Zegar

Kalendarz

« Maj 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Przetłumacz stronę


PAN POLICJANT W PRZEDSZKOLU

Od października ubiegłego roku w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w pobliżu jezdni. Ale najwięcej o ruchu drogowym wie pan policjant. W piątek 24 maja zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola policjanta. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna  jest jego praca, jakie są zasady bezpiecznego uczestnictwa  w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością numeru alarmowego policji oraz innych numerów alarmowych. W podziękowaniu za ciężką pracę policjanta, nasz gość otrzymał od każdego przedszkolaka laurkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

 

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

17 maja dzieci z przedszkola w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK" odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Rudnikach. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm, usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość włączania sygnału strażackiego.
Ta wizyta poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru oraz zapoznaniem z pracą strażaka, wzbogaciła wiedzę dzieci o wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Po wizycie w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Kto wie może któryś z naszych podopiecznych zostanie strażakiem?
Przedszkolaki w ramach podziękowania strażakom za tak miłe przyjęcie uhonorowały ich gromkim DZIĘKUJEMY. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

VI KONKURS GRANTOWY FUNDACJI CEMEX ROZSTRZYGNIĘTY!

Miło nam poinformować, iż na posiedzeniu Rady Fundacji Cemex "Budujemy przyszłość" podjęto decyzję o przyznaniu dotacji projektowi z naszego przedszkola "Z przyrodą w zgodzie". Celem projektu jest zbliżanie dzieci do świata przyrody, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Projekt realizowany będzie w grupie 5 i 6-latków przez panie J. Lupę i A. Kubicę.

E- DZIENNIK

Nasz szkoła począwszy do drugiego półrocza zamieniła dziennik papierowy na elektroniczny. e-Dziennik Librus to nowoczesny system usprawniający pracę placówki oświatowej w zakresie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania oraz zarządzania danymi Ucznia. Zapewnia on kompleksowe spełnianie wymogów najważniejszych aktów dotyczących systemu oświaty oraz ochrony danych osobowych. Gwarantuje pełne wsparcie dla realizacji zadań edukacyjnych i administracyjnych stawianych przed Dyrektorami oraz Nauczycielami. Narzędzie to zapewnia zarówno szkole, jak i Rodzicom bieżącą kontrolę frekwencji i postępów w nauce Ucznia, a Dyrektorowi placówki stały monitoring pracy Rady Pedagogicznej.e-Dziennik to najnowocześniejsze narzędzie profilaktyczne wspomagające realizację funkcji wychowawczej szkoły. System zapewnia Rodzicom bieżący dostęp do dokładnych informacji na temat frekwencji i postępów w nauce dziecka, a także umożliwia im stały kontakt z Nauczycielami. Ponadto całodobowy dostęp do konta dziecka pozwala skutecznie i szybko przeciwdziałać problemom wychowawczym.  Dostęp do konta jest możliwy z dowolnego komputera podłączonego do Internetu lub telefonu komórkowego z możliwością przeglądania stron internetowych.W zakładce linki, znajdą Państwo link- OŚWIATA- E-DZIENNIK z dostępem do systemu.

Z WIZYTĄ W NIEMCZECH

W dniach 21- 25 kwietnia 2013 roku grupa dziewięciu uczniów Gimnazjum nr 2 w Rudnikach wraz z opiekunami uczestniczyła w międzynarodowej wymianie uczniowskiej - programu  Comenius. Miejscem wizyty było Gimnazjum im. Goethego w Bensheim w Niemczech, land Hessen. Nasi uczniowie Zuzia Mielczarek, Kacper Bielawski, Mateusz Grajdek, Ania Ulewicz, Kasia Łapińska, Krzysiek Majchrzak, Zuzia Piasecka, Klaudia Stanirowska i Kuba Zalasiński zostali miło przyjęci przez swoich kolegów z 9 klasy Goethe Gimnazjum i ich rodziny , które zapewniły im niezapomniany pobyt w Niemczech.  Podczas wizyty uczniowie prezentowali projekty związane z tematyką „Kultura – nasz magiczny skarb”. Oprócz uczniów z Polski i Niemiec w projekcie uczestniczyła także grupa z Austrii. Wszyscy wzięli udział w śniadaniu międzynarodowym zorganizowanym przez uczniów z Niemiec, podczas którego można było spróbować rarytasów z Polski, Niemiec i Austrii . Dzięki uprzejmości szkoły partnerskiej zwiedziliśmy zamek w Heidelbergu, muzeum Gutenberga w Mainz , braliśmy  także udział w eksperymentach fizycznych w Ośrodku Doświadczalnym w Wiesbaden. Wizyta w Niemczech była satysfakcjonująca zarówno dla naszych uczniów jak i dla naszych partnerów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

 

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W dniu 17 kwietnia 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie odbyła się uroczystość, podczas której wyróżnieni zostali laureaci konkursów przedmiotowych z terenu delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie. W spotkaniu z utalentowaną młodzieżą uczestniczył śląski kurator oświaty Stanisław Faber. 82 młodych ludzi, wśród nich uczennica naszego gimnazjum MONIKA BALIK- laureatka konkursu przedmiotowego z matematyki, odebrało dyplomy, zaświadczenia i gartulacje. Sam talent nie wystarcza żeby odnieść sukces, potrzebna jest też pracowitość i wytrwałość w dążeniu do celu. Zdobycie tytułu laureata daje gimnazjaliście przywilej kontynuowania nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów przyjęcia zawartych w regulaminie rekrutacji, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i szóstkę na świadectwie z przedmiotu konkursowego. Laureatce serdecznie gratulujemy!

WODA W ŻYCIU MOJEJ RODZINY

23 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Woda w życiu mojej rodziny” zorganizowanego przez nasze przedszkole w ramach realizacji programu ,,Mamo, tato wole wodę”. Na konkurs dostarczono 6 prac, wykonanych wspólnie przez dzieci i rodziców. Wszystkie prace były pomysłowe i w ciekawy sposób ukazywały znaczenie wody w życiu każdego człowieka. Komisja konkursowa, po długich obradach, ustaliła następujący werdykt:

I miejsce: Maja Anzorge
II miejsca: Kacper i Amelia Musiał
III miejsce: Dawid Piestrzyński
Wyróżnienie:
Martyna Tomczyk
Kinga Czok
Cezary Halbiniak

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

18 kwietnia nasze przedszkolaki pojechały do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na  spektakl  pt.  „Przygody Robaczka Kłaczka”. Przedstawienie opowiadało o przygodach uroczego robaczka, który marzył o tym żeby latać oraz  o grupce jego przyjaciół – mieszkańców łąki.
Dzieci, jak przystało na prawdziwych przedszkolaków, w teatrze zachowywały się  bardzo  grzecznie  i  kulturalnie.  Przedstawienie bardzo im się podobało, a występujących aktorów nagrodziły gromkimi brawami.

DNI OTWARTE

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach ul. Szkolna 11, organizuje „Dni Otwarte”. Już 29 kwietnia otwiera swoje podwoje dla dzieci z roczników 2006 i 2007. W tym dniu przyszli uczniowie oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z proponowaną ofertą edukacyjną na rok szkolny 2013/2014. Szkoła zaprasza do odwiedzenia sal dydaktycznych, sali gimnastycznej, biblioteki oraz sal komputerowych. Będzie to także okazja do porozmawiania z uczniami i nauczycielami szkoły, którzy chętnie opowiedzą o doświadczeniach i wrażeniach.

Dni Otwarte 29 kwietnia 2013r. w godzinach od 11.30 do 13.30.

"O RYBAKU I SMUTNEJ RYBCE"

W ramach realizacji w naszym przedszkolu Programu ,,Mamo, tato wole wodę” staramy się kształtować u naszych wychowanków postawy  prozdrowotne  oraz proekologiczne, dlatego też wtorek, 26 marca, ogłosiliśmy w przedszkolu  „DNIEM WODY”. W tym dniu dzieci wzięły udział w pogadance na temat znaczenia wody w przyrodzie oraz znaczenia wody dla życia i zdrowia człowieka, a także zaprezentowały swoim starszym kolegom z klasy I, II i III przedstawienie pt. ,,O rybaku i smutnej rybce”. Historia, którą przedszkolaki z grupy starszaków i średniaków wspólnie przedstawiły, niosła ze sobą treść ekologiczną oraz zachęcała do picia wody. Główną bohaterką przedstawienia była złota rybka, która nie chciała mieszkać w brudnej rzece. Na szczęście historia dobrze się skończyła i rzeka odzyskała swój dawny blask. Stało się to za sprawą dzieci, które oczyściły ją ze śmieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Pięknie zaśpiewały przygotowane piosenki i wyrecytowały wiersze na temat wody i jej znaczenia w życiu człowieka. Po przedstawieniu wszystkie dzieci otrzymały butelkę smacznej, orzeźwiającej wody mineralnej, aby utrwalać zdrowy nawyk picia wody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

PIĘKNA JEST NASZA ZIEMIA

Regulamin Wewnętrznego Konkursu Plastycznego

,,PIĘKNA JEST NASZA ZIEMIA”

(organizowanego w związku z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi).

Pod hasłem: Najpiękniejsze wiosenne kwiaty

 

Organizator:

Przedszkole Publiczne w Rudnikach

ul. Ogrodowa 13 a

42-240 Rudniki

 

Osoba odpowiedzialna:

Jadwiga Lupa

 

Cele konkursu:

-         poznanie wiosennych kwiatów,

-         zwrócenie uwagi na ich piękno,

-         wyzwalanie przyjaznego stosunku do przyrody,

-         rozbudzanie u dzieci ciekawości przyrodniczej,

-         rozwijanie twórczej ekspresji dzieci.

 

Warunki uczestnictwa

1. W konkursie mogą brać udział wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola.

2.  Format prac – karton A – 4

3. Technika dowolna

4. Uczestnicy dostarczają pracę do organizatora do 19 kwietnia 2013r.

5. Do prac należy dołączyć informacje z danymi:

-imię i nazwisko autora pracy,

-wiek autora,

-grupę do, której uczęszcza,

-imię i nazwisk  nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana.

6. Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatora konkursu do 26.04.2013r.

7. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród nastąpi do końca kwietnia 2013r.

 

Nagrody

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną docenieni i otrzymają dyplomy.

Wyróżnione prace  plastyczne zostaną umieszczone na wystawce zorganizowanej w Przedszkolu Publicznym w Rudnikach.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Wygenerowano w sekund: 0.08
10,089,011 unikalnych wizyt