróżnieni zostali laureaci konkursów przedmiotowych z terenu delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie. W spotkaniu z utalentowaną młodzieżą uczestniczył śląski kurator oświaty Stanisław Faber. 82 młodych ludzi, wśród nich uczennica naszego gimnazjum MONIKA BALIK- laureatka konkursu przedmiotowego z matematyki, odebrało dyplomy, zaświadczenia i gartulacje. Sam talent nie wystarcza żeby odnieść sukces, potrzebna jest też pracowitość i wytrwałość w dążeniu do celu. Zdobycie tytułu laureata daje gimnazjaliście przywilej kontynuowania nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów przyjęcia zawartych w regulaminie rekrutacji, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i szóstkę na świadectwie z przedmiotu konkursowego. Laureatce serdecznie gratulujemy!

WODA W ŻYCIU MOJEJ RODZINY

23 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Woda w życiu mojej rodziny” zorganizowanego przez nasze przedszkole w ramach realizacji programu ,,Mamo, tato wole wodę”. Na konkurs dostarczono 6 prac, wykonanych wspólnie przez dzieci i rodziców. Wszystkie prace były pomysłowe i w ciekawy sposób ukazywały znaczenie wody w życiu każdego człowieka. Komisja konkursowa, po długich obradach, ustaliła następujący werdykt:

I miejsce: Maja Anzorge
II miejsca: Kacper i Amelia Musiał
III miejsce: Dawid Piestrzyński
Wyróżnienie:
Martyna Tomczyk
Kinga Czok
Cezary Halbiniak

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

18 kwietnia nasze przedszkolaki pojechały do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na  spektakl  pt.  „Przygody Robaczka Kłaczka”. Przedstawienie opowiadało o przygodach uroczego robaczka, który marzył o tym żeby latać oraz  o grupce jego przyjaciół – mieszkańców łąki.
Dzieci, jak przystało na prawdziwych przedszkolaków, w teatrze zachowywały się  bardzo  grzecznie  i  kulturalnie.  Przedstawienie bardzo im się podobało, a występujących aktorów nagrodziły gromkimi brawami.

Wygenerowano w sekund: 0.16
10,718,894 unikalnych wizyt