Zegar

Kalendarz

« Październik 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Global Dignity Poland oraz Fundację Świadomego Rozwoju, które podpowiadają jak poradzić sobie z problemem hejtu i mowy nienawiści w Internecie. Materiały zostały opracowane w oparciu o wyniki ogólnopolskiego badania Wilki i owce w Internecie, czyli raport na temat hejtu wśród młodzieży przeprowadzonego przez firmę badawczą IQS. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami: Jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez ucznia zjawiska hejtu, Jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez dziecko zjawiska hejtu, Jak radzić sobie w sytuacji doświadzcenia przez ucznia zjawiska hejtu.
Global Dignity jest międzynarodową inicjatywą, propagującą ideę poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka. Główne wydarzenia w ramach programu koncentrują się podczas Światowego Dnia Godności, przypadającego w każdą trzecią środę października. W Polsce projekt obecny jest od 2009 roku. Tematem przewodnim obecnej edycji jest coraz poważniejszy wśród uczniów problem hejtu i mowy nienawiści.  

WYNIKI WYBORÓW

W wyborach do Samorządu Uczniowskiego w ZS- P w Rudnikach w dniu 16.10.2017 roku najwięcej głosów uzyskali:

 1. Patrycja Chobt- 43 głosy

2. Amelia Bajor- 30 głosów

3. Łukasz Brzóska – 29 głosów

4. Bartek Sobkowiak – 26 głosów

5. Rafał Ciastko – 18 głosów

6. Jakub Kowalczyk – 12 głosów

7. Julia Militowska – 12 głosów

8. Magda Rzemińska – 9 głosów

9. Patrycja Tkaczyk – 6 głosów

10.  Maja Korgól – 6 głosów

 

W głosowaniu brało udział 192 osoby, 1 głos okazał się nieważny.

Dziękujemy za udział w wyborach.

 

 

SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI

SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI

 

12.10.2017r. w sali konferencyjnej Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej odbyła się niecodzienna uroczystość. Na spotkanie, którego gospodarzem był Wójt Gminy Rędziny Pan Paweł Militowski przybyli zaproszeni goście: Pan Stanisław Gmitruk – przewodniczący Sejmiku Śląskiego, Pan Stanisław Dzwonnik – Radny Sejmiku Śląskiego oraz pedagodzy z terenu gminy Rędziny. Święto Edukacji Narodowej stało się okazją, aby wyróżnić w pracy nauczycieli. Gospodarz spotkania Pan Wójt Gminy Rędziny w swym przemówieniu podkreślił wyjątkową misje jaką pełnią nauczyciele oraz podziękował im wszystkim za trud, wysiłek i codzienne starania, by kształtować nowe, mądre pokolenie Polaków. Pan Stanisław Gmitruk nagrodził troje nauczycieli Srebrnymi Odznakami za Zasługi na rzecz Województwa Śląskiego: P. Magdalenę Stoszek, P. Bożenę Lasak oraz P. Małgorzatę Hutny. Kolejnym punktem było wręczenie nagród uczniom - laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Ten zaszczytny tytuł, a co za tym idzie gratyfikację pieniężną z puli Samorządu Gminy Rędziny otrzymali Bartosz Rozenberg z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Rędzinach, Nina Zawadzka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudnikach oraz Wiktoria Więckowska z Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Rędzinach. Tradycyjnie nagrodzono także wyróżniających się nauczycieli z każdej placówki z terenu naszej Gminy Rędziny. Z naszego Zespołu były to Panie Monika Kyzioł, Dorota Popielarz oraz Karolina Kowalczyk. Podczas spotkania Wójt Gminy Rędziny Pan Paweł Militowski wręczył naszej koleżance Klaudii Nowickiej akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego.


DZIEŃ NAUCZYCIELA NA WESOŁO

DZIEŃ NAUCZYCIELA NA WESOŁO

 

Nasza szkoła na wesoło- to motyw przewodni akademii, która odbyła się 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości zaprezentowali się uczniowie klas młodszych: II, III A i III B Szkoły Podstawowej oraz uczennica Ewelina Tądel z klasy V. Program artystyczny od początku do końca wypełniony był humorem. W pierwszej części dzieci zaprezentowały wiersze, scenki, przedstawiające śmieszne dialogi między nauczycielem, a uczniami, śpiewali tematyczne piosenki, a uczniowie klasy III A wykazali się dodatkową umiejętnością grając na dzwonkach wiązankę dziecięcych melodii. Druga część imprezy była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. To uczniowie przygotowali zadania do wykonania dla nauczycieli. Losowo wybrani, uczestniczyli w konkurencjach: najdłuższa obrana skóra z jabłka, zjedzenie cytryny bez kwaśnej miny, rozwiązywanie sznurka pełnego supłów i bicie piany z białek. Wszystkie zadania zostały wykonane przy ogromnym dopingu roześmianej widowni, a nauczyciele biorący udział w konkurencjach otrzymali z rąk maluchów  ordery uśmiechniętej buźki. Na zakończenie klasa III A wykonała rytmiczny taniec - Krakowiak. Nad całością czuwali: p. Izabela Drożdż, p. Klaudia Nowica i p. Kamil Korbel. Tegoroczna, utrzymana w radosnym nastroju uroczystość na długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w niej udział. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.


ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE

ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE

 

Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie organizuje po raz kolejny akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja oparta na idei charytatywnej i patriotycznej. W tym roku ma ogarnąć mieszkańców gminy Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny i parafię polską w Nowej Wilejce oraz polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.  Akcja polegać będzie na zbiórce artykułów żywnościowych i na zbiórce artykułów szkolnych i słodyczy.

Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” zaprosiło do tej akcji współorganizatorów: Braci Rycerzy Kolumba w Częstochowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Kuratorium Oświaty w Częstochowie, częstochowskie szkoły podstawowe i średnie, oraz Gminy Mstów, Rędziny, Kłomnice, Poraj, Olsztyn, Kruszyna, Poczesna, Konopiska, Blachownia, Starostwo Powiatowe w Częstochowie.    

Przywiezienie artykułów szkolnych, słodyczy i artykułów żywnościowych 01(piątek) w godzinach 10.00- 15.00 i 04 grudnia (poniedziałek) w godzinach 10.00- 19.00 do parafii N.M.P. Częstochowskiej ul. Michałowskiego 28 A.  

Koordynatorem zbiórki artykułów szkolnych i słodyczy są: Pan Rafał Piotrowski 608 046929, Pani Anita Imiołek 506 162 828, Pani Marta Smela 519163063,

Koordynatorem zbiórki artykułów żywnościowych jest: Pan Zbigniew Struski 507 439255, Pan Kordian Nogal  692 482039            

Przekazanie darów odbędzie się w dniach 07 – 09 grudnia 2017 roku w Wilnie.

Reportaż dziennikarski akcji - Tomasz Pietrzykowski 512 263133

Koordynator całej akcji - ks. Ryszard Umański 604 905 800.   

Szczególowy program wyjazdu do Wilna.             

               

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

W poniedziałek 16 października w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Kandydatami są:
1. Magdalena Rzemińska klasa III b
2. Michał Ciecierski klasa III b
3. Maja Korgól klasa III b
4. Jakub Kowalczyk klasa III a
5. Bartek Sobkowiak klasa IIIa
6. Patrycja Tkaczyk klasa III a
7. Patrycja Chobot klasa II a
8. Łukasz Brzóska klasa II a
9. Rafał Ciastko klasa II b
10. Amelia Bajor klasa VII
11. Julia Militowska klasa VII

Dobrze przemyśl swojego kandydata i oddaj na niego głos w poniedziałek. Pamiętaj o kulturze politycznej, nie obrażając innych kandydatów.

TRUDNY POCZĄTEK

TRUDNY POCZĄTEK

 

Dla najmłodszych przedszkolaków trudne były pierwsze dni września; codzienne, ranne rozstanie z ukochanymi rodzicami, obce otoczenie i nowe osoby oraz zasady, które należy respektować.

Obecnie maluszki coraz chętniej przychodzą do przedszkola i całkiem dobrze radzą sobie w grupie. Wszystkie dzieci biorą udział w zajęciach dydaktycznych: poznają nowe zabawy, śpiewają, rysują i malują. Lubią również zabawy tematyczne i swobodne: klockami, samochodami, lalkami i puzzlami. Odbyły się także dwie grupowe imprezy: Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopców, w których najmłodsze dzieci brały aktywny udział. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.


RANKING CZYTELNICZY

RANKING CZYTELNICZY

 

Wrzesień za nami, pora więc na jego podsumowanie. 
W kategorii uczniów kl. I- III szkoły podstawowej na I miejscu uplasowała się klasa IIIB z 35 wypożyczonymi książkami, II miejsce przypadło klasie IIIA z 17 wypożyczonymi książkami, klasa II zajęła III miejsce wypożyczając książek 14. Nasi najmłodsi czytelnicy w minionym miesiącu wypożyczyli książek 11.

Wśród uczniów kl. IV- VII szkoły podstawowej najwięcej książek wypożyczyli, zajmując tym samym I miejsce uczniowie z klasy VII mając na swoim koncie książek 17, II miejsce z 14 wypożyczonymi książkami zajęła klasa IVB, klasa VI wypożyczając książek 10 zajęła miejsce III. Klasa IVA wypożyczyła książek 9 a klasa V 5.

Uczniowie klas gimnazjalnych również często odwiedzali w minionym miesiącu naszą bibliotekę. I miejsce zajęła klasa IIIA z 31 wypożyczonymi książkami, II miejsce przypadło uczniom klasy IIB z 23 wypożyczonymi książkami, uczniowie klasy IIA wypożyczając książek 15 zajęli miejsce III a poza podium uplasowała się klasa IIIB z 4 wypożyczeniami.

Czy czytanie książek daje nam coś więcej poza rozrywką i wspomnieniem mile spędzonego czasu? Jasne, że tak! Wszyscy mówią, że warto czytać książki, zobaczcie DLACZEGO, konkretnie warto to robić.

WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

 

Jesteśmy dumni z wyników egzaminu gimnazjalnego w minionym roku szkolnym naszych uczniów. Po raz kolejny udowodnili, że ich umiejętności wykraczają poza wyniki uczniów z województwa śląskiego. Gratulujemy!

 

JĘZYK POLSKI

Nasza szkoła: 69,46 %

Gmina: 68.8%

Powiat: 69.5%

Województwo: 69.8%

 

HISTORIA I WOS:

Nasza szkoła: 65,04 %

Gmina: 60.6%

Powiat: 58.6%

Województwo: 58.6%

 

MATEMATYKA:

Nasza szkoła: 43,42 %

Gmina: 37.4%

Powiat: 44.6%

Województwo: 45.8%

 

PRZYRODNICZE:

Nasza szkoła: 53,04 %

Gmina: 50.0%

Powiat: 50.9%

Województwo: 51.7%

 

JĘZYK ANGIELSKI podst.:

Nasza szkoła: 66,29 %

Gmina: 62.4%

Powiat: 62.9%

Województwo: 68.4%

 

JĘZYK ANGIELSKI rozsz:

Nasza szkoła: 44.04 %

Gmina: 42.0%

Powiat: 43.5%

Województwo: 49.4%

ZDROWY KRĘGOSŁUP

ZDROWY KRĘGOSŁUP

 

Zapraszamy rodziców na warsztaty „Zdrowy kręgosłup".
Warsztaty skierowane są do rodziców dzieci w wieku 6 - 11 lat.
Szkolenie odbędzie się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Rędzinach. Więcej w zamieszczonym
piśmie.

 


LEKCJE PARLAMENTARYZMU

LEKCJE PARLAMENTARYZMU

 

Tradycją naszej szkoły są lekcje parlamentaryzmu na Wiejskiej w Warszawie organizowane przez panią A. Banaszek– Lis. Dnia 25 września III gimnazjalne z wychowawczyniami I. Długoszewską– Zawadzką i A. Krzynowek oraz panią wicedyrektor E. Kowalczyk w takiej lekcji uczestniczyły. Poznaliśmy strukturę i funkcjonowanie Sejmu i Senatu, dowiedzieliśmy się jak powstaje ustawa i jak wygląda cały proces legislacyjny. Wiemy też kto w przyszłości może zostać posłem lub senatorem. Spędzone godziny w parlamencie polskim na pewno zapamiętamy jako dobrą lekcję WOS- u.

Następnie spacerując po Warszawie- Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy do Zamku Królewskiego, kolumny Zygmunta no i oczywiście na Rynek, gdzie podziwialiśmy symbol Warszawy– Syrenkę. Kulminacyjnym punktem naszej wycieczki był Stadion Narodowy , gdzie przemierzając trasę dla VIP-ów poczuliśmy się jak prawdziwi piłkarze. To były emocje… Zmęczeni ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów. 


Wygenerowano w sekund: 0.09
8,497,039 unikalnych wizyt