Zegar

Kalendarz

« Luty 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Przetłumacz stronę


BRAWO NASI MŁODZI SIATKARZE

BRAWO NASI MŁODZI SIATKARZE

 

W sobotę 16 grudnia w Będzinie odbyła się runda rewanżowa eliminacji miejskich turnieju Kinder +Sport. Podopieczni trenera Mariusza Kowalika w grupie XIV zajęli I miejsce wygrywając wszystkie 4 spotkania. Drużyna grała w składzie: Damian Król, Brajan Korbut oraz Cezary Halbiniak. W grupie XV drużyna grająca w składzie: Damian Nocuń, Szymon Monkiewicz i Dawid Piestrzyński zajęła II miejsce przegrywając tylko z niepokonaną drużyną AZS Częstochowa. Drużyna, w której składzie jest Kacper Ignaszak i Leonard Jureczko zajęła III miejsce w grupie. Mieli ogromne szanse zająć II miejsce, jednak mimo prowadzenia przy stanie 14:11 i 14:13 dali sobie wyrwać zwycięstwo i ulec 2:0 drużynie z Katowic. Cieszy postawa podopiecznych i coraz większe postępy. Następny turniej, po którym zacznie się już drabinka awansów do finału odbędzie się w 2018 roku. Liczymy na dalsze sukcesy naszych młodych siatkarzy.

ROZSTRZYGNIĘCIE PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU

 

W grudniu, po raz siódmy został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs na ,,Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”, skierowany do przedszkolaków i ich rodziców. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, odkrywanie talentów naszych przedszkolaków i ich rodziców, rozwijanie twórczej wyobraźni i sprawności manualnych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Na konkurs dostarczono 7 prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 13 grudnia. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe, ponieważ każda z nich była wyjątkowa.

Oto lista laureatów:

I miejsce
Kacper Wdowiak z mamą 
Tymek Anzorge z mamą

II miejsce
Dorotka Krawczyk z mamą 
Iga Dubiak z mamą 
Jan Zyszczak z rodzicami

III miejsce 
Adam i Maja Kwasek z mamą
Oliwia Kubik

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.


DZIĘKUJEMY!

Szanowni Rodzice, Sympatycy i Przyjaciele naszej szkoły Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudnikach wraz z uczniami i nauczycielami składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na rzecz naszej Szkoły 1% należnego podatku. Odnotowaliśmy wpłaty na łączną kwotę 1000 zł. Zapewniamy, że pozyskane w ten sposób środki finansowe zostaną wykorzystane w sposób, który pozwoli zapewnić jeszcze lepsze warunki w szkole dla naszych dzieci, a tym samym osiąganie przez nich coraz lepszych wyników w nauce.

Mamy nadzieję, że w przyszłych latach także będziemy mogli liczyć na Państwa ofiarność, a sukcesy naszych uczniów będą źródłem satysfakcji i dla Państwa.


LEKCJA W KINIE

 

Uczniowie klas 0- III brali udział w szczególnej „Lekcji w Kinie”, organizatorem programu było Centrum Edukacji Filmowej. 

Lekcja składała się z prezentacji multimedialnej i seansu filmowego. Zajęcia prowadzone były przez zawodowego aktora Tomasza Korczyka, który w ciekawy i aktywny sposób przeprowadził lekcję o mediach „Raz, dwa, trzy – klikasz ty! By dzieci uważały w Sieci!”. Dzieci pogłębiły swoją dużą wiedzę z tego zakresu. Dzięki zajęciom zobaczyły, jakie zagrożenia mogą kryć się w Sieci; zrozumiały, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe; dowiedziały się, co zawdzięczamy Internetowi; dowiedziały się, jak przez Internet można zostać odkrywcą a przede wszystkim przypomniały sobie jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Na koniec zajęć edukacyjnych odbyła się projekcja filmu „Epoka lodowcowa mocne uderzenie”.

 

"TWOJE DANE- TWOJA SPRAWA"

 

W dniu 12.12.2017r. przedstawiciele poszczególnych klas naszego Zespołu: Ewelina Tądel, Oliwia Piotrowska, Rita Radecka, Patrycja Chobot, Marta Szulc, Jakub Kowalczyk oraz Ola Ratoń wraz z p. Magdalena Kolewińską- Kołdon, uczestniczyli w spotkaniu w Gimnazjum nr 17 w Częstochowie. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa", dotyczyło problematyki ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa oraz odpowiedzialności karnej w przypadku naruszenia praw. Prelegenci omawiali zasady bezpiecznego zachowania w Sieci oraz zadania i obowiązki kuratora sądowego. Program „Twoje dane – Twoja sprawa” kierowany jest do tych, którzy uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży sprawne, odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

 

 

Zdjęcie użytkownika Jan Paweł.

 

WARSZTATY ROBOTYKI

WARSZTATY ROBOTYKI


Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w niezwykle rozwijających i ciekawych warsztatach robotyki. Podczas zajęć pracowali w 2-osobowych zespołach, a celem było stworzenie robota mającego realizować określone zadanie. Modele budowane były z nowoczesnych zestawów edukacyjno-konstrukcyjnych LEGO Mindstorms EV3 oraz NXT 2.0, zawierających nowoczesny mikrokomputer, setki specjalnych elementów konstrukcyjnych, precyzyjne silniki oraz różne typy czujników, pomagających robotom kontaktować się ze światem zewnętrznym.
Zbudowanie modelu to dopiero połowa sukcesu, ponieważ kolejnym zadaniem zespołu było jego zaprogramowanie. Używając specjalnego graficznego narzędzia programowania, uczestnicy uczyli się jak sterować robotem oraz jak nauczyć go reagować na dane pobierane przez czujniki. Robotyka to połączenie budowania robotów z programowaniem i co najważniejsze wspaniała zabawa.


ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

Wolontariusze naszego gimnazjum tj.: Patrycja Tkaczyk, Julia Gołda, Maja Gruszczyńska, Wiktoria Majchrzak, Katarzyna Zalas, Julia Jurczyk, Weronika Miśkiewicz, Wiktoria Zabłocka, Marta Szulc, Maria Cygan, Iga Urbaniec, Weronika Nabiałczyk, Łukasz Tarnowski pod opieką p. Magdaleny Kolewińskiej- Kołdon i p. Katarzyny Wierus po raz kolejny uczestniczyli w akcji Świątecznej Zbiórki Żywności Banku Żywności, która odbyła się w dniach 01- 03.12.2017r. w Sklepie Dino w Rudnikach. Zebrane dary zostaną przekazane do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc!!!


SZKOLNY WOLONTARIAT

SZKOLNY WOLONTARIAT


2 grudnia br. wolontariusze naszego Zespołu: Rita Radecka, Amelia Bajor, Maja Korgul, Patrycja Chobot, Dawid Bartosik, Bartosz Sobkowiak, Jakub Gawron, pod opieką opiekuna p. Magdaleny Kolewińskiej- Kołdon, pomagali w czasie uroczystości jubileuszowej w hali sportowej w Rędzinach. Gminny Ośrodek Kultury świętował 20 – lecie swojego funkcjonowania, a Gminna Biblioteka jubileusz 70 – lecia istnienia. Jesteśmy dumni z działań naszych wolontariuszy, a uzyskane pozytywne informacje z uznaniami dla Ich pracy są miłą, motywującą nagrodą.

 

RANKING CZYTELNICZY

RANKING CZYTELNICZY LISTOPAD 2017


KATEGORIA KLASY I – III

MIEJSCE

KLASA

LICZBA WYPOŻYCZEŃ

MIEJSCE I

III B

34

MIEJSCE II

III A

28

MIEJSCE III

I

21

MIEJSCE IV

II

6


KATEGORIA KLASY IV - VII

 

MIEJSCE

KLASA

LICZBA WYPOŻYCZEŃ

MIEJSCE I

IV A

51

MIEJSCE II

VI

10

MIEJSCE III

IV B

8

MIEJSCE IV

VII / V

6

 

 

KATEGORIA KLASY GIMNAZJUM

 

MIEJSCE

KLASA

LICZBA WYPOŻYCZEŃ

MIEJSCE I

II B

10

MIEJSCE II

II A

6

MIEJSCE III

III A

2

MIEJSCE IV

III B

1

 


ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE

 

DZIĘKUJEMY ZA WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI „ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE                                                

1 grudnia zostały przekazane dary zgromadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudnikach, w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Zebranymi artykułami, tj. żywnością, słodyczami, artykułami szkolnymi, książkami i maskotkami zostaną obdarzeni mieszkańcy gminy Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny, parafii w Nowej Wilejce. Dary dotrą również do polskich szkół w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach oraz Pakienie.     
Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom za hojność i pomoc.


LEKCJA HISTORII Z P. EDWARDEM KUBICĄ

LEKCJA HISTORII Z P. EDWARDEM KUBICĄ

 

Klasa IVa na lekcji historii gościła dziadka Leosia Jureczko p. Kubicę, który przybliżył historię swojego rodu. Pan Kubica zachęcał młode pokolenie do poznania i tworzenia własnej genealogii, pokazując własnoręcznie stworzone drzewo genealogiczne a także akta należące do Rodziny.

Uczniowie zaprezentowali też swoje drzewa, które tworzyli ze swoimi rodzicami. To była wspólna lekcja historii, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.


Wygenerowano w sekund: 0.43
9,250,328 unikalnych wizyt