Zegar

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Przetłumacz stronę


BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

14 lutego w naszym przedszkolu odbył się Walentynkowy Bal Karnawałowy. Impreza była wyczekiwana przez przedszkolaki od wielu dni, a nawet tygodni. Wszystkie dzieci oraz wychowawczynie przebrały się w ciekawe i kolorowe stroje karnawałowe. Na przedszkolnym balu znalazły się więc : królewny, wróżki,  Czerwony Kapturek, biedronki, smoki, tygryski, rycerze, policjanci i wiele innych bajkowych postaci. W serduszkowej scenerii wszyscy doskonale bawili się w rytm skocznej muzyki. Zabawom i pląsom przy muzycznych hitach towarzyszyła radość milusińskich, a na ich buziach gościł uśmiech. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie uczestniczyły zarówno starszaki, średniaki jak i maluszki. Wspaniała karnawałowa zabawa została udokumentowana na pamiątkowych zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii przedszkola.

SZKOŁA PRZYJAZNA 6- LATKOM

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z prezentacją dot. przygotowania szkoły w zakresie edukacji dzieci 6-cio letnich. LINKI- OŚWIATA- SZKOŁA PRZYJAZNA 6- LATKOM

ZASADY REKRUTACJI DO KLASY I GIMNAZJUM

Zarządzenie nr 6/2014

Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

w Rudnikach

z dnia 28.02.2014 r.

 

 

 § 1

 

W związku z art.39 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 07.09.1991 o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) zarządzam wprowadzenie  

ZASADY  REKRUTACJI  UCZNIÓW  DO KLASY I GIMNAZJUM NR 2   W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM IM. JANA PAWŁA II
W RUDNIKACH  NA ROK  SZKOLNY 2014/2015
( załącznik  do zarządzenia) 

 

§ 2

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem  podjęcia.              

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLASY I

Zarządzenie wewnętrzne

Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

w Rudnikach

z dnia 28.02.2014 r.

 

 

 § 1

 

W związku z art.39 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 07.09.1991 o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) zarządzam wprowadzenie  

ZASADY  REKRUTACJI  UCZNIÓW  DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM IM. JANA PAWŁA II W RUDNIKACH  NA ROK  SZKOLNY 2014/2015 ( załącznik  do zarządzenia)

 

§ 2

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem  podjęcia.

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ

Nasza szkoła uczestniczy w nowatorskim projekcie "Internetowy teatr TVP dla szkół", w ramach którego przeprowadzane są transmisje na żywo spektakli teatralnych. W dniu 26 lutego 2014 roku nasi najmłodsi z klas I- III mieli mozliwość przeniesienia się do Białostockiego Teatru Lalek. Aktorzy, z tego teatru przedstawili nam spektakl pt. "Szpak Fryderyk". Razem z nami oglądało go kilka tysięcy dzieci ze szkół w całej Polsce. Spektakl opowiadał historię samotnych sąsiadów, którzy mają swoje małe, własne, ekscentryczne przyzwyczajenia. Zabawna historia o szpakach i sympatycznych sczurach uczy, że nie należy niczego, ani nikogo oceniać po pozorach. Nasi młodzi widzowie żywo reagowali na na przeplatające się na scenie chwile radości i smutku.

WIECZÓR FILMOWY Z PROFILAKTYKĄ W GIMNAZJUM

21 lutego b.r. w Gimnazjum nr 2 w Rudnikach odbył się Wieczór Filmowy z Profilaktyką pt. „Zdrowy styl życia- bez używek”. Zajęcia składały się z IV części. Wystąpienie Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia- Zuzanny Mielczarek ucz. kl.IIb, która przedstawiła: czym zajmuje się Szkolny Rzecznik Praw Ucznia, jakie są środki działania Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia, co może i jakie są obowiązki Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Po wystąpieniu odbyła się projekcja filmów profilaktyczno-edukacyjnych: „Wyloguj się do życia”- uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i Internetu,  edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia, zachęcenie młodzieży do szukania alternatyw wirtualnej rzeczywistości; „Dziękuje, nie piję!”- profilaktyka uzależnień, szkodliwość używek, umiejętność zachowań asertywnych;  „Dziękuję, nie biorę!”- niebezpieczeństwo uzależnienia, konsekwencje uzależnienia, wzmacnianie postawy asertywnej wobec namawiających do zażywania substancji psychoaktywnych; „Asertywność- alkohol”- nauka zachowań  asertywnych w trudnych sytuacjach. Asertywność- umiejętność mówienia „nie”:... ja się nie zgadzam, mam swoje zasady i swoje zdanie..!  Po projekcji filmów odbyła się debata, dyskusje dotyczące szkodliwości zażywania używek oraz umiejętności zachowań asertywnych. Następnie młodzież pracowała w grupach nad krzyżówkami dotyczące szkodliwości używek, quizami dotyczące zachowań asertywnych oraz opracowała dekalog zdrowego stylu życia wolnego od używek. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów klas I-II gimnazjum, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach. Nad organizacją i przebiegiem zajęć czuwał pedagog szkolny M.Kolewińska-Kołdon a swą pomocą w przeprowadzeniu zajęć oferowali studenci AJD w Cz-wie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu oraz zapoznania się z prezentacją Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia- link- PEDAGOG z dostępem do prezentacji.

OGŁOSZENIE

Dnia 27.02.2014 roku (czwartek) o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów, którzy zostali zapisani do klasy I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2014/2015.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

 

Informujemy,  że od 03.02  do 03.03.2014 roku rozpoczyna się rekrutacja do naszego przedszkola. „Karty zgłoszenia dzieci do przedszkola” do odbioru w sekretariacie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach, sekretariat czynny w godz.7.30- 15.00. Deklaracje wypełniają ci rodzice, których dziecko już chodziło do przedszkola (tj. przedłużenie), karty zgłoszenia do przedszkola rodzice dzieci, którzy są przyjmowani pierwszy raz. W zakładce linki, znajdą Państwo link- PRZEDSZKOLE z dostępem do wcześniej wymienionych dokumentów.

 

ANKIETA

Szkoła nasza brała udział w badaniu ankietowym, mającym na celu poznanie opinii na temat przygotowania szkoły do pracy z młodszymi uczniami klas I. Opinia ta stanowi ważną informację dla MEN i zostanie wykorzystana w przygotowaniu materiałów informacyjnych o szkołach dla rodziców 6- latków, co pomoże w wyborze odpowiedniej placówki dla dziecka. W zakładce linki, znajdą Państwo link- OŚWIATA- ANKIETA  z dostępem do ankiety.

BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

W związku z realizacją działań zawartych w Programie Wychowawczym i Programie Profilaktyki Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Rudnikach oraz priorytetami polityki oświatowej, tj. bezpieczeństwo uczniów, respektowanie norm i zasad w miesiącu 02.2014r. w szkole podstawowej i gimnazjum odbyły się będą następujące działania:
- zajęcia dla uczniów klas IV-VI prowadzone przez  psychologów Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna w Cz-wie nt. bezpieczeństwa w Sieci, profilaktyki cyberprzemocy oraz respektowana norm i zasad,
- obyło się badanie ankietowe wśród uczniów klas IV-VI SP oraz I-III G dotyczące korzystania z komputera i Internetu;
- trwa międzyszkolny konkursy plastyczny dla uczniów klas I-III SP oraz literacki dla uczniów klas IV-VI SP i I-III G dotyczący bezpieczeństwa w Sieci, profilaktyki cyberprzemocy,                                                           - 12.02.2014r. w klasach V,VI SP zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przez p. Ewelinę Czok oraz pedagoga szkolnego, w klasach I,IIIG również odbyły się zajęcia praktyczne- pierwsza pomoc w ramach zajęć Edukacja dla bezpieczeństwa,
- w dniu 14.02.2014r. odbył się Wieczór Filmowy z Profilaktyką dla uczniów kl.IV-VI SP pt. "Zdrowy styl życia-bez używek!". W ramach zajęć zostały zaprezentowane filmy profilaktyczno-edukacyjne: „Nikotyna”, „W Sieci”, „Asertywność-papierosy”. Po projekcji filmów odbyły się prelekcje nt. szkodliwości substancji psychoaktywnych – nikotyna, uzależnień od komputera i Internetu, zjawisku cycberprzemocy oraz umiejętności zachowań asertywnych. Następnie uczestnicy Wieczoru wzięli udział w quizach, krzyżówkach profilaktycznych, opracowali dekalogi bezpiecznego i zdrowego stylu życia. Poprzez gry i zabawy interpersonalne uczniowie ćwiczyli umiejętności asertywnych zachowań. Na zakończenie spotkania z profilaktyką każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach. Nad organizacją i prowadzeniem Wieczoru Filmowego czuwał pedagog szkolny Magdalena Kolewińska-Kołdon a w pomoc w prowadzeniu zajęć zaangażowały się p. Magdalena Stoszek oraz p. Ewelina Czok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

EDUKACJA MŁODEGO POKOLENIA

                   

 

 

Zachęcamy wszystkich rodziców oraz uczniów do zapoznania się z zasadami realizacji projektu „Edukacja Młodego Pokolenia” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki działanie 9.1.2. W zakładce linki, znajdą Państwo link- OŚWIATA- EDUKACJA MŁODEGO POKOLENIA z dostępem do informacji lub na stronie www.arr.czestochowa.pl w zakładce: Edukacja młodego pokolenia.

Wygenerowano w sekund: 0.11
14,092,863 unikalnych wizyt