Zegar

Kalendarz

« Sierpień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Przetłumacz stronę


RADOSNE OGNIKI W ZŁOTYM POTOKU I CHORZOWIE

Gromada zuchowa RADOSNE OGNIKI, którą stanowi klasa IIISP, 19 października wyruszyła ze swoją wychowawczynią Lidią Sosnowską do Złotego Potoku w ramach 26. Jesiennego Złazu Zuchowego pod nazwą"Chę umieć i wiedzieć więcej!". Zuchy podziwiały uroki jesiennego lasu, piekły kiełbaski razem z innymi gromadami, otrzymały nowe sprawności.

25 października dzieci udały się do Chorzowa. Zwiedziły planetarium i obserwatorium. Trzecioklasiści odwiedzili skansen, w kórym zgłębiali tajniki wypieku chleba - sami też piekli bułeczki.

VI WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI "PRZEBOJE SĄ WŚRÓD NAS"

5 listopada soliści z naszego przedszkola wystąpili w przebojach z lat 60 - 90 na VI Wojewódzkim Konkursie Piosenki w GOK w Rędzinach. Maja Anzorge pięknie zaśpiewała piosenkę z repertuaru Marii Koterbskiej pt ,,Parasolki” a Kacper Ignaszak równie udanie zaprezentował piosenkę z repertuaru Krzysztofa Antkowiaka pt. ,,Przyjaciel wie”.

Szkołę Podstawową reprezentowali: Nina Zawadzka z klasy III w piosence Maryli Rodowicz "Damą być" oraz Kornel Majewski z klasy II, który zaśpiewał "Orkiestry dęte". Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszego przedszkola i szkoły.

 

KONKURS NA DYNIĘ

Wyniki konkursu “Najciekawsza Dynia Halloween”

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Bardzo się cieszymy, że tak dużo dzieci i rodziców stworzyło tak piękne dynie. Wszystkie dynie zasłużyły na wyróżnienie, każda jest inna i niepowtarzalna.  Jury wybrało jednak sześć dyn halloweenowych, które zostały nagrodzone.

I MIEJSCE   –  Amelka Musiał

I MIEJSCE –  Kacper Krupka

II MIEJSCE –  Maja Anzorge

II MIEJSCE –  Natalia Postawa

III MIEJSCE –  Kacper Ignaszak

III MIEJSCE –Zuzia,Basia, Adaś Błędowscy

Wyróżnienie  - Filip i Gosia Adamus

Wyróżnienie – Zuzia Zalasińska

Wyróżnienie –Mateusz i Krzyś Skrońscy

Wyróżnienie –Maja Bekus

Wyróżnienie – Kacper  Wychowaniec

Wyróżnienie –Damian Nocuń

Wyróżnienie –Ala Tomczyk

Wyróżnienie – Julia Mruklik

Wyróżnienie – Martyna Tomczyk

Wyróżnienie – Konrad Kossakowski

Wyróżnienie – Magda Stępień

Wyróżnienie – Wiktoria Bartnik

Wyróżnienie – Natan Binek

 

PRZEDSZKOLNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

do wzięcia udziału w III edycji konkursu pt. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”

 

 Cele Konkursu:

- integracja rodzin poprzez wspólne działanie twórcze,

- rozwijanie twórczej aktywności,

- odkrywanie talentów,

- podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

 

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie mogą brać udział dzieci 3, 4, 5, 6 – letnie uczęszczające do naszego przedszkola.

2. Prace wykonują dzieci w rodzinach - przy pomocy rodziców, dziadków, oraz innych członków rodziny.

3. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej.

Szopka może być wykonana w dowolnej technice. Technikę wykonania i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każdy uczestnik.

4. Uczestnicy dostarczają wykonaną szopkę, gotową do ekspozycji do organizatora konkursu w terminie do 12 grudnia 2013 roku.

5. Do prac należy dołączyć informację z danymi: imię i nazwisko dziecka oraz osób uczestniczących w wykonaniu szopki, wiek dziecka.

6. Oceny ,,Szopek Bożonarodzeniowych”dokona Jury powołane przez organizatora  w terminie do 8 grudnia 2013 r.

7. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 20 grudnia 2013 r.

 

Nagrody

Każdy uczestnik  otrzyma dyplom za udział w konkursie. Prace wyróżnione zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie Szopek Bożonarodzeniowych w Przedszkolu Publicznym w Rudnikach.

SZKOŁA CZYSTYCH RĄK

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przyłączyło się do programu Szkoła Czystych Rąk. Jest to akcja skierowana do dzieci, ich opiekunów oraz nauczycieli, promująca działania o charakterze informacyjno – edukacyjnym, mające zapobiegać szerzeniu się chorób przenoszonych drogą brudnych rąk, poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych u dzieci. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia dotyczące higieny rąk. Dzieci dowiedziały się, że brudne ręce odpowiedzialne są za przenoszenie szkodliwych dla zdrowia bakterii. Wychowawczynie przypomniały dzieciom, że nalezy myć ręce:  

–    przed każdym posiłkiem

–    po wyjściu z toalety

–    po powrocie ze szkoły, spaceru lub podwórka

–    po zabawie

–    po kontakcie ze zwierzętami

–    po kichaniu i kasłaniu, jeśli zakrywa się  ręką buzię lub nos.

Grupa starszaków przystąpiła również do konkursu plastycznego organizowanego przez Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w ramach akcji "Szkoła Czystych Rąk". Zadaniem konkursowym było wykonanie książeczki, dotyczącej zagadnień związanych z promowaniem prozdrowotnych zachowań dzieci, w szczególności przestrzeganiem zasad higieny rąk. Nasze 6 - latki bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy i wykonały kolorową, ciekawie prezentującą temat mycia rąk, książeczkę pod tytułem ,,Każdy przedszkolak powie, że czyste ręce to zdrowie". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 31 października 2013 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. W imprezie uczestniczyła cała społeczność Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami. Dzieci z klasy I zaprezentowały krótki program artystyczny w postaci wierszy, piosenek i tańca. W występie pomagała wszystkim Dobra Wróżka. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przy Sztandarze Szkoły. Dyrekcja wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY CMENTARZ

W piątkowy poranek, przed zbliżającym się Świętem Zmarłych, przedszkolaki z grupy starszaków oraz z grupy średniaków wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na cmentarz w Rędzinach. Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych oraz przypomnienie o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Będąc na cmentarzu dzieci pomodliły się za zmarłych a także zapaliły znicze na Grobie Ofiar Hitleryzmu.Wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

JESIENNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

Jesienne zabawy "Do parku przyszły z przedszkola dzieci.Chcą zrobić z liści barwny bukiecik.Listki czerwone, jak malowaneleżą pod klonem i pod 
kasztanem..." Przedszkolaki korzystają z uroków pięknej, złotej jesieni i chętnie wychodzą na spacery, robia bukiety z kolorowych liści 
oraz  uczestniczą w różnych zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. A bitwa na jesienne liście to najlepsza zabawa tej pory roku.

ZABAWY W HULA KULA

23 października  najmłodsze przedszkolaki były w Dziecięcym Raju – Hula Kula w Rędzinach. Była to pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka Maluszków. Dzieci  bawiły się wyśmienicie!  Odważnie korzystały ze wszystkich zjeżdżalni, pojazdów, domków, karuzeli  i torów przeszkód. Pobyt w Dziecięcym Raju dostarczył przedszkolakom  wiele radości  i dał możliwość zaspokojenia ważnej w tym okresie rozwoju,  potrzeby ruchu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

NAJMŁODSZA GRUPA PRZEDSZKOLNA JEŻYKI

Najmłodsze przedszkolaki  pomyślnie przeszły okres asymilacji do warunków przedszkolnych i obecnie dobrze radzą sobie w grupie. Wszystkie maluszki biorą udział w zajęciach dydaktycznych: ćwiczą, śpiewają, rysują i malują. Lubią wspólne zabawy w kącikach tematycznych oraz zabawy swobodne: klockami, samochodami, lalkami i puzzlami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

PARK MINIATUR

16 października uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Krzynowek i p. Magdą Stoszek udali się w podróż po najważniejszych miejscach pielgrzymkowych w całej Europie. Nasi pielgrzymi zobaczyli na własne oczy cuda architektury sakralnej takie jak: Bazylika Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, Katedra św. Jakuba w Santiago de Compostela, czy Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O powstaniu i historii każdego z tych miejsc opowiadał dzieciom przewodnik. Było to możliwe dzięki zorganizowanemu wyjazdowi do Parku Miniatur Sakralnych na Złotej Górze. W ramach wycieczki dzieci brały też udział w zajęciach edukacyjnych pt. Skały i skamieniałości- amonity z wyżyny krakowsko- częstochowskiej. Dowiedziały się czym są amonity, jak szukać skamieniałości oraz miały okazję zrobić swoje własne amonity z gliny. Na zakończenie wizyty w parku, z racji rocznicy wyboru Jana Pawła II na stolicę piotrową, poszliśmy przed największą na świecie statuę papieża Polaka. Mierzący 14 metrów monument jest wyrazem naszego uznania dla dokonań oraz pontyfikatu Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,065,058 unikalnych wizyt