Zegar

Kalendarz

« Październik 2016 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

 

W dniach 17-23 października 2016 roku odbywa się druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach wydarzenia prawnicy przeprowadzają  lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Nasza szkoła również bierze udział w tej edycji. Dzięki mgr A. Banaszek – Lis  w dniu 18 października 2016 roku naszym specjalnym gościem  był profesor prawa Uniwersytetu Śląskiego Sławomir Tkacz , który w klasie III a  gimnazjum odbył 2 godzinny wykład i warsztaty na temat  konstytucji, praw człowieka i Trybunału Konstytucyjnego. Poruszone zostały tematy dość poważne i trudne ale jak interesujące i potrzebne nam w życiu.  Jeszcze raz Dziękujemy Panu Profesorowi za poświęcony nam czas.

 

 

 

 

PROJEKTOR- WOLONTARIAT STUDENCKI

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w programie 'PROJEKTOR - wolontariat studencki'. Przystępując do programu, szkoła uzyskała możliwość poszerzenia swojej oferty poprzez projekty edukacyjne prowadzone przez wolontariuszy PROJEKTORA. Inspirują one dzieci i młodzież do nauki, odkrywania pasji i twórczego rozwoju. Program 'PROJEKTOR - wolontariat studencki' to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 

W dniach od 21.09 do 14.10. 16 Został przeprowadzony projekt pt. " Uczymy się oszczędzania".

Projekt składał się z 3 zajęć dotyczących SKO oraz oszczędzania. Na pierwszych zajęciach dzieci zostały zapoznane z podstawowymi terminami ekonomicznymi takimi jak: bank, lokata, oszczędzanie, SKO. Zostały zaprezentowane filmiki edukacyjne, które zainspirowały uczniów  do dyskusji. Na kolejnych zajęciach zajęliśmy się zabawą. Dzieci próbowały swoich sił za ladą sklepową,  przy wydawaniu pieniędzy, uczniowie z klas młodszych  wykazali  się refleksem oraz dużym zaangażowaniem. Rozmawialiśmy również, dlaczego ważne jest przyjmowanie paragonów. Całą zabawę zwieńczyły nagrody książkowe oraz dyplomy. Ostatnie zajęcia miały za zadanie doskonalić umiejętności matematyczne oraz logiczne. Przygotowane były tematyczne  zadania z treścią oraz rebusy.

 

DZIEŃ PAPIESKI

DZIEŃ PAPIESKI

17. października świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły pod hasłem: „Jan Paweł II – Boży Atleta”. Obchody rozpoczęły się mszą św. po której miało miejsce uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Po kościelnych uroczystościach i wzmocnieniu ducha, uczniowie rozpoczęli fizyczne zmagania na sali gimanstycznej. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane medalami Patrona Szkoły i jednodniowym zwolnieniem z odpowiedzi ustnej. Zwieńczeniem obchodów Dnia Papieskiego, było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz wręczenie laureatom dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców i ks. Proboszcza. Wystawę prac konkursowych będzie można podziwiać na szkolnych korytarzach przez najbilższe tygodnie.

Laureaci konkursu plastyczngo:

Szkoła Podstawowa
I miejsce: Michał Kos kl. IV, Samanta Łapcik kl. VI 
II miejsce: Oliwia Piotrowska kl. V, Nina Zawadzka kl. VI
III miejsce: Julia Militowska kl. VI, Angelika Tkaczyk kl. V
Wyróżnienia:
Robert Jagusiak kl. IV, Klara Gwiazda-Fluks kl. V, Nikodem Brączek kl. V, Amelia Bajor kl. VI, Amelia Musiał kl. II

Gimnazjum
I miejsce: Dominik Pruban kl. IA, Patrycja Tkaczyk kl. IIA 
II miejsce: Jakub Zajder kl. IB, Adam Cekus kl. IIIA
III miejsce: Julia Pawłowska kl. IA, Patrycja Nocuń kl. IIIA
Wyróżnienia:
Piotr Sosnowski kl. I A, Karol Wójcik kl. I B, Magdalena Weber kl. I B, Karolina Dróżdż II A, 
Dawid Krzynowek kl. II A, Bartosz Świercz kl. III A, Angelika Kaźmierczak kl. III A

Zwycięzcy zawodów sportowych:
Szkoła Podstawowa: klasa V
Gimnazjum: klasy IA, IIB, IIIA

 

13. października miała miejsce Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II na Jasną Górę. Pielgrzymkę zorganizowano po raz szesnasty, tym razem pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Na jasnogórskich błoniach zebrało się ok 420 szkół, a wśród nich - nasz Zespół :) dumnie reprezentowany przez klasy V i VI S.P.

 

WOLONTARIUSZE W AKCJI "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"


12 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach odbyło się spotkanie wszystkich wolontariuszy, którzy zaangażowali się w działalność wolontarystyczną przy zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”. Organizator Regionalny akcji pan Paweł Poliszewski wraz z wójtem Gminy Rędziny panem Pawłem Militowskim oraz zastępcą wójta panem Mariuszem Spiechowiczem wręczyli wolontariuszom dyplomy.
Spotkanie umilił występ wokalistki Gminnego Studia Piosenki oraz słodki poczęstunek.
Nasi wolontariusze zadeklarowali kontynuację swoich działań na rzecz ww. akcji.
W roku 2016 wspólnie zebrano 542,3 kg żywności.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić - to piękne hasło towarzyszyło społeczności szkolnej podczas piątkowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie, pedagodzy i pracownicy administracji z uśmiechem na ustach oglądali program artystyczny wykonany przez uczniów klas II A i II B Szkoły Podstawowej. Dzieci z tych klas przygotowały piosenki, wiersze, żarciki i scenki ze szkolnej ławki. Gromkimi brawami zostały nagrodzone dziewczynki i chłopcy z klasy II A, które zagrały na dzwonkach melodię Czerwone jabłuszko - dedykując ją nauczycielom. 
Mimo problemów technicznych z mikrofonami, dzieciaki świetnie sobie poradziły z powierzonymi rolami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW W ,,HULA-KULA"

 

W piątek, 7 października, nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do ,,Hula – Kula” Dziecięcy Raj w Rędzinach, gdzie podczas dwugodzinnej zabawy, pod okiem animatorek, poznawały świat poprzez zabawę.

Wszystkie przedszkolaki chętnie i z ogromnym zapałem korzystały ze znajdujących się  w Hula Kula atrakcji. Największą popularnością cieszyły się figloraj (wielopoziomowy labirynt) oraz dmuchany mini domek.
 Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, zabaw i konkursów oraz wspólnych zdjęć. Przedszkolaki spędziły w Hula – Kula niezapomniane chwile, którym towarzyszyła wyjątkowa zabawa i aktywny wypoczynek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.
 

ZAPROJEKTUJ I ZBUDUJ SWOJE ZIELONE MIEJSCE

ZAPROJEKTUJ I ZBUDUJ SWOJE ZIELONE MIEJSCE

Zakończyliśmy właśnie kolejny etap projektu „Zaprojektuj i zbuduj swoje zielone miejsce”. Efekty są oszałamiające, nasza nieuporządkowana przestrzeń wypełniła się zielenią, pojawiły się drzewka i drobne nasadzenia. Dziedziniec będzie mógł być miejscem odprężenia wśród zieleni a może i spotkań klasowych.
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, przede wszystkim Fundacji CEMEX „Budujemy przyszłość”, uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie oraz naszym gimnazjalistom, za trud włożony w realizację projektu.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ APARAT FOTOGRAFICZNY POLAROID!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ APARAT FOTOGRAFICZNY POLAROID!

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Brawo Banku”.

Zadanie jest proste. Należy zaprojektować nadruk na podkoszulek. Może to być grafika, szkic lub napis, który będzie uzupełnieniem hasła „Oszczędzam na…”. Najlepiej, aby projekt był prosty. Wówczas nadruk na T-shircie będzie bardziej czytelny.

Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają podkoszulek z własnym projektem nadruku oraz aparat fotograficzny polaroid.

Prace należy przesyłać do 30 października 2016 r., na adres:

PKO Bank Polski

Departament Komunikacji Korporacyjnej

ul. Puławska 15

02-515 Warszawa z dopiskiem: „Projekt grafiki”

 

lub za pośrednictwem poczty  e-mail na adres Brawo.Bank@pkobp.pl 

ŚWIETLICOWE PATIO

 

Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie wracamy do etapów realizacji projektu „Zaprojektuj i zbuduj swoje zielone miejsce”. Od samego rana zarówno uczniowie ZST jak i nasi gimnazjaliści zabrali się do niełatwej pracy. Jednak pod czujnym i fachowym okiem pani mgr inż. Anny Kościukiewicz- Kościelniak, z każdą chwilą było widać efekty tej niełatwej pracy. Teren przygotowany i pierwsze rośliny juz posadzone.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
W tym dniu w grupie „Średniaków’’ dziewczynki wraz z wychowawczyniami złożyły chłopcom życzenia i odśpiewały ,,Sto lat”. Chłopcy, aby otrzymać prezent musieli wykazać się sprytem i zręcznością, ponieważ łowili dla siebie upominki za pomocą wędki. Było przy tym dużo śmiechu i  radości. Na zakończenie wszystkie dzieci zasiadły do owocowego poczęstunku. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy co zobaczyć można w galerii przedszkola.

WYNIKI CZYTELNICTWA WE WRZEŚNIU 2016

WYNIKI CZYTELNICTWA WE WRZEŚNIU 2016

 

CZYTELNIK  MIESIĄCA  WRZEŚNIA  2016 R.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

     W KLASACH I –III  AMELIA MUSIAŁ KL. IIB – 9 KSIĄŻEK w nagrodę otrzymuję książkę

     W  KLASACH  IV – VI DAWID  TOMCZYK   KL. V  – 5 KSIĄŻEK w nagrodę może wybrać 1 dzień bez pytania

 

GIMNAZJUM NR 2

JULIA JURCZYK KL. IIA – 5 KSIĄŻEK w nagrodę może wybrac 1 dzień bez pytania

 

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z CIEKAWEGO KSIĘGOZBIORU NASZEJ BIBLIOTEKI.

 

    

Wygenerowano w sekund: 0.08
5,308,215 unikalnych wizyt