Zegar

Kalendarz

« Lipiec 2024 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

Nowa strona

Zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony internetowej


www.zsprudniki.edupage.org 


Strona www.zsprudniki.pl od dnia 25.02.2019 roku jest


nieuaktualniana.


Wszelkie wiadomości o naszej szkole znajdą Państwo na


nowej stronie i naszym profilu na FB.REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

Od 25 lutego 2019r. do 22 marca 2019r. odbywa się rekrutacja dzieci do Przedszkola Publicznego w Rudnikach na rok szkolny 2019/ 2020. Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola jest do pobrania ze strony Zespołu  www.zsprudniki.pl lub w sekretariacie Zespołu.


BEZPIECZNE FERIE

 

Już za chwilkę rozpoczną się ferie zimowe. Dlatego za Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską zwracamy się do Was Rodzice i Uczniowie z prośbą o zapoznanie się ze specjalnym listem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji dotyczącym obowiązujących rozwiązań prawnych, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”.

Ważne, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. 

Na stronie internetowej ministerstwa zamieszczone są rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Z kolei na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku.  

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.

Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku, List Głównego Inspektora Sanitarnego

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Pod względem dostępności dzieci do Internetu Polska znajduje się w ścisłej czołówce – wynika z raportu Brytyjskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie (UKCCIS). 80% dzieci w naszym kraju ma swojego smartfona, połowa – własnego laptopa, w porównaniu z rówieśnikami z innych krajów Europy, nasze dzieci mają najwięcej telefonów komórkowych. Nie wszyscy są świadomi związanych z tym zagrożeń. A jest ich niemało. Co grozi dziecku korzystającemu z Internetu? Jak zadbać o jego bezpieczeństwo? Spośród największych zagrożeń, jakie niesie ze sobą Internet, wymienić trzeba:

  • cyberprzemoc (to nękanie, a nawet molestowanie za pomocą środków elektronicznych)
  • pedofilię
  • wykradzenie lub wyłudzenie danych osobowych
  • ataki hakerskie
  • dostęp do nieodpowiednich dla dzieci treści, jak pornografia czy materiały promujące przemoc lub używki
  • uzależnienie od internetu (siecioholizm)

Problem jest tym poważniejszy, że - jak wynika z raportu UKCCIS - polskie dzieci korzystają z sieci najczęściej w czterech ścianach własnego pokoju lub w szkole, czyli tam, gdzie dorośli nie sprawują nad nimi ścisłej kontroli.

Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami płynącymi z Internetu? Poznaj pięć prostych rad – do zastosowania od zaraz.

1. Rozmawiaj z dzieckiem

Wytłumacz mu, jakie sytuacje napotka w sieci, które są niebezpieczne i jak powinno na nie reagować. Bardzo ważne jest, by dziecko wiedziało, iż w razie problemów może się do ciebie zwrócić o pomoc; że wysłuchasz je i zrozumiesz. Aby tak się stało, rozmawiaj z nim spokojnie, bez nerwów, poświęć mu maksimum uwagi. Cierpliwie odpowiadaj na jego pytania. Pamiętaj, że osądzanie i krytyka tylko zablokują dziecko, wzbudzą jego nieufność i rozmowa odniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

2. Pokaż dziecku świat Internetu

Nie zostawiaj go z tym samego. Wspólne wyszukiwanie i oglądanie filmików czy zdjęć będzie nie tylko nauką właściwych zachowań i treningiem rozpoznawania zagrożeń, ale też ciekawym spędzeniem wspólnych chwil i budowaniem więzi między wami.

3. Naucz dziecko chronić w sieci swoją prywatność

Jak pokazuje badanie "Bezpieczny smartfon dla dziecka" (przeprowadziły go F-Secure i Polkomtel), aż 25% użytkowników Internetu, którzy nie ukończyli dziewiątego roku życia, ma już własne konta na serwisach społecznościowych. Ważne jest więc uświadomienie dziecku, jak istotna jest ochrona jego prywatności. Jak to najlepiej zrobić? Pomóż mu stworzyć jego własny profil, pilnując, by takie dane jak wiek, adres, numer telefonu czy adres e-mailowy nie były powszechnie dostępne.

4. Połącz naukę i zabawę - skorzystaj z darmowych aplikacji edukacyjnych

Dzięki nim dzieci w przyjemny i naturalny sposób uczą się, jak bezpiecznie, kreatywnie i "z głową" korzystać z Internetu oraz nowych technologii.

5. Używaj aplikacji ochronnych

Zanim podarujesz dziecku nową komórkę, smartfona czy laptopa, zainstaluj na nim oprogramowanie, które chroni przed cyberzagrożeniami i zablokuje ryzykowne treści. Dzięki aplikacjom do kontroli rodzicielskiej w prosty sposób ustawisz godziny dostępu do Internetu i czas korzystania z tabletu swojego dziecka. Co więcej, program zasugeruje ci, do jakich treści w Internecie dziecko powinno mieć dostęp.


ZABAWA KARNAWAŁOWA

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!!

Rada Rodziców ZS- P w Rudnikach organizuje zabawę karnawałową, która odbędzie się w sali OSP Rudniki dnia 23 lutego 2019 roku o godz. 20.00.

Koszt zabawy 230 zł od pary, w cenie: 4 posiłki gorące, zimna płyta, ciasta, owoce, napoje zimne i gorące a przede wszystkim SUPER ZABAWA. Zabawa przy DJ. Zostały ostatnie wolne miejsca. Zapisy osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 34 32 79 541.

 


DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W STARSZAKACH

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W STARSZAKACH

W piątek, 25 stycznia, w grupie Starszaków odbyła się wyjątkowa uroczystość, świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dzień Dziadka. Długo oczekiwani goście licznie przybyli w tym dniu do naszego przedszkola i z zachwytem podziwiali jak pięknie występują dla nich ich wnuczęta. Podczas występu przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek” oraz piosenki, tańce i śmieszne scenki z życia babci i dziadka, a także życzenia płynące prosto z głębi dziecięcych serduszek. Babcie i dziadkowie byli bardzo poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łezkę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla miłych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki w postaci kalendarzy. Spotkanie przebiegło w podniosłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnucząt. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali na tę okazję pyszne słodkości oraz pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości. Ralacja z tego wydarzenia w galerii przedszkola.27 FINAŁ WOŚP 2019

 

Dziękujemy przedszkolakom, uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach za przyłączenie się do działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 
Akcja w naszej placówce trwała od 4 stycznia do 11 stycznia 2019 r. Do puszki zebrano 551,11 zł. Dziękujemy wolontariuszom ZS- P za pomoc w przeprowadzeniu akcji.


BAL W PRZEDSZKOLU

BAL W PRZEDSZKOLU

Ach, cóż to był za bal!
W piątek, 18 stycznia, w naszym przedszkolu odbył się wspaniały bal karnawałowy! Przedszkolaki zamieniły się w urocze wróżki, księżniczki i czarodziejki. W balowej sali pojawili się też policjanci, piraci, wojownicy i rycerze. Uroczo prezentowały się również biedroneczki, pszczółki, motylki, smok oraz groźny krokodyl. 
Pan wodzirej świetnie zabawiał dzieci. Nie zabrakło tańców w kółeczkach, w parach, wężyków, „jazdy pociągiem”, „Makareny”, oraz „Kaczuszek”. Przy ulubionych piosenkach wszyscy bawili się znakomicie. Były też konkursy i zabawy zaproponowane przez wodzireja. Zwieńczeniem dobrej zabawy były pamiątkowe zdjęcia, które można zobaczyć w galerii przedszkola.


KONKURS LITERACKI

Literackie talenty naszych uczniów zostały docenione. W Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Świąteczny gość" gimnazjaliści: Marta Szulc z IIIb i Łukasz Brzóska z IIIa zajęli równorzędne pierwsze miejsca. Warto nadmienić, że na konkurs we wszystkich kategoriach wpłynęło ponad 100 prac! 🎉GRATULACJE!!! 🎉
PROJEKT W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

PROJEKT W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

W listopadzie i grudniu w grupie Średniaki realizowany był projekt pt. Pogoda późną jesienią. Celem zajęć było: gromadzenie szerszych informacji na temat pogody, jesiennych ubrań, przyborów krawieckich, projektowania strojów,  różnorodnych materiałów i nici oraz pracy krawcowej.

Przedszkolaki podczas zajęć miały możliwość utrwalić i usystematyzować swoje wiadomości na temat jesiennej pogody oraz sposobów ubierania się. Cennym źródłem informacji była pani Monika Borawska – krawcowa, która odwiedziła nas w przedszkolu. Dzieci poznały etapy powstawania ubrań, mogły obserwować pracę pani krawcowej, gdyż na zajęciach została zaprojektowana i uszyta peleryna wykorzystana później w przedstawieniu przygotowanym przez Średniaki pt. Prezent pani Zimy. Przedszkolaki poznawały także narzędzia krawieckie, różnorodne tkaniny (o różnej teksturze: gładkie, chropowate, miękkie, sztywne) oraz włóczki i nici. Próbowały również projektować ubiory. Były to: szkice ubrań dla dziewczynek i chłopców, prace plastyczne przedstawiające kalosze, parasole, peleryny oraz sweterek dla misia.

Dzieci podejmowały także samodzielne próby szycia. Wspólnie uszyliśmy misia z tkaniny polarowej oraz wykonaliśmy szaliki dla lalek. Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych zabawach, których głównym elementem było przewlekanie. W taki sposób dzieci łączyły papierowe części np. misia lub zdobiły jego sweterek, sznurowały plastikowe buciki.

Przeprowadzone zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wiadomości na temat pracy krawcowej, były inspiracją do aktywności plastycznej oraz zabaw tematycznych.

Fotorelacja z projektu zamieszczona jest w galerii przedszkola.


OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Zapraszamy Mieszkańców na zebranie sołeckie Sołectwa Rudniki, ktore odbędzie

 

się dnia 22 stycznia 2019 roku (wtorek) o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-

 

Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach. Tematem zebrania będzie wybór

 

Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Rudniki.


Wygenerowano w sekund: 0.07
64,626,744 unikalnych wizyt