Zegar

Kalendarz

« Grudzień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Przetłumacz stronę


ŚLUBOWANIE KLASY I

ŚLUBOWANIE KLASY I

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
–Jan Paweł II Patron naszej szkoły


Dnia 26 października 2018 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania  20 uczniów klasy I szkoły podstawowej w Rudnikach. Najmłodsi uczniowie wykazali się wieloma umiejętnościami: recytacją, śpiewem, tańcem oraz przedstawili krótką scenkę teatralną. Bezbłędnie powtórzyli tekst ślubowania, śpiewająco zdali pierwszy egzamin pierwszaka przed dyrekcją szkoły, nauczycielami, rodzicami, dziadkami i uczniami klas II, III i IV.

W pięknych strojach wśród scenografii trzech bram, oznaczających- czytanie, liczenie, rysowanie przy dźwiękach fanfar przyrzekali się wzorowo uczyć i zachowywać oraz godnie reprezentować klasę i szkołę.

Tym samym zasłużyli na przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej ZS- P im.  Jana Pawła II w Rudnikach. Pan dyrektor Dawid Krzętowski w swoim przemówieniu dla uczniów klasy I podkreślił, że pasowanie to wyjątkowa ważna uroczystość, szkoła to bowiem nowe obowiązki, otoczenie a także nowe wyzwania. Dyrektor szkoły dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem, wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia klasy I”.  Tuż przed złożeniem przysięgi na sztandar szkoły dyrektor wraz ze swoim zastępcą p. Elżbietą Kowalczyk uroczyście założyli  na głowę każdego ucznia „Biret” na znak przyjęcia w poczet społeczności uczniowskiej.

Na pamiątkę tak doniosłej chwili uczniowie otrzymali upominki od Urzędu Gminy Rędziny, rady rodziców szkoły, dyrektora szkoły, uczniów klasy II i III oraz od rodziców klasy I.

Tegoroczne uroczyste pasowanie  poprowadziła Pani wychowawczyni klasy I- p. Agnieszka Krzynowek wraz z przedstawicielką klasy VI Eweliną Tądel oraz trzema uczennicami klasy VII.

Wszystkim uczniom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy, życząc powodzenia oraz samych sukcesów na szczeblach edukacji. Fotorelacja z tej uroczystości w galerii Zespołu.


CZAS ZADUMY

CZAS ZADUMY

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, Starszaki odwiedziły cmentarz parafialny w Rędzinach. Celem wizyty było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i przypomnienie o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Przedszkolaki spacerując alejkami cmentarza pokazywały wychowawczyniom groby bliskich zmarłych, którzy trwają w ich pamięci i wspomnieniach. Była to wizyta pełna zadumy i powagi.


ZWIEDZANIE WARSZAWY

ZWIEDZANIE WARSZAWY

Klasy III gimnazjum w dniach 23- 24 października odwiedziły naszą stolicę. Uczniowie mieli okazję obejrzeć na żywo pracę naszych posłów i senatorów w gmachu polskiego parlamentu przy Wiejskiej, byli też świadkami relacji telewizyjnej obrad sejmu. Kolejnym punktem programu była wizyta w Telewizji Polskiej, gdzie m.in. zajrzeli na plan programu Pytanie na Śniadanie. Pierwszy dzień nasza młodzież zakończyła zwiedzaniem strefy zawodników i dziennikarskiej, VIP oraz trybun Stadionu Narodowego. W drugim dniu pobytu w Warszawie młodzież spacerowała Traktem Królewskim od Placu Zamkowego z Kolumną Zygmunta, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Mieli okazję podziwiać zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Jozefa Piłsudskiego. Z 30 piętra (144 metry) Pałacu Kultury i Nauki podziwiali panoramę Warszawy. W trakcie wędrówki nasi uczniowie spotykali wiele akcentow patriotycznych nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.


PRACOWALIŚMY Z FILMOWCAMI

PRACOWALIŚMY Z FILMOWCAMI

Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi zorganizowała w dniu 22 października warsztaty filmowe dla uczniów z naszej szkoły. Zajęcia były doskonałą okazją do zapoznania się z językiem filmu, sprzętem wykorzystywanym na co dzień do profesjonalnej produkcji filmowej i możliwością konsultacji z doświadczonymi filmowcami.
Warsztaty organizowane przez Wytwórnię prowadzą związani z nią profesjonalni filmowcy – reżyserzy, operatorzy, montażyści i animatorzy doświadczeni w realizacji filmów. Dzieląc się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem w atrakcyjny sposób inspirują rozwój kreatywnej wyobraźni, umiejętności wrażliwego obserwowania świata, oraz pasji filmowej i fotograficznej.
Filmowcy, krok po kroku zapoznali podopiecznych z etapami tworzenia filmu. Młodzież wykorzystała ten czas bardzo kreatywnie. Grupy prześcigały się w pomysłach na ciekawy scenariusz, potem akcja działa się już bardzo szybko: tworzono dialogi, dzielono role, kręcono scenki. Mozolna praca przyniosła wspaniałe rezultaty, jej efektem były krótkie filmiki.


KALOSZKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

KALOSZKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dzięki współpracy i wsparciu Fundacji Kreatywnego Rozwoju Społecznego – VAMAC Centrum, przedszkolaki naszego przedszkola otrzymały kaloszki, które będą mogły wykorzystać w czasie jesiennych spacerów i zabaw. Dziękujemy bardzo za podarunek!!!


TYDZIEŃ Z JANEM PAWŁEM II

TYDZIEŃ Z JANEM PAWŁEM II

Miniony tydzień tj. od 15 do 19 października poświęcony był w naszej szkole osobie Świętego Jana Pawła II. Każdego z tych dni podejmowana była inna Inicjatywa. W poniedziałek udekorowaliśmy naszą szkołę flagami i herbami Papieża Jana Pawła II wykonanymi przez dzieci i młodzież.
We wtorek uczniowie i nauczyciele przyszli na zajęcia w strojach nawiązujących kolorystycznie do barw papieskich - biały, żółty, niebieski. Odbyła się także wystawa prac plastycznych o Janie Pawle II. Cytaty papieża pojawiły się we środę w salach, na korytarzach, w świetlicy. Słodka niespodzianka czekała na wszystkich w czwartek- zajadaliśmy się przepysznymi kremówkami. W tym dniu odbyły się też biegi Jana Pawła z przeszkodami dla klas I - III.  Zwieńczeniem całego „Tygodnia z Janem Pawłem II” był piątkowy apel. Obok krótkiego rysu biograficznego oraz anegdot z życia Wielkiego Papieża, uczniowie mogli usłyszeć poetycką twórczość o Janie Pawle II autorstwa swoich kolegów i koleżanek. Niemałe emocje wzbudziła gra "Milionerzy" sprawdzająca wiedzę na temat naszego Patrona. Na zakończenie rozdane zostały nagrody za udział w tematycznych konkursach. Fotorelacja z tego tygodnia w galerii Zespołu.


RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ

RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ

Od początku roku szkolnego nasz Zespół bierze udział w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Projekt jest związany z tegorocznymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego organizacją zajmują się Fundacja Civitas Christiana, Delegatura w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Jasna Góra. Realizując ten projekt w dniu 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, dyrektor Zespołu wraz ze swoim zastępcą posadzili na placu szkolnym klon. Drzewo zasadzone zostało w pobliżu dębu, który był posadzony 10 lat temu w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Nasadzone drzewo otrzymaliśmy w ramach akcji pod nazwą „Symboliczne nasadzenie drzew w gminach i powiatach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów celem uhonorowania setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach projektu było wykonanie przez uczniów klasy Va maciejówek- czapek legionistów.


                   


CYBERPRZEMOC

CYBERPRZEMOC

W dniu 27 listopada 2018r. w godz. 8.30 – 10.00 odbędzie w naszym Zespole prelekcja dot. cyberprzemocy. Prelekcja jest realizowana we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie. Do zajęć wymagana jest zgoda rodziców.


ODSŁONIĘCIE OBELISKU

10 października 2018 roku w Chorzenickim Lesie poczet naszej szkoły wraz z dyrektorem Zespołu oraz gromadą zuchową Radosne ogniki wraz z drużynową, wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej dawną mogiłę 20 ofiar hitlerowskiej zbrodni, zamordowanych w 1942 roku. Obelisk i tablica powstały z inicjatywy sołtysa Rudnik i Rady Sołeckiej przy współpracy gmin Rędziny i Kłomnice oraz pomocy firmy Cemex i Nadleśnictwa Gidle. 


Z WYCIECZKĄ PO WARSZAWIE

 

Klasa VII i VIII S.P. wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Sejm i Senat. Dowiedzieli się jak powstaje ustawa i jak pracuje polski parlament. Odwiedzili też siedzibę Telewizji Polskiej, gdzie mogli zobaczyć jak przygotowywane są programy telewizyjne. Nasi uczniowie przespacerowali się też uliczkami warszawskiej starówki.


ŚWIĘTO SZKOŁY

„Pełnia życia jest wtedy, gdy ma się przekonanie,
że robi się coś ważnego, potrzebnego,
to, co przynosi pożytek ludziom i społeczeństwu”


Obchodziliśmy dzisiaj w naszym Zespole Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich, którzy stanowią społeczność szkolną. Dlatego na początku naszego spotkania Pan dyrektor Dawid Krzętowski zwrócił się do rodziców z podziękowaniem za ich wkład w rozwój naszej placówki. Podziękował w tym dniu także uczniom, za to że My nauczyciele możemy być dumni z ich dokonań. Słowa podziękowania zostały też skierowane w stronę pracowników niepedagogicznych, pracowników administracji, bo to dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy codziennej nasza szkoła jest tak zadbana i prawidłowo funkcjonuje. Wreszcie na końcu dyrektor zwrócił się do nauczycieli, którym podziękował za zaangażowanie, za kreatywność, za to że zawsze dzielnie walczą z problemami szkoły i problemami naszych uczniów, za to, że są pełni inicjatyw, że są wymagający i cierpliwi, wreszcie za to, że czuje zawsze nasze wsparcie i zrozumienie.

Następnie dyrektor Zespołu oddał głos zaproszonemu na naszą uroczystość Wójtowi Gminy Rędziny Panu Pawłowi Militowskiemu, który podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie w wykonywanie tego wyjątkowo trudnego zawodu. Z ust przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Zajder popłynęły także w stronę nauczycieli ciepłe życzenia. Po wystąpieniach zaproszonych gości głos zabrali uczniowie z klasy Vb, VI oraz IIIa i IIIb gimnazjum, którzy pod opieką pań I. Drożdż, J. Lorent i M. Łach, przygotowali humorystyczny program artystyczny. Były wiersze i piosenki obrazujące pracę nauczycieli, scenki sytuacyjne z lekcji, nie zabrakło też niecodziennych odpowiedzi z uczniowskich zeszytów. A na koniec padło piękne i słodkie DZIĘKUJEMY. Zdjęcia z tej uroczystości w galerii Zespołu.


Wygenerowano w sekund: 0.32
12,410,727 unikalnych wizyt