Zegar

Kalendarz

« Luty 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

XIV Regionalny Konkurs Językoznawczy ,,Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie"

 

17 lutego w IX LO im. C.K.Norwida w Częstochowie odbyła się 14. edycja Regionalnego Konkursu Językoznawczego ,,Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie". Nasze gimnazjum reprezentowały 4 uczennice: Paulina Sobkowiak, Maja Gruszczyńska, Wiktoria Majchrzak, Julia Wychowaniec. Zmagania konkursowe przebiegły w dwóch etapach i składały się z testu oraz prezentacji przemówienia, na przygotowanie którego każdy z 10 młodych językoznawców - finalistów miał zaledwie 3 minuty. Paulina Sobkowiak z kl.IIIa Gimnazjum nr 2 spośród 65 uczestników zakwalifikowała się do ścisłego finału i zajęła 8. miejsce. 

Paulinko, GRATULUJEMY!

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

 

W czwartek, 16 lutego, w grupie średniaków odbyła się wyjątkowa uroczystość, świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dzień Dziadka. Długo oczekiwani goście licznie przybyli w tym dniu do naszego przedszkola i z zachwytem podziwiali jak pięknie występują dla nich ich wnuczęta.
Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Babcie i dziadkowie byli bardzo poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łezkę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla miłych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Spotkanie przebiegło w podniosłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Kochanym babciom i drogim dziadkom jeszcze raz życzymy dużo uśmiechu i pociechy z wnucząt.
Serdecznie dziękujemy rodzicom,  którzy przygotowali na tę okazję pyszne słodkości oraz pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w fotogalerii przedszkola.

 


WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami.
W naszym przedszkolu dzieci przygotowywały się do tego święta przez cały tydzień wykonując piękne walentynki, a we wtorek, 14 lutego odbyła się uroczyste ich wręczenie. Tego dnia w przedszkolu było bardzo czerwono, ponieważ dzieci przyszły po przedszkola ubrane w ,kolor miłości”. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta odbyło się wręczenie własnoręcznie wykonanych przez przedszkolaki kartek walentynkowych. Nasza przedszkolna listonoszka (pani Karolina) otworzyła pudło z walentynkami i wręczała je dzieciom z poszczególnych grup, a także wychowawczyniom. Kartek w naszej poczcie walentynkowej była znaczna ilość, co świadczy o tym, że mamy bardzo kochliwe przedszkolaki.
Następnie  były wspólne zdjęcia, tańce, oraz słodki walentynkowy poczęstunek. To był naprawdę „dzień miłości”, a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały jeszcze własnoręcznie wykonane walentynki dla ukochanych osób w rodzinie. 

 


BAL KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWY

BAL KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWY

 

W Dniu Świętego Walentego odbył się w naszej świetlicy bal karnawałowo- walentynkowy. Zabawa była przednia, gdyby tylko siły pozwoliły, bawilibyśmy się do rana. Były tańce, węże oraz konkursy. Nie sposób wymienić wszystkich księżniczek, policjantów, kotków, Batmanów, Szturmowców i innych postaci, które odwiedziły naszą świetlicę. Był także czas na puchatkowe "małe co nie co". A wszystko przy największych przebojach puszczanych przez DJ Nikodema i Dawida. Nie zapominamy także o wolontariuszkach z gimnazjum, które wspólnie z nami się bawiły i pomagały przy organizacji balu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.

 


REKRUTACJA UCZNIÓW

REKRUTACJA UCZNIÓW

 

Od 1 marca 2017r. do 31 marca 2017r. odbywać się będzie się rekrutacja dzieci 
do Przedszkola i Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/ 2018.

Karta zgłoszenia dziecka do placówki jest do pobrania w sekretariacie szkoły lub w dokumentach do pobrania.


PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

 

Podczas apelu poświęconemu bezpieczeństwu w sieci, zastępca dyrektora p. Małgorzata Hutny dokonała podsumowania I półrocza roku szkolnego 2016/ 2017. Wśród klas szkoły podstawowej najwyższą średnią uzyskała klasa IV ze średnią 4,69 z kolei w klasach gimnazjalnych najwyższą średnią uzyskała klas IIA z wynikiem 3,91.

Do najlepszych z najlepszych, czyli uczniów ze średnią powyżej 4,75 należą:

kl. IV Pyka Nikola, Sobkowiak Borys, Tądel Ewelina, Wolski Szymon i Zalas Piotr

kl. V Brączek Nikodem, Cieślik Wojciech, Gwiazda Fluks- Klara, Majewski Kornel i Piotrowska Oliwia

kl. VI Bajor Amelia, Grzesiczak Igor, Łapcik Samanta, Militowska Julia, Radecka Rita, Zajder Maciej i Zawadzka Nina

kl.IA Chobot Patrycja, Kromołowski Jakub, Pawłowska Julia i Pruban Dominik

kl. IIA Biskup Roksana, Gawron Jakub, Gruszczyńska Maja, Jurczyk Julia, Kowalczyk Jakub i Majchrzak Wiktoria

kl. IIB Balcerek Martyna

kl. III Budzisz Aneta, Garus Julia, Sobkowiak Paulina i Świercz Bartosz

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy wszystkim uczniom owocnej pracy w II półroczu.

 


OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

 

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. To ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu. 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja to inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Również i my, włączyliśmy się do obchodów 13 edycji tego wydarzenia w Polsce. Chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie chcemy podkreślić potencjał Internetu, który młodzież i dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w Sieci.

W naszej placówce podejmowane są działania, które mają nam uczniom uświadomić zarówno zalety jak i konsekwencje korzystania z Internetu. Odbyły się zajęcia dla uczniów z zaproszonymi gośćmi, zajęcia w ramach godzin wychowawczych, zajęć komputerowych, zajęć świetlicowych oraz konkursy dotyczące zagadnienia Bezpiecznego Internetu, tj. w klasach I-III konkurs plastyczny, a w klasach IV-VI i I-III gimnazjum konkurs na prezentację multimedialną.

10 lutego w naszym Zespole odbyło się przedstawienie, podczas którego uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej przekazali istotne zasady korzystania z Internetu oraz sytuacje z jakim możemy się spotkać w Sieci pod opieką p. D. Popielarz, p. M. Kolewińskiej- Kołdon oraz oprawy muzycznej pod kierunkiem p. A. Krzynowek. Odbyło się również wręczenie nagród laureatom konkursów pt. „Bezpieczny Internet”.


Laureaci konkursu plastycznego kl.I-III  

I miejsce: Julia Urbanik kl. I, Amelia Musiał kl. IIb, Bartosz Kołdon kl. IIa                
II miejsce: Maja Gęśla kl. I         

III miejsce: Iga Militowska kl. I                                                                       

Wyróżnienie: Justyna Huras kl. IIIb, Julia Mruklik kl. IIIb, Dawid Wilk kl. IIIb


Zwycięzcy konkursu na prezentację multimedialną kl.IV-VI:                                   

I miejsce: Julia Militowska kl. VI                                                                       

II miejsce: Roksana Marczak kl. VI                                                                    

III miejsce: Samanta Łapcik kl. VI


Zwycięzcy konkursu na prezentację multimedialną kl.I-III gimnazjum:               

I miejsce: Karolina Kweczke kl. IIb                                                                   

II miejsce: Paulina Sobkowiak kl. III                                                               

III miejsce: Maja Ryszczuk kl. Ib, Aneta Budzisz kl. III                                   

Wyróżnienie: Kinga Sokalska kl. III


ODDAJ KREW

 

Zapraszamy do udziału w akcji 

Images: krew.jpg


POCZTA WALENTYNKOWA W PRZEDSZKOLU

 

Images: 56bf554155e2c-WALENTYNKI.jpg


Dnia 14.02. (wtorek) obchodzimy w naszym przedszkolu WALENTYNKI.

 

Z tej okazji rusza w Naszym Przedszkolu POCZTA WALENTYNKOWA.

Do 14.02. dzieci wraz z rodzicami, mogą umieścić kartkę/ list, do koleżanki/ kolegi bądź też nauczycieli. Należy pamiętać, iż każda kartka musi mieć swojego ADRESATA (imię i nazwisko osoby, do której jest skierowana), tak aby listonosz wiedział komu ją wręczyć.

Skrzynka walentynkowa znajduje się na korytarzu, przy schodach.

 

Prosimy aby dzieci 14.02. przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. 

 


KONKURS PRZEDMIOTOWY

KONKURS PRZEDMIOTOWY

 

6 lutego 2017 r. uczennica klasy VI - Nina Zawadzka, jako jedna z dwojga uczniów naszej gminy brała udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Było trochę strachu, ale przyjazna atmosfera, uśmiechnięte twarze innych uczestników pozwoliły na opanowanie stresu i spokojne rozwiązywanie kolejnych zadań, a wreszcie napisanie wypracowania o różnicach w postrzeganiu świata przez dzieci i dorosłych….

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

MODA NA BEZPIECZEŃSTWO

MODA NA BEZPIECZEŃSTWO

 

W poniedziałek, tj.06 lutego nasi najmłodsi uczniowie brali udział w finale konkursu „Moda na bezpieczeństwo”. Podczas spotkania dzieci miały okazję wziąć udział w licznych konkursach, szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci przeprowadzili też prelekcję o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Odbył się też pokaz mody odblaskowej, były symulatory dachowań i zderzeń a całość uatrakcyjnił koncert zespołu „Centrum Uśmiechu”. Dzieci spotkały się też z asp. Wojciechem Bożkiem i jego partnerem psem policyjnym- Azą. Policjant przypomniał o bezpiecznych zachowaniach w obecności nieznajomego psa. Najwięcej radości przysporzyła Aza, która posłusznie wykonywała polecenia swojego pana. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia z psem Sznupkiem oraz prezenty w postaci odblasków.


Wygenerowano w sekund: 0.08
6,164,475 unikalnych wizyt