Zegar

Kalendarz

« Wrzesień 2016 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT

 

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT W PRZEDSZKOLU

DRODZY RODZICE

OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ KARMY DLA PSÓW I KOTÓW PRZEBYWAJACYCH W SCHRONISKU
DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ,,AS" W KŁOMNICACH.

ZBIERAMY: SUCHĄ I MOKRĄ KARMĘ/ SASZETKI, PUSZKI/ MAKARON ORAZ RÓŻNE ,,PRZYSMAKI" DLA PIESKÓW I KOTKÓW. MOŻNA PRZYNOSIĆ TAKŻE KOCYKI, ZABAWKI DLA SZCZENIĄT, SMYCZE.

LICZYMY NA WASZE WIELKIE SERCE
I WSPARCIE AKCJI

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA DYPLOM- PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI.

 

ZBIÓRKA DO 3O listopada 2016r.

OSOBY ODPOWIEDZIALNE:
Karolina Kowalczyk, Aneta Kubica.

 


SMACZNE WITAMINKI- CZYLI JAK ,,ŚREDNIAKI" ROBIŁY SAŁATKĘ WARZYWNĄ...

 

Jesień to pora roku obfitująca w warzywa i owoce. Przedszkolaki z grupy ,,Średniaków” postanowiły to wykorzystać i na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem. Zwieńczeniem tych działań było wykonanie sałatki warzywnej.
Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Każdy dostał deseczkę, nożyk i zabrał się do krojenie warzyw. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Większość przedszkolaków chętnie próbowała krojonych warzyw i zachwycała się ich smakiem. Dzieci znakomicie poradziły sobie z przyrządzeniem sałatki. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Było pysznie :) 


HONOROWYM OBYWATELOM CZĘSTOCHOWY

 

28 września w auli kościoła św. Zygmunta odbył się koncert poświęcony „Honorowym Obywatelom Częstochowy”.

Podczas spotkania utwory muzyczne i literackie wykonywali uczniowie częstochowskich szkół:

•    Pokolenie Jana Pawła II - Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca
•    Krótki rys historyczny - Zespół Szkół Technicznych
•    Życzymy, życzymy - Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja
•    "Po co mi mówisz" – Jan Paweł II - Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach - wiersz zaprezentowała uczennica klasy Ib Gimnazjum nr 2 w Rudnikach Weronika Miśkiewicz
•     Barka – Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
•    Płonie ognisko i szumią knieje..- Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca
•    Czerwone maki na Monte Cassino – Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej
•    Wiersz „Polska” - Antoni Słonimski – Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa
•    „ Taki kraj” Jan Pietrzak - Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej
•    Mirelle Mathieu,” Paris un tango” – II L.O. im. R. Traugutta- Kinga Hyra
•    “ Toi jamais”- w filmie Francois Ozona  śpiewała Catherine Deneuve – II L.O. im. R. Traugutta   Wiersz “O madame” - Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja (wiersz)

•    Anna Frankowska "Tak jak malował pan Chagall" – Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja

•    Pamięci ofiar Holokaustu - Gimnazjum nr 12im. Jana Matejki
•    "Mayn Sztelele Belz".(Warszawo ma)- Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej - Michalina Wypych

Dodatkowo przed publicznością wystąpili również uczniowie Społecznej Polskiej Szkoły na Białorusi. Rys historyczny Honorowych Obywateli zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego. W czasie uroczystości podsumowano również konkurs „Honorowi Obywatele Miasta Częstochowy", w którym wzięło udział 63 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów:Dodatkowo przed publicznością wystąpili również uczniowie Społecznej Polskiej Szkoły na Białorusi. Rys historyczny Honorowych Obywateli zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego. W czasie uroczystości podsumowano również konkurs „Honorowi Obywatele Miasta Częstochowy", w którym wzięło udział 63 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów:

•    Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca
•    Szkoła Podstawowa nr 38 i. L. Zamenhofa
•    Zespół Szkolno Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach
•    Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej
•    Gimnazjum nr 5 im. M.Reja
•    Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki

 

Do tej pory tytuł Honorowego Obywatela Częstochowy został przyznany pięciu osobom. Uhonorowani zostali Jan Paweł II - 15 sierpnia 1991, Ryszard Kaczorowski -19 maja 2003, Marie Chaubon i Pierre Chaubon - 14 czerwca 2008 oraz Zygmunt Rolat - 26 stycznia 2012.

 


OGÓLNOPOLSKA AKCJA "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

 

W dniach 23-24.09.2016r. wolontariusze naszego gimnazjum: Julia Wołek, Paulina Sobkowiak, Kinga Sokalska, Natalia Gruszczyńska, Weronika Błaszczyk, Łukasz Nowak, Kamil Matusiak, Adam Cekus, Mateusz Sojda, Roksana Biskup, Maja Gruszczyńska,Julia Gołda, Patrycja Tkaczyk wraz z opiekunem p. Magdaleną Kolewińską-Kołdon uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się posiłkiem”. Organizatorem Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem” jest Federacja Polskich Banków Żywności.   Celem akcji jest przekazanie jak największej liczby posiłków dla niedożywionych dzieci. Zbiórka produktów spożywczych, głownie tj.: olej, płatki śniadaniowe, mleko, konserwy, przetwory owocowe, makarony, itd. odbyła się w sklepie „Dino” w Rudnikach.           

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność. 

 


SKO BLOG MIESIĄCA

Nasza szkoła przystąpiła do Konkursu „SKO Blog Miesiąca” 

 

W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie - Szkolne Blogi. Prezentują tam swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO.

Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości   w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Co miesiąc,   w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów plasujących się na miejscach od 1 do 10 w rankingu „Najpopularniejszych blogów”. Ranking oparty jest na odwiedzinach internautów.

 

Konkurs przeznaczony jest dla szkół, które prowadzą bloga szkoły oraz posiadają rachunek SKO Konto dla Szkoły. Placówki,  aby wziąć udział w konkursie powinny:

- opisywać na blogu prawdziwe wydarzenia związane z realizacją SKO w danej szkole,

- zamieszczać na blogu minimum 5 wpisów miesięcznie, których celem jest promocja idei przedsiębiorczości oraz propagowanie działań związanych z programem SKO.

 

W każdym miesiącu od września do czerwca przyznawane są laptopy, gadżety SKO . 

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły  do klikania codziennie polubień naszego bloga

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/lokatka/

Za  wizyty i głosiki dziękujemy !!!

 

Ogłaszamy Szkolne Konkursy Oszczędzania dla uczniów klas I -VI:

Konkurs - Najbardziej aktywni oszczędzacze

 (Szkolna Komisja ocenia częstotliwości dokonywania wpłat na konto SKO),

 Konkurs Techniczny - Skarbonka SKO

 (polega on na wykonaniu skarbonki, praca musi być przestrzenna, nie może to być rysunek,

 liczy się pomysłowość i oryginalność),

Konkurs literacki - Bądź oszczędn

( uczniowie mają za zadanie napisać zabawny wiersz związany z pieniędzmi, bankiem, potrzebą oszczędzania).

 

Na zwycięzców czekają nagrody!

 

Czas trwania konkursów – 3 X - 25 X 2016r. 

Ogłoszenie wyników konkursów nastąpi 28 X 2016r. ( 4 godzina lekcyjna)

Opiekunowie SKO - Agnieszka Górniewicz, Dorota Popielarz

 


WYCIECZKA DO WIELICZKI

Uczniowie  klas  IIa, IIb i IIIa  spędzili  ubiegły czwartek na podziwianiu przyrody i zabytków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Wycieczkę rozpoczęli od oglądania zamku w Pieskowej Skale i skały zwanej jako Maczuga Herkulesa.  Poznały legendy związane z tymi miejscami. Następnym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku, a następnie  Muzeum Przyrodniczego  w Ojcowie.  Kulminacyjnym  punktem  wycieczki był pobyt w kopalni soli w Wieliczce. Przewodnicy w sposób przystępny dla uczniów opowiadali o ciężkiej pracy górników  i o efektach tej pracy, które można do dziś oglądać i podziwiać. Zdjęcia z wycieczki w galerii Zespołu.

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzień 23 października był w naszej szkole Europejskim Dniem Języków Obcych. Z tej okazji wiele się u nas działo. Klasy IV-VI w szkole podstawowej oraz wszystkie klasy gimnazjum musiały sprostać  nie lada wyzwaniom i przygotować się do konkursów. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami pracowali pilnie nad dekoracją sal lekcyjnych. Każda klasa dekorowała salę elementami charakterystycznymi dla wylosowanego przez siebie kraju oraz przygotowywała potrawy typowe dla tego państwa, m. in.: Francji, Hiszpanii czy też Włoch. Rozstrzygnięcie konkursów nie było łatwe dla komisji, gdyż wszystkie klasy z dużym zaangażowaniem i starannością walczyły o zdobycie jak najlepszego miejsca. 
Oprócz konkursów wszyscy uczniowie wzięli udział w akademii przygotowanej z tej okazji, gdzie przedstawione zostały scenki mówiące o tym, jak ważna jest nauka języków obcych. Mieliśmy również szansę posłuchać piosenek w obcych językach wykonanych przez uczniów. Podczas prezentacji przygotowanych przez klasy mogliśmy dowiedzieć się więcej o wybranych krajach europejskich. Dzień Języków Obcych minął w miłej, europejskiej atmosferze i mamy nadzieję, iż rozbudził w niektórych chęć do nauki języków :-) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w galerii Zespołu.

 


TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA ZS- P RUDNIKI

W sobotę 24 września na boisku naszej szkoły odbył się pierwszy turniej o Puchar dyrektora ZSP im. Jana Pawła II w Rudnikach dla dziewcząt i chłopców z klas I - III szkół podstawowych, organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W zmaganiach udział wzięły 4 szkoły SP Konin, SP Rędziny (Gustawa Morcinka), SP Kościelec i oczywiście SP Rudniki. 
Mecze były bardzo zacięte, kibice zdzierali gardła w dopingu a zawodnicy walczyli o każdą piłkę. 
Wyniki końcowe: I miejsce - SP Kościelec 
II miejsce - SP Rędziny
III miejsce - SP Rudniki
IV miejsce - SP Konin
Wręczenia pucharów i nagród dla drużyn dokonał Dyrektor ZSP - Dawid Krzętowski, który podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację, rodzicom i opiekunom za gorące kibicowanie.

ZUCHOWY START

Nasze zuchy z gromady ,,Radosne Ogniki" wraz z druhną Lidią Sosnowską wystartowały do pracy i zabawy w nowym roku szkolnym. W miniony piątek 9.09.2016 roku osiem gromad zuchowych hufca Częstochowa hucznie rozpoczęło nowy rok harcerski. Tegoroczny zuchowy start owiany był tajemnicami związanymi ze zdobywaniem odznaki “Chrzest 966” i odbywał się na terenach Jasnej Góry. Na zuchy czekała gra po miejscach związanych historycznie z wielkim wydarzeniem przyjęcia przez Mieszka I chrztu świętego.


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W bieżącym roku nasza szkoła otrzymała rządowe wsparcie na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Środki pieniężne w kwocie 15 tysięcy przeznaczymy na zakup nowości czytelniczych, lektur, beletrystyki i poezji. Liczymy, że dzięki temu zyskamy większe grono aktywnych czytelników i wzrośnie poziom kultury czytelniczej. Zapraszamy już wkrótce do naszej biblioteki po książki, które przeniosą czytelników w inny, wspaniały świat.

BRAZILIAN SOCCER SCHOOLS

W przedszkolu i szkole dzieci otrzymają VOUCHERY na 2 darmowe zajęcia sportowe w Częstochowie.
Więcej informacji na stronach:
http://socatots.pl/miejsca/czestochowa/ (dla dzieci w wieku 1 -5 lat)
http://brazylijskieszkolki.pl/ ( dla dzieci 5 - 13 lat).
Wszelkie dodatkowe informacje pod tel. 509 203 070, 508 15 45 38

Wygenerowano w sekund: 0.07
5,226,471 unikalnych wizyt