Zegar

Kalendarz

« Marzec 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

AWANS DO PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW ŚLĄSKA

AWANS DO PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW ŚLĄSKA

17 marca 2018 w południe chłopcy z drużyny KS “Corona” Rudniki rozegrali rundę rewanżową i zgodnie z oczekiwaniami I drużyna małych siatkarzy wygrała 3 mecze co pozwoliło nam awansować do półfinałów mistrzostw Śląska z 1 miejsca w swojej grupie.
Po świętach zostaną rozegrane 2 turnieje półfinałowe, które wyłonią 8 najlepszych drużyn naszego województwa. Mamy cichą nadzieję, że zagramy w finale. Druga drużyna niestety przegrała te zawody i nie awansowała do 16 najlepszych. 
Brawo!!!


POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY

POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY

Na przełomie lutego i marca w grupie najmłodszej realizowany był projekt Poznajemy różne zawody. Jego celem było poznanie zawodów: kucharza, lekarza, strażaka, piekarza i fryzjera. Przedszkolaki na podstawie ilustracji, prezentacji multimedialnej oraz bezpośredniej obserwacji poznawały czynności wykonywane przez przedstawicieli wybranych zawodów. W przedszkolu gościliśmy pielęgniarkę oraz strażaków, którzy opowiadali dzieciom o swej pracy i narzędziach potrzebnych do jej wykonywania. Maluszki zwiedziły przedszkolną kuchnię. Obserwowały pracę pań kucharek i miały możliwość zobaczyć, w jaki sposób są dla nich przygotowywane zdrowe posiłki. Dzieci podczas zabaw tematycznych z rekwizytami mogły wykorzystać zdobyte wiadomości o poznanych zawodach. Podsumowaniem projektu był zorganizowany konkurs plastyczny, do którego zaproszono także przedszkolaki ze starszych grup. Dzieci przy wsparciu i pomocy rodziców miały w formie plastycznej przedstawić zawód, jaki wykonuje ich mama lub tata. Fotorelacja z projektu zamieszczona jest w galerii przedszkola.


HODOWLA ROŚLIN

HODOWLA ROŚLIN

Już od pierwszych dni marca przedszkolaki z niecierpliwością czekają na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się już wiosennie i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Starszaki założyły także kącik hodowli roślin - samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów i rozsadzały kwiaty cebulkowe. Poznały również etapy rozwoju kwiatów i wiedzą czego rośliny potrzebują do życia. Dzieci pamiętają też, aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki.


NABÓR DO TEATRU

NABÓR DO TEATRU

TEATR MASKA

ZAPRASZA DO WSPÓLNEJ ZABAWY I PRACY

Szkolny zespół teatralny MASKA otwiera swoje podwoje i zaprasza dzieci z klas: IIIa, IIIb, IVa, IVb, V, VI, VII Szkoły Podstawowej w Rudnikach na przesłuchania młodych pasjonatów sztuki w celu naboru do naszego szkolnego teatru.

Jeżeli lubisz występować, recytować, tańczyć, uwielbiasz dobrą zabawę, wspólne tworzenie, jesteś kreatywny, nie boisz się wyzwań i pracy – musisz koniecznie podzielić się swoim talentem z innymi!!!

Teatr MASKA to miejsce dla Ciebie!!!

Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o zapisywanie się do 26 marca 2018r. u opiekunów zespołu: polonistki pani Igi Długoszewskiej – Zawadzkiej i nauczycielki zajęć artystycznych pani Agnieszki Krzynowek.

Przesłuchania zapisanych, chętnych do współpracy uczniów odbędą się po Świętach Wielkanocnych. O terminie przesłuchań i repertuarze koniecznym do zaprezentowania poinformujemy w kolejnym newsie.

  Zapraszamy!


DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

Droga Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele!   

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich gimnazjalistów klas trzecich wraz z opiekunami  na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 21 marca 2018r. w ZSTiO im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie przy Al. Niepodległości 16/18.

Na wszystkich gimnazjalistów, którzy odwiedzą naszą szkołę w tym dniu czeka moc atrakcji. Będą oni mogli poddać się metamorfozie podczas warsztatów fryzjerskich, spróbować smakołyków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, zobaczyć pokaz samoobrony oraz pokaz pomocy przedmedycznej. Sprawdzą swoją wiedzę podczas licznych konkursów tematycznych. Oprócz tego zapewnimy wszystkim moc sportowych emocji np. pokaz samoobrony, strzelanie z broni palnej oraz występ cheerleaderek.

Serdecznie zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00

Mamy nadzieję, że jak co roku PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w Żeromskim będzie naprawdę radosny!

UNIWERSYTET PRZYJAZNEGO ŚRODOWISKA

Nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach laboratoryjnych „ciekawego odkrywcy” prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. W laboratoriach politechniki uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy i na chwilę zajrzeli w studencki świat.
Hasła „Zobaczyć, doświadczyć, poznać, zrozumieć” towarzyszyły uczniom podczas całych ciekawych zajęć. Składamy wielkie podziękowania wszystkim pracownikom Politechniki Częstochowskiej, którzy umożliwili uczniom udział w zajęciach.


BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY

BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY

W minioną środę tj. 13 marca, odwiedziły nas panie z Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, aby przeprowadzić szkoleniowe spotkanie, mające na celu przygotowanie merytoryczne młodych artystów i zaprosić do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.


DLA UCZNIÓW III KLAS GIMNAZJALNYCH

DLA UCZNIÓW III KLAS GIMNAZJALNYCH

 

Targi „Zawodowiec”

Od 19 do 21 marca w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej odbędą się Częstochowskie Targi Szkolne ,,Zawodowiec 2018”. Ich głównym celem jest promocja  i zmiana wizerunku szkolnictwa zawodowego i technicznego wśród młodzieży i rodziców.


IV Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych

W dniu 27 marca 2018r. w godzinach 16.30 – 18.30 w SP nr 7 zostanie zorganizowany IV Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych. 

W załączniku znajduje się Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym dla klas pierwszych publicznych szkól ponadgimnazjalnych rok szkolny 2018/ 2019.


DRUHOWIE STRAŻACY

DRUHOWIE STRAŻACY

28 lutego przedszkolaki spotkały się ze strażakami z OSP Rudniki. Druhowie opowiadali dzieciom o tym, na czym polega ich ciężka i niebezpieczna praca. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy. Strażacy zaprezentowali także dzieciom symulację akcji ratunkowej z użyciem niezbędnego sprzętu. W galerii przedszkola zdjęcia z tego spotkania.


ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

Nasza szkoła doskonała,

belfer pyta- siadaj pała.

Lecz gdy poznasz jej tajniki,

nie zamienisz nigdy z nikim.

Komputery, gry, zabawy,

i do tego pyszne strawy.

Po zajęciach jest świetlica,

uczeń nie chce do Rodzica.

Naszą szkołę polecamy.

Chcesz ją poznać- zapraszamy!

 

 

Od 1 do 30 marca 2018 r. trwa rekrutacja do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II  Karta zgłoszenia dziecka do placówki do pobrania 

w sekretariacie szkoły. Zapraszamy Państwa również do obejrzenia krótkiego filmu o naszej szkole.

 

Od 1 marca 2018r. do 30 marca 2018r. odbywa się też rekrutacja dzieci do Przedszkola Publicznego w Rudnikach na rok szkolny 2018/ 2019. Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola jest do pobrania ze strony Zespołu www.zsprudniki.pl  lub w sekretariacie szkoły.
GRATULACJE!!!

 

Pragniemy podzielić się radosną wiadomością, że pilna, wytrwała nauka, podejmowanie trudnych polonistycznych wyzwań pod okiem pani Igi Długoszewskiej - Zawadzkiej przez uczennicę naszego gimnazjum Julię Jurczyk zostały ukoronowane niezaprzeczalnym sukcesem - Julia została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Nasza uczennica wzięła sobie do serca słowa genialnego polskiego reportażysty, publicysty, poety Ryszarda Kapuścińskiego i sumiennie krok po kroku wcielała je w życie, nadając im realny kształt: ,,Żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych." GRATULUJEMY!


 

Wygenerowano w sekund: 0.07
9,520,071 unikalnych wizyt