Zegar

Kalendarz

« Sierpień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

LIPÓWKA

Zapraszamy na wakcyjne spacery po Lipówce.


WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Prosimy o zapoznanie się z wyprawką dla ucznia klasy pierwszej.

Piórnik:

• 2 ołówki

• temperówka
• gumka do mazania
• kredki ołówkowe/ trójkątne
• nożyczki (bezpiecznie zakończone)
• klej w sztyfcie
• linijka
• pisaki - 4 kolory
• patyczki do liczenia

Zeszyty:
• 16 kartkowy w 3 kolorowe linie do edukacji polonistycznej/ czerwono-granatowe linie
• 16 kartkowy w kratkę (do edukacji matematycznej)
• 16 kartkowy w kratkę – z danymi dziecka (imię i nazwisko, pesel dziecka, telefony kontaktowe do rodziców, imię i nazwisko rodziców lub opiekunów prawnych, adres)

> informacja, czy dziecko będzie korzystało z obiadów szkolnych i świetlicy?

Materiały plastyczne:

• farby plakatowe
• pędzle w dwóch rozmiarach-gruby i cienki
• pojemnik na wodę
• kredki świecowe - Bambino
• pastele suche
• plastelina
• papier kolorowy
• blok kolorowy zwykły - A-4
• blok techniczny A-4 – kolorowy i biały
• 2 tekturowe teczki z gumką, 2 koperty

• bibuła

• podkładka plastikowa

• ręczniczek papierowy lub paczka chusteczek higienicznych, chusteczki nawilżające

Materiały plastyczne pozostają w klasie – proszę o ich podpisanie.

Strój na wych. fiz.- spodenki i koszulka, dres/getry na chłodniejsze dni.
Obuwie na zmianę – o bezpiecznej podeszwie, sznurowane / rzepy
Strój galowy: dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica, chłopcy: biała koszula, czarne lub granatowe spodnie .

 

Dodatkowe informacje:
• Dzieci otrzymają podręczniki wypożyczone ze szkolnej biblioteki.
• Ćwiczenia do podręczników zostaną zakupione przez szkołę
• Zeszyty prosimy obłożyć i podpisać na zewnątrz,
• Dzieci nie przynoszą do szkoły niebezpiecznych zabawek oraz wartościowych rzeczy.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/ 2018

Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień- koniec roku szkolnego. Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w naszym Zespole. Uroczystości w szkole poprzedzone były udziałem we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Rudnikach. Uroczystość zgromadziła wszystkich uczniów, Grono Pedagogiczne oraz licznie przybyłych Rodziców. Stół prezydialny wyglądał imponująco, gdyż uginał się od ogromnej ilości nagród. Z rąk dyrekcji oraz nauczycieli uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia uzyskane za wysokie wyniki w nauce.

W tak uroczystym dniu zakończenia roku szkolnego, dyrektor szkoły mgr Dawid Krzętowski podziękował wszystkim za mijający rok szkolny. W sposób szczególny cała społeczność szkolna podziękowała za 3- letnią pracę w naszej szkole Panu Kamilowi Korbelowi.

Dyrektor Zespołu zaznaczył, że wszelkie wysiłki przynoszą korzyści tylko wtedy, gdy podejmowane są wspólnie. Dlatego też z całego serca podziękował wszystkim za dotychczasową pracę, wspólne działania, jakie z sukcesem udało się podjąć i wykonać. Nauczycielom podziękował za niegasnący zapał w przekazywaniu wiedzy, za cierpliwość, szacunek i bezinteresowność.

Podziękowania skierowane także były do naszych drogich Rodziców, za codzienny trud w wychowaniu dzieci na ludzi szlachetnych, mądrych i prawych. Z całego serca podziękował dyrektor za zaangażowanie w życie szkoły, otuchę, każde dobre słowo skierowane pod adresem grona pedagogicznego. Za oddanie sprawom szkoły dla dobra całej społeczności uczniowskiej. Dzięki czemu udało się stworzyć miłą, przyjazną i partnerską atmosferę.

Na koniec swoje słowa dyrektor skierował do uczniów. Wyraził wdzięczność za to, że godnie reprezentują naszą szkołę podczas olimpiad, konkursów czy zawodów. Wyraził też głęboką nadzieję, że w przyszłości będą najważniejszymi aktorami życia społecznego, gospodarczego i politycznego naszego kraju.

Na zakończenie dyrektor Zespołu życzył Wszystkim odpoczynku od trosk dnia codziennego. Następnie wypowiedział magiczne słowa:

„Rok szkolny 2017/ 2018 uważam za zakończony a wakacje za rozpoczęte!”.


ZABAWY DZIECI I RODZICÓW

ZABAWY DZIECI I RODZICÓW

W dniu 20.06.2018r. na lotnisku w Rudnikach odbyła się impreza pożegnalna klas III. Uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję zmierzyć się w wielu zabawach m.in. we wspólnym tańcu, wyścigach w workach, familiadzie, kalamburach, kręceniu hula- hopem itp. Na sam koniec udzieliła się wszystkim atmosfera mundialowa i został rozegrany mecz, w którym wystąpili rodzice wraz ze swoimi pociechami. W międzyczasie zorganizowane było ognisko, gdzie wszyscy obecni wspólnie piekli kiełbaski w rodzinnej atmosferze. Klasom III gratulujemy ukończenia pierwszego etapu nauczania i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii Zespołu.


W OGRODZIE WIEDZY I ŻYCIA

W OGRODZIE WIEDZY I ŻYCIA

21 czerwca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przygotowali uroczystość pożegnania ze szkołą. Na tę ceremonię pod kierunkiem swoich wychowawczyń, Pań: Igi Długoszewskiej- Zawadzkiej i Agnieszki Krzynowek wyreżyserowali trawestację "Dziadów cz. II" Adama Mickiewicza, osadzając całą akcję w przepięknym ogrodzie, któremu na imię: wiedza i życie. Tego dnia nasi trzecioklasiści wysłuchali madrych słów i pięknych życzeń płynących z ust dyrektora szkoły Pana Dawida Krzętowskiego i wójta gminy Rędziny Pana Pawła Militowskiego. Trzecioklasistom wręczono nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, za 100% frekwencję, za pracę na rzecz wolontariatu, za działalność artystyczną w zespole teatralnym MASKA oraz wybitne osiągnięcia sportowe. Najgorętsze słowa podziękowań z ust dyrekcji i wychowawczyń klas trzecich popłynęły do rodziców, którzy z pełnym oddaniem i życzliwością współpracowali ze szkołą. To była uroczystość pełna wzruszeń, uśmiechu, ale i łez rozstania. Kochani Trzecioklasiści, szczęśliwej drogi - już czas...


WIZYTA STRAŻAKÓW

WIZYTA STRAŻAKÓW

Każdemu może przydarzyć się sytuacja, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Dlatego warto ciągle pogłębiać swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wczesnym rankiem odbyło się w naszej szkole szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków z OSP Karczewice- Garnek. Podczas szkolenia dzieci miały okazję zapoznać się z całą procedurą udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Strażacy dokładnie wytłumaczyli oraz pokazali uczniom jak należy zachować się  w wypadku nagłego zatrzymania krążenia przy osobie oddychającej oraz pozostałych stanach wymagających pomocy „drugiej osoby”. Szkolenie nie polegało tylko na wykładach i wiedzy teoretycznej. Każdy uczestnik  mógł osobiście wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie oraz poćwiczyć ułożenie w pozycji bocznej ustalonej. Są to bardzo potrzebne zajęcia, w których powinien uczestniczyć każdy. Dzięki świadomemu wykorzystaniu numerów alarmowych i nauce odpowiednich zachowań w sytuacji zagrożenia możemy w przyszłości uratować nie jedno życie.

Z MŁODZIEŻĄ Z WILEŃSZCZYZNY

20 czerwca grupa uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła udział w spotkaniu z młodzieżą z Wileńszczyzny, które odbyło się w ośrodku "Marina" w Poraju. Młodzież mogła się zintegrować podczas zaplanowanych dla Nich zajęć. W ramach podziękowania za coroczną zbiórkę darów dla dzieci i młodzieży z Wileńszczyzny Nasi uczniowie dostali upominki. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzone chwile.
FINALISTA KONKURSU Z GEOGRAFII

 

Z radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Igor Grzesiczak kl. VII został finalistą Powiatowego Konkursu z Geografii, zorganizowanego przez ZSP nr 3  pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorim Oświaty w Częstochowie i Prezydenta Miasta Częstochowy. 

Igorowi serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłym roku szkolnym!

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

We wtorek 18 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Od ziarenka do bochenka" przygotowywane przez dzieci z grupy średniaków. Przedszkolaki przedstawiły proces powstawania chleba od przygotowania ziemi pod uprawę do wypieku w piekarni. Pięknymi recytacjami dzieci ukazały polskie tradycje związane z wypiekiem chleba oraz podkreśliły szacunek do niego. Występy przedszkolaków uświetniły przepięknie dobrane stroje i rekwizyty. Zdjęcia w galerii przedszkola.


ZWIEDZAJĄC WŁOCHY

ZWIEDZAJĄC WŁOCHY

W maju uczniowie Nnaszego Zepołu wyjechali na zieloną szkołę do Włoch. W programie mieli zwiedzanie takich miast jak Florencja, Bolonia, Rimini, San Marino oraz Cesenatico - miejscowość, w której byliśmy zakwaterowani. Jedną z atrakcji była całodzienna zabawa w parku rozrywki Mirabilandii. Pogoda we Włoszech była wspaniała co pozwoliło nam rozkoszować się kąpielami w Adriatyku. Gry sportowe na plaży pozwalały zrelaksować się naszym podopiecznym. Kierownikiem wyjazdu był pan Mariusz Kowalik, który pilnował, żeby wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Pomagali mu w tym opiekunowie:Joanna Lorent, Lidia Sosnowska, Jarosław Krawczyk. Firma, która organizowała wyjazd stanęła na wysokości zadania. Autokary, hotel, wyżywienie, obsługa wszystko było na najwyższym poziomie. Rezydent, który nas oprowadzał oraz pani przewodnik pięknie opowiadali o miastach i zabytkach zwiedzanych Włoch. Zdjęcia, które zamieściliśmy pokazują miejsca odwiedzane przez naszą młodzież.


"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

19.06.2018 klasa II pod czujnym okiem wychowawczyni p. Klaudii Nowickiej, przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę i wystawiła specjalnie dla nich bajkę pt. ,,Królewna Śnieżka". W tytułową rolę wcieliła się Michalina Odzimek, krasnoludkami i narratorkami były; Zuzanna Wolska, Lena Zyszczak i Iga Militowska, Leśne zwierzęta to Julia Urbanik i Maja Gęśla, Macochę przekonująco zagrała Nicole Lisiecka, uroczym krasnoludkiem i paziem była Michalina Borawska, Jacek natomiast wcielił się w postacie myśliwego i księcia. Po tym przedstawieniu już wszystkie dzieci z naszej szkoły wiedzą, że w życiu najważniejsze są przyjaźń i miłość. Zdjęcia z przedstawienia w galerii Zespołu.


Wygenerowano w sekund: 0.06
11,065,053 unikalnych wizyt