Zegar

Kalendarz

« Lipiec 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Przetłumacz stronę


DOBRY START

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. Więcej informacji w załączonych ulotkach oraz na 

www.mrpips.gov.pl/DobryStart

 

     

II GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY ,,ZDROWE ŻYCIE- BEZ UŻYWEK

II GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY ,,ZDROWE ŻYCIE- BEZ UŻYWEK

25 maja 2018r. po raz drugi odbył się Gminny Konkurs Profilaktyczny pt.”Zdrowe życie- bez używek!”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz klas II-III gimnazjalnych. Celem głównym konkursu było propagowanie aktywności fizycznej, zdrowia bez stosowania używek i świadomości dotyczącej wpływu żywienia wśród dzieci i młodzieży.  Organizatorem Konkursu były nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach p. Magdalena Kolewińska-Kołdon, p. Katarzyna Wierus oraz nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rędzinach p. Jolanta Wójcik i p. Jacek Mistarz.   Patronat nad Konkursem objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach. Uczniów klasy IV-VII pracowali w 5 osobowych zespołach, zmagali się z quizami, krzyżówkami, rebusami, scenkami, opracowaniem loga oraz testem wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień. Uczennice klas gimnazjalnych na podstawie opracowanego przepisu przygotowywały naleśniki. Komisja Konkursowa w składzie: Longina Gęsiarz, Anna Rybak, Barbara Gołda degustowała pyszne, ciekawe i zdrowe naleśniki. Przy ocenianiu zdrowego posiłku Komisja Konkursowa brała pod uwagę nie tylko walory smakowe ale przede wszystkim pomysłowość przepisu, estetykę wykonania oraz żywienie zgodne  z zasadami zbilansowanej diety.     Laureaci kategorii kl. IV-VII:                           

 I miejsce – ZS-P nr 1 w Rędziny: Julia Radecka, Anna Pacud, Martyna Szczepańczyk, Miłosz Kowalski, Maciej Kuraś II miejsce – SP Kościelec: Maja Reterska, Maja Gołda, Maja Małolepsza, Natalia Nalepa, Filip Turek III miejsce – SP Rudniki:  Ewelina Tądel, Julia Militowska, Maja Anzorge, Barbara Foina, Klara Gwiazda-Fluks                            
Wyróżnienie: SP Konin: Angelika Sojda, Agata Mielczarek, Dominik Trzciński, Maja Żurek,                  Oliwier Kolmas ZS-P nr 2 w Rędzinach: Wiktoria Brzóska, Zuzanna Lewkowicz, Julia Polak, Dominik Pabich, Igor Chobot                         
Nagrodzeni uczniowie klas gimnazjalnych:  I miejsce – Julia Gołda ZS-P w Rudnikach I miejsce – Kinga Michalak ZS-P nr 2 w Rędzinach II miejsce – Roksana Biskup ZS-P w Rędzinach III miejsce – Patrycja Chobot ZS-P w Rudnikach                                                                                      

UWAGA RODZICE!

 

Drodzy Rodzice!
Prosimy w dniach od 04 do 22 czerwca 2018 roku zgłaszać się do wychowawczyń grup przedszkolnych lub do sekretariatu Zespołu celem podpisania Umów o świadczenie usług w przedszkolu na nowy rok szkolny oraz na dyżur przedszkolny w miesiącu sierpniu.


CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

30 maja w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Z tej okazji dyrekcja i nauczyciele postanowili zapewnić uczniom wiele kreatywnych zajęć, m.in. warsztaty decoupage, zajęcia malarskie, kulinarne, dziennikarskie, podchody, projekcję filmu i zawody w piłkarzyki. Przedszkolaki i dzieci z klas I-III bawiły się w ramach zajęć zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rudnikach. Uczestniczyły w pokazie strażackim, korzystając z obfitego polewania wodą. Był też dmuchany zamek i wata cukrowa. Grupa dziennikarska w składzie: Amelia Nocuń, Weronika Miśkiewicz, Natalia Kos, Weronika Nabiałczyk, Wiktoria Zabłocka oraz Patryk Kabat została zaangażowana w opisanie przebiegu całego Dnia Dziecka i przedstawienie form pracy w poszczególnych sekcjach tematycznych.

Na początku dziennikarze zawitali do dyrekcji szkoły, by zapoznać się z harmonogramem pracy każdej z grup. Młodzież zadała też kilka pytań dyrektorowi szkoły Panu Dawidowi Krzętowskiemu. Uczniowie ciekawi byli,czy zdaniem dyrektora, człowiek przestaje kiedyś być dzieckiem. Odpowiedź brzmiała: nigdy – dlatego, że przez brak cząstki dziecka w życiu dorosłego, taka osoba nie będzie dobrym mężem, żoną, nauczycielem, pedagogiem, człowiekiem.

Tego dnia działo się w naszej szkole naprawdę wiele. Sekcja kulinarno-cukiernicza wypiekała przepyszne rogaliki – apetyczny zapach roznosił się po wszystkich korytarzach. Grupa decoupage na swoich zajęciach wykonywała herbacianki, czyli drewniane skrzyneczki na herbatę, precyzyjnie ozdabiane w najróżnorodniejsze wzory. W sekcji plastyczno-malarskiej w ruch poszły kolorowe spraye, którymi artyści ozdabiali jedną z zewnętrznych ścian szkoły, wyczarowując na murze iście kosmiczne krajobrazy i postacie. Zespół filmowy wybrał film pt. ,,Cudowny chłopak”. Ta wzruszająca historia odrzuconego przez rówieśników chłopca stała się świetnym pretekstem do refleksji nad wartością i poszanowaniem ludzkiego życia w każdym jego aspekcie. Dziennikarze wybrali się również do siedziby OSP Rudniki, gdzie najmłodsze dzieci bawiły się w ramach atrakcji przygotowanych przez strażaków. Ekstremalnych doświadczeń doznali ci uczniowie, którzy postanowili uczestniczyć w podchodach. Dwie rywalizujące grupy wymyślały dla przeciwników najbardziej nieoczekiwane zadania. Każda z grup wykazała się niebywałą determinacją i hartem ducha. Zwieńczeniem tego cudownego dnia, kiedy wszystkie grupy uporały się z zadaniami, było wspólne grillowanie. Nie ma to jak pyszne kiełbaski zjedzone w gronie rówieśników, dyrekcji i nauczycieli! Zajrzyjcie do galerii zdjęć - zapraszamy.

     

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

Już po raz drugi w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Papieża-Polaka, którego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz średnich prezentowali swoje recytatorskie umiejętności 28 i 29 maja br. Zainteresowanie młodych poezją Św. Jana Pawła II jest ogromne, w tegorocznej edycji wzięło udział ok.170 uczestników. Naszą placówkę w kategorii szkół podstawowych reprezentowala Julia Militowska z klasy VII, natomiast w kategorii gimnazjów na scenicznych deskach stanęli: Weronika Miśkiewicz z klasy IIb i Jakub Kromołowski z IIa. Młodzi recytatorzy z niezwykłym wzruszeniem, polotem, kunsztem słowa, maestrią wykonania, niebanalną interpretacją oddali sens prezentowanych utworów naszego Patrona. Kochani, gratulujemy Wam wspaniałych, zapadających w pamięci, nietuzinkowych wystepów.

TEATR MASKA W TEATRZE BUFFO

TEATR MASKA W TEATRZE BUFFO

Nasza młodzież, zrzeszona w szkolnym teatrze MASKA działającym w Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunami zespołu - Paniami: Igą Długoszewską-Zawadzką i Agnieszką Krzynowek, 24 maja br. gościła z wizytą w teatrze Buffo w Warszwie. Młodzi aktorzy-amatorzy mogli podziwiać spektakl "Romeo i Julia" - drugie na świecie przedstawienie w 3D.

Gasną światła, a na ekranie pojawia się obraz futurystycznego miasta z przelatującym przez nie motocyklem. Aktorzy unosząc się w powietrzu, walczą na miecze, by po chwili płynąć w łodzi rozświetloną rzeką. Scenografia czasami mocno futurystyczna, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, dzięki efektom stereoskopowym zachwyca swoim rozmachem. W tej megadawce efektów specjalnych nie ginie gra aktorów, wręcz przeciwnie, porywają nas genialne wokale, zapierające dech w piersiach umiejętności tancerzy.

Dzieło Szekspira stało się w tym spektaklu tylko kanwą opowieści, na której oparł się Janusz Józefowicz. Reżyser jest również autorem choreografii i libretta. Sztuka stanowi uwspółcześnioną wersję dramatu Szekspira. Temat jest ponadczasowy, bowiem w każdej epoce można odnaleźć postacie nieszczęśliwych kochanków.

Jednak bohaterami musicalu Józefowicza nie są dzieci z bogatych arystokratycznych domów, ale współczesne nastolatki mające problemy z porozumieniem z rodzicami. Zakochują się w sobie, jednak napotykają na przeszkody i niezrozumienie ze strony zakłamanego świata dorosłych. Według słów reżysera, spektakl ma być lekcją dorastania dla niepokornych nastolatków, a także próbą pokazania rodzicom, iż można ich jednak zrozumieć.

Muzykę do musicalu napisał znakomity kompozytor, Janusz Stokłosa, a główne role zagrali debiutanci wyłonieni podczas castingu. Nasi uczniowie zachwyceni przedstawieniem zgotowali aktorom owacje na stojąco. Dzięki dyrektorowi naszej szkoły Panu Dawidowi Krzętowskiemu wyjazd został dofinansowany z funduszy Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach. Ta wspaniała lekcja w teatrze stanowiła formę podziękowania dla aktorów MASKI i opiekunów za ich rzetelną, wytrwałą, efektywną pracę i tworzenie wzruszających przedstawień. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

RODO

Klauzula informacyjna dla uczniów, ich opiekunów prawnych oraz osób upoważnionych do odbierania dzieci z placówki.ŚWIĘTO MAMY I TATY W NAJMŁODSZEJ GRUPIE

ŚWIĘTO MAMY I TATY W NAJMŁODSZEJ GRUPIE

 

23 maja Maluszki świętowały Dzień Mamy i Taty. Najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie O zagubionej żabce oraz program taneczno – wokalno – recytatorski. Słowem, tańcem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Mimo wielkiej tremy, niepokoju oraz kilku łez występy się udały i za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone brawami. Po występie dzieci wręczyły swoim rodzicom laurki i obdarowały ich całusami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego! Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.


GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 24 maja w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV- VII Szkoły Podstawowej. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów matematyką, wzmocnienie motywacji do uczenia się matematyki, zwrócenie uwagi na obecność matematyki w otaczającym środowisku, na jej użyteczność w życiu codziennym.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje szkolne, które wyłoniły uczniów do II etapu gminnego. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:

klasa IVa- Ewa Wawszczak

klasa V- Krzysztof Jędrzejczyk

klasa VI- Wojciech Cieślik

klasa VII- Igor Grzesiczak

Laureatami XVII Gminnego Konkursu Matematycznego zostali Krzysiu Jędrzejczyk i Wojtek Cieślik. Gratulujemy naszym uczniom!EKOLOGICZNIE

W dniu dzisiejszym uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Ekologia na poważnie i wesoło", w którym uczniowie Maja Gruszczyńska, Kasia Zalas i Kuba Kowalczyk zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!


BRAWO BORYS

Wspaniały sukces naszego ucznia! 

Borys Sobkowiak (klasa V) został laureatem jednego z najstarszych i największych konkursów recytatorskich (mówienia scenicznego) w województwie śląskim XXX Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa dla dzieci i młodzieży. Chłopiec zajął II miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę w finale XXVIII  Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach, który odbędzie się w dniach 25 maja- 27 maja 2018 r.  Bardzo cieszymy się z osiągnięć Borysa, jesteśmy dumni z Niego! Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Wygenerowano w sekund: 0.12
10,718,870 unikalnych wizyt