Zegar

Kalendarz

« Kwiecień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Przetłumacz stronę


DLA UCZNIÓW III KLAS GIMNAZJALNYCH

DLA UCZNIÓW III KLAS GIMNAZJALNYCH

 

Targi „Zawodowiec”

Od 19 do 21 marca w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej odbędą się Częstochowskie Targi Szkolne ,,Zawodowiec 2018”. Ich głównym celem jest promocja  i zmiana wizerunku szkolnictwa zawodowego i technicznego wśród młodzieży i rodziców.


IV Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych

W dniu 27 marca 2018r. w godzinach 16.30 – 18.30 w SP nr 7 zostanie zorganizowany IV Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych. 

W załączniku znajduje się Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym dla klas pierwszych publicznych szkól ponadgimnazjalnych rok szkolny 2018/ 2019.


DRUHOWIE STRAŻACY

DRUHOWIE STRAŻACY

28 lutego przedszkolaki spotkały się ze strażakami z OSP Rudniki. Druhowie opowiadali dzieciom o tym, na czym polega ich ciężka i niebezpieczna praca. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy. Strażacy zaprezentowali także dzieciom symulację akcji ratunkowej z użyciem niezbędnego sprzętu. W galerii przedszkola zdjęcia z tego spotkania.


ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

Nasza szkoła doskonała,

belfer pyta- siadaj pała.

Lecz gdy poznasz jej tajniki,

nie zamienisz nigdy z nikim.

Komputery, gry, zabawy,

i do tego pyszne strawy.

Po zajęciach jest świetlica,

uczeń nie chce do Rodzica.

Naszą szkołę polecamy.

Chcesz ją poznać- zapraszamy!

 

 

Od 1 do 30 marca 2018 r. trwa rekrutacja do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II  Karta zgłoszenia dziecka do placówki do pobrania 

w sekretariacie szkoły. Zapraszamy Państwa również do obejrzenia krótkiego filmu o naszej szkole.

 

Od 1 marca 2018r. do 30 marca 2018r. odbywa się też rekrutacja dzieci do Przedszkola Publicznego w Rudnikach na rok szkolny 2018/ 2019. Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola jest do pobrania ze strony Zespołu www.zsprudniki.pl  lub w sekretariacie szkoły.
GRATULACJE!!!

 

Pragniemy podzielić się radosną wiadomością, że pilna, wytrwała nauka, podejmowanie trudnych polonistycznych wyzwań pod okiem pani Igi Długoszewskiej - Zawadzkiej przez uczennicę naszego gimnazjum Julię Jurczyk zostały ukoronowane niezaprzeczalnym sukcesem - Julia została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Nasza uczennica wzięła sobie do serca słowa genialnego polskiego reportażysty, publicysty, poety Ryszarda Kapuścińskiego i sumiennie krok po kroku wcielała je w życie, nadając im realny kształt: ,,Żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych." GRATULUJEMY!


 

KINDER + SPORT

KINDER + SPORT

24 lutego br. w Jaworznie odbył się turniej rewanżowy II rundy Kinder + Sport. Dwie nasze drużyny awansowały do następnej rundy!!! Coraz wyższy poziom w tych rozgrywkach powoduje większą mobilizację moich podopiecznych. Corona II musiała dzisiaj wygrać 3 mecze i tak sie stalo. Coronie I wystarczyły 2 zwycięstwa do awansu. Teraz czekamy na przydział w następnej rundzie, która najpewniej odbędzie się za 2 tygodnie.

Brawo chłopaki!!!


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Zapewne każdy z nas podczas wizyty u lekarza spotkał pielęgniarkę. Wiemy, że ubiera się w biały fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym. 
Nasze przedszkolaki miały okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka.
Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega ta praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce, którą przyniosła pani pielęgniarka. Były bardzo zainteresowane sprzętem i wszystkiego chciały dotknąć. 
Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu przedszkolakowi dyplom oraz naklejkę z napisem DZIELNY PACJENT. Zdjęcia z tego spotkania w galerii przedszkola.


TENIS STOŁOWY

TENIS STOŁOWY

 

W Igrzyskach powiatowych tenisa stołowego wśród dziewcząt i chłopców zajęliśmy VI miejsce na osiem drużyn. Przypominam że nasi chłopcy byli z 4,5 klasy natomiast z innych szkół w większości 6 klas. Naszą szkołę reprezentowali tylko chłopcy w składzie Michał Kos, Borys Sobkowiak, Kornel Bekus generując 33.5pkt.
"OD UPRAWY DO POTRAWY"

"OD UPRAWY DO POTRAWY"

 

20 lutego nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej "Ekspedycji smaków" w ramach programu "Od uprawy do potrawy". W sklepie TESCO dowiedzieli się jak sezonować produkty, jak odczytywać kody kreskowe, poznali nowe smaki żywności. Uczniowie pracowali w naturalnym środowisku i to było jeszcze dodatkową atrakcją. Sklep to przecież miejsce, gdzie podejmuje się pierwsze ważne decyzje o tym, co kupić, za ile, czy produkt jest zdrowy.
Dziękujemy pracownikom Tesco w Częstochowie i organizatorom programu "Od uprawy do potrawy" za możliwość uczestniczenia w zajęciach o zdrowym żywieniu.


    


Sukces

Sukces

Julia Jurczyk z klasy IIIa naszego gimnazjum jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dzisiaj, 19 lutego, wzięła udział w ostatnim, finałowym etapie konkursowych zmagań, walcząc o tytuł laureata. Do każdego z trzech etapów Julia zgłębiała tajniki wiedzy polonistycznej z zakresu nauki o języku, teorii literatury, historii literatury, czytała poezję i arcydzieła prozatorskie. Wśród nich znalazły się utwory należące do klasyki gatunku: ,,Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza, ,,Folwark zwierzęcy” Georga Orwella, ,,Odprawa posłów greckich” Jana Kochanowskiego”, ,,Drużyna pierścienia” J.R.R. Tolkiena, ale i też takie, które współcześnie znajdują się na liście światowych bestsellerów, po które chętnie sięga młodzież, np. ,,Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Ten konkurs stanowił również świetną okazję do zanurzenia się w świat poezji, bo uczestnicy czytali i liryki Leopolda Staffa, i trudną poezję Czesława Miłosza z tomu ,,Świat. Poema naiwne. Głosy biednych ludzi”, a także genialne w swojej uniwersalnej, ponadczasowej wymowie wiersze Zbigniewa Herbera z tomu ,,Pan Cogito”. Teraz cierpliwie czekamy na ostateczne wyniki, a Julce serdecznie gratulujemy sukcesu!


GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

W związku z nieobecnością bibliotekarza do dnia 16marca biblioteka czynna będzie w następujących dniach i godzinach

poniedziałek  10.40 – 11.40

wtorek  12.20 – 13.20

środa 10.40 – 11.40

czwartek 7.40 – 8.40


KLASA IIIA DLA SWOICH DZIADKÓW

KLASA IIIA DLA SWOICH DZIADKÓW

25 stycznia 2018r uczniowie klasy IIIa SP świętowali Dzień Babci i Dziadka. Przed kochanymi dziadkami przedstawili krótki program artystyczny: wiersze, piosenki, kolędy na dzwonkach, oraz tematyczne scenki. Na zakończenie dzieci usłyszały od babć i dziadków olbrzymie brawa. Zdjęcia w galerii Zespołu.Wygenerowano w sekund: 0.06
9,807,429 unikalnych wizyt