Zegar

Kalendarz

« Luty 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Przetłumacz stronę


ZESPÓŁ TEATRALNY MASKA NA NAJWYŻSZYM PODIUM

Zespół teatralny MASKA działający w Gimnazjum nr 2, a pracujący już od dwóch lat w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację Budujemy Przyszłość CEMEX po raz kolejny sięgnął po najwyższą nagrodę.30 października br. w IV Wojewódzkim Konkursie Teatralnym PROFORMA, którego organizatorami są Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Wojewoda Śląski, MASKA zajęła I miejsce, pokonując 14 grup teatralnych z kilku powiatów naszego województwa. Na ten sukces wytrwale i z prawdziwą aktorską pasją pracowali gimnazjaliści: Aleksandra Gołda, Julia Wolska, Monika Wolska, Wiktoria Olszewska, Paulina Urbaniec, Klaudia Stanirowska, Zuzanna Piasecka, Olga Pacuda, Natalia Krzynowek, Karolina Małolepsza i Przemysław Leśko. Spektakl „Tafla”, który zaprezentowała grupa, powstał na podstawie autorskiego scenariusza opiekunów MASKI – pań: Igi Długoszewskiej –Zawadzkiej i Agnieszki Krzynowek. Historia porusza ważny     i trudny problem uzależnienia młodzieży od narkotyków, często rodzący się z odrzucenia przez najbliższych, w przypadku głównej bohaterki Olki, przez rodziców pochłoniętych zdobywaniem coraz to nowych dóbr. Spektakl osadzony w czasach współczesnych, w ciekawy sposób odwołuje się do mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Pokazuje, jak wbrew przeciwnościom można nieść pomoc, jak można walczyć o miłość i zaufanie kochanej osoby. Niewątpliwym walorem przedstawienia jest scena, w której dziewczyny prezentują taniec demonów, próbując unicestwić główną bohaterkę. Liryczna scena finałowa Przemka i Oli, układ choreograficzny do piosenki „Szyba” czy scena w metrze to największe atuty tego teatralnego przedsięwzięcia.

         Dzięki naszemu sponsorowi Fundacji Budujemy Przyszłość CEMEX 15 listopada członkowie MASKI będą mogli podziwiać porywający musical „Skrzypek na dachu” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. 20 listopada natomiast przed zespołem kolejne konkursowe zmagania. Młodzi aktorzy zaprezentują swój aktorski warsztat podczas konkursu powiatowego „Złota Lilia”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

26 października 2012 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu. Szesnaścioro uczniów w obecności pani dyrektor, uczniów, nauczycieli i rodziców wypowiedziało akt ślubowania i tym samym wstąpiło w poczet społeczności szkolnej.Uczniowie klasy I ślubowali na sztandar naszej szkoły. Zaprzysiężenia w poczet braci szkolnej dopełniła dyrektor Katarzyna Busz i zastępca dyrektora  Agnieszka Rydecka. Nasze energiczne pierwszaki zaprezentowały się tego dnia w pełnej krasie i okazałości. W pięknych, ludowych strojach w rytm dźwięków Krakowiaka rozpoczęli swój pierwszy, szkolny występ. „Szkolnym autobusem” przyjechało na salę gimnastyczną 16 uczniów. Rozśpiewany, roztańczony klasowy autobus w czerwonych biretach i kokardach pokazał w ten dzień wspaniały talent i odwagę sceniczną. Piosenkami i wierszykami zapewniali nas o swoich umiejętnościach. Piosenkę pt. „Litery i słowa” wraz z czerwonymi, symbolicznymi serduszkami dedykowali swoim rodzicom. W myśl hasła „Już jesteśmy uczniami klasy I” udowodnili, że zasługują na miano ucznia Szkoły Podstawowej.  Swój kunszt aktorski i muzyczny dzieciaki zaprezentowały pod czujnym okiem wychowawczyni p. Agnieszki Krzynowek. Prezenty dla dzieci przygotowali uczniowie klasy II i III oraz dyrekcja szkoły i rodzice. Mamy nadzieję, że uczniowie klasy I godnie będą reprezentować dobre imię naszej szkoły.

WYCIECZKA DO WADOWIC I OŚWIĘCIMIA

22 października uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wadowic i Oświęcimia. Wizyta w domu pamięci Naszego Patrona Jana Pawła II, była szczególnym przeżyciem bo przypadała w dzień błogosławionego sługi bożego. W skupieniu uczniowie wysłuchali informacji na temat dzieciństwa i lat młodzieńczych Karola Wojtyły spędzonych w Wadowicach. Później uczniowie udali się do Oświęcimia, gdzie oglądali miejsca zagłady popełnionej przez hitlerowców. Było to z pewnością dla nas niezapomniane przeżycie i wspaniała lekcja historii.

DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 19 października br. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły- Jana Pawła II. Tematem przewodnim XII Dnia Papieskiego była rodzina. Uczniowie klasy IA przypomnieli fragmenty nauczania Ojca Świętego na temat rodziny.  Mówili „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”. Wiele entuzjazmu podczas spotkania wzbudziła burza mózgów związana ze słowem RODZINA. Uczniowie kojarzyli to słowo z radością, rodzeństwem, opieką, indywidualnością, autorytetem. Dzień Papieski mobilizuje nas abyśmy budowali rodziny w oparciu o wartości, które proponuje nam Jan Paweł II.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

W dniu 12 października 2012r odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela.  Uroczystość przygotowali  uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami p. Lidią Sosnowską i p. Izabelą Drożdż. Program występu obejmował okolicznościowe wiersze,  fraszki, skecze i piosenki.  Klasa II wykonała ponadto nowoczesny taniec, a dzieci klasy III zakończyły akademię melodią "Sto lat", zagraną na dzwonkach. Występy najmłodszych podobały się publiczności i wywołały u wielu osób uśmiech na twarzach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zespołu.

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

Nasze przedszkole bierze udział w programie "Mamo, Tato wolę wodę!". Celem programu jest promowanie właściwych nawyków żywieniowych, ze szczególnym uwzględnieniem roli wody w diecie, a także aktywności fizycznej i proekologicznych postaw. Jednocześnie zapraszamy rodziców i dzieci do zabawy w  serwisie www.wolewode.pl. Można w nim znaleźć mnóstwo ciekawych treści. Dzieci z pewnością polubią Akademię Zdrojka, gdzie zapoznają się z interaktywnymi grami oraz będą mogły posłuchać nowych bajek naszego bohatera i jego przyjaciół. Rodziców zachęcamy natomiast do zapoznania się z ciekawymi artykułami i poradami, jak poprzez zabawę przekonać malucha do picia wody.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Z dniem 1 października 2012 roku dla wychowanków naszego przedszkola rusza projekt  pt. „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” finansowany z dotacji Fundacji CEMEX "Budujemy przyszłość”.  Jest to projekt  skierowany do przedszkolaków z grupy „5” i „6”- latków; pośrednimi beneficjentami będą rodzice tych dzieci.

Głównymi celami projektu są:                                                                                                                                      uwrażliwienie dzieci na konieczność ostrożnego poruszania się po drogach i ulicach; zapoznanie z niektórymi znakami drogowymi oraz koniecznością ich przestrzegania; przeszkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; uświadomienie niebezpieczeństw  grożących podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy; budowanie poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości; uczenie opanowywania i przezwyciężania złości i agresji.

Zajęcia prowadzić będą: p. E.Czok, p. R.Kowalczuk, p. M.Krupka i p. M.Stoszek.

 

Z WIZYTĄ W SEJMIE

We wrześniu br. młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w lekcji demokracji w Parlamencie polskim. Wizytę w budynku Sejmu i Senatu umożliwiła nam życzliwość P. poseł Izabeli Leszczyny. Poza tym odbyliśmy spacer Nowym Światem do Starego Miasta, podziwiając Pałac Namiestnikowski, Zamek Królewski oraz panoramę Warszawy z widokiem na Stadion Narodowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

PAMIĘTAMY - OBCHODY ROCZNICY 11 WRZEŚNIA 1942 ROKU

11 września br. nasza szkoła i społeczność lokalna wzięły udział w obchodach rocznicowych ku czci 20 Pomordowanych 11 września 1942 roku w Rudnikach. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Wzięli w niej udział reprezentanci związków kombatanckich z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele Urzędu Gminy w Rędzinach z przewodniczącym Rady Gminy Panem Romanem Pakułą, sekretarz Panią Anna Moroń - Mielczarek, radnymi, dyrekorzy placówek oświatowych z przedstawicielami braci uczniowskiej i pocztami sztandarowymi, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi, sołtysi z terenu gminy, członkowie rodzin ofiar, społeczność lokalna. Zgodnie z tradycją uczestnicy uroczystości oddali hołd Pomordowanym pod pomnikiem upamiętniającym tamte tragiczne wydarzenia, czcząc pamięć 11 września 1942 roku minutą ciszy i składając kwiaty. Młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wachułki przygotowała montaż poetycki. Podczas akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru gminnego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przez prezes koła Panią Stanisławę Gęsiarz i Czesławę Kardas na ręce pocztu sztandarowego naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

Wygenerowano w sekund: 2.06
9,250,318 unikalnych wizyt