Zegar

Kalendarz

« Wrzesień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Przetłumacz stronę


CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

30 maja w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Z tej okazji dyrekcja i nauczyciele postanowili zapewnić uczniom wiele kreatywnych zajęć, m.in. warsztaty decoupage, zajęcia malarskie, kulinarne, dziennikarskie, podchody, projekcję filmu i zawody w piłkarzyki. Przedszkolaki i dzieci z klas I-III bawiły się w ramach zajęć zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rudnikach. Uczestniczyły w pokazie strażackim, korzystając z obfitego polewania wodą. Był też dmuchany zamek i wata cukrowa. Grupa dziennikarska w składzie: Amelia Nocuń, Weronika Miśkiewicz, Natalia Kos, Weronika Nabiałczyk, Wiktoria Zabłocka oraz Patryk Kabat została zaangażowana w opisanie przebiegu całego Dnia Dziecka i przedstawienie form pracy w poszczególnych sekcjach tematycznych.

Na początku dziennikarze zawitali do dyrekcji szkoły, by zapoznać się z harmonogramem pracy każdej z grup. Młodzież zadała też kilka pytań dyrektorowi szkoły Panu Dawidowi Krzętowskiemu. Uczniowie ciekawi byli,czy zdaniem dyrektora, człowiek przestaje kiedyś być dzieckiem. Odpowiedź brzmiała: nigdy – dlatego, że przez brak cząstki dziecka w życiu dorosłego, taka osoba nie będzie dobrym mężem, żoną, nauczycielem, pedagogiem, człowiekiem.

Tego dnia działo się w naszej szkole naprawdę wiele. Sekcja kulinarno-cukiernicza wypiekała przepyszne rogaliki – apetyczny zapach roznosił się po wszystkich korytarzach. Grupa decoupage na swoich zajęciach wykonywała herbacianki, czyli drewniane skrzyneczki na herbatę, precyzyjnie ozdabiane w najróżnorodniejsze wzory. W sekcji plastyczno-malarskiej w ruch poszły kolorowe spraye, którymi artyści ozdabiali jedną z zewnętrznych ścian szkoły, wyczarowując na murze iście kosmiczne krajobrazy i postacie. Zespół filmowy wybrał film pt. ,,Cudowny chłopak”. Ta wzruszająca historia odrzuconego przez rówieśników chłopca stała się świetnym pretekstem do refleksji nad wartością i poszanowaniem ludzkiego życia w każdym jego aspekcie. Dziennikarze wybrali się również do siedziby OSP Rudniki, gdzie najmłodsze dzieci bawiły się w ramach atrakcji przygotowanych przez strażaków. Ekstremalnych doświadczeń doznali ci uczniowie, którzy postanowili uczestniczyć w podchodach. Dwie rywalizujące grupy wymyślały dla przeciwników najbardziej nieoczekiwane zadania. Każda z grup wykazała się niebywałą determinacją i hartem ducha. Zwieńczeniem tego cudownego dnia, kiedy wszystkie grupy uporały się z zadaniami, było wspólne grillowanie. Nie ma to jak pyszne kiełbaski zjedzone w gronie rówieśników, dyrekcji i nauczycieli! Zajrzyjcie do galerii zdjęć - zapraszamy.

     

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

Już po raz drugi w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Papieża-Polaka, którego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz średnich prezentowali swoje recytatorskie umiejętności 28 i 29 maja br. Zainteresowanie młodych poezją Św. Jana Pawła II jest ogromne, w tegorocznej edycji wzięło udział ok.170 uczestników. Naszą placówkę w kategorii szkół podstawowych reprezentowala Julia Militowska z klasy VII, natomiast w kategorii gimnazjów na scenicznych deskach stanęli: Weronika Miśkiewicz z klasy IIb i Jakub Kromołowski z IIa. Młodzi recytatorzy z niezwykłym wzruszeniem, polotem, kunsztem słowa, maestrią wykonania, niebanalną interpretacją oddali sens prezentowanych utworów naszego Patrona. Kochani, gratulujemy Wam wspaniałych, zapadających w pamięci, nietuzinkowych wystepów.

TEATR MASKA W TEATRZE BUFFO

TEATR MASKA W TEATRZE BUFFO

Nasza młodzież, zrzeszona w szkolnym teatrze MASKA działającym w Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunami zespołu - Paniami: Igą Długoszewską-Zawadzką i Agnieszką Krzynowek, 24 maja br. gościła z wizytą w teatrze Buffo w Warszwie. Młodzi aktorzy-amatorzy mogli podziwiać spektakl "Romeo i Julia" - drugie na świecie przedstawienie w 3D.

Gasną światła, a na ekranie pojawia się obraz futurystycznego miasta z przelatującym przez nie motocyklem. Aktorzy unosząc się w powietrzu, walczą na miecze, by po chwili płynąć w łodzi rozświetloną rzeką. Scenografia czasami mocno futurystyczna, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, dzięki efektom stereoskopowym zachwyca swoim rozmachem. W tej megadawce efektów specjalnych nie ginie gra aktorów, wręcz przeciwnie, porywają nas genialne wokale, zapierające dech w piersiach umiejętności tancerzy.

Dzieło Szekspira stało się w tym spektaklu tylko kanwą opowieści, na której oparł się Janusz Józefowicz. Reżyser jest również autorem choreografii i libretta. Sztuka stanowi uwspółcześnioną wersję dramatu Szekspira. Temat jest ponadczasowy, bowiem w każdej epoce można odnaleźć postacie nieszczęśliwych kochanków.

Jednak bohaterami musicalu Józefowicza nie są dzieci z bogatych arystokratycznych domów, ale współczesne nastolatki mające problemy z porozumieniem z rodzicami. Zakochują się w sobie, jednak napotykają na przeszkody i niezrozumienie ze strony zakłamanego świata dorosłych. Według słów reżysera, spektakl ma być lekcją dorastania dla niepokornych nastolatków, a także próbą pokazania rodzicom, iż można ich jednak zrozumieć.

Muzykę do musicalu napisał znakomity kompozytor, Janusz Stokłosa, a główne role zagrali debiutanci wyłonieni podczas castingu. Nasi uczniowie zachwyceni przedstawieniem zgotowali aktorom owacje na stojąco. Dzięki dyrektorowi naszej szkoły Panu Dawidowi Krzętowskiemu wyjazd został dofinansowany z funduszy Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach. Ta wspaniała lekcja w teatrze stanowiła formę podziękowania dla aktorów MASKI i opiekunów za ich rzetelną, wytrwałą, efektywną pracę i tworzenie wzruszających przedstawień. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

RODO

Klauzula informacyjna dla uczniów, ich opiekunów prawnych oraz osób upoważnionych do odbierania dzieci z placówki.ŚWIĘTO MAMY I TATY W NAJMŁODSZEJ GRUPIE

ŚWIĘTO MAMY I TATY W NAJMŁODSZEJ GRUPIE

 

23 maja Maluszki świętowały Dzień Mamy i Taty. Najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie O zagubionej żabce oraz program taneczno – wokalno – recytatorski. Słowem, tańcem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Mimo wielkiej tremy, niepokoju oraz kilku łez występy się udały i za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone brawami. Po występie dzieci wręczyły swoim rodzicom laurki i obdarowały ich całusami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego! Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.


GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 24 maja w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV- VII Szkoły Podstawowej. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów matematyką, wzmocnienie motywacji do uczenia się matematyki, zwrócenie uwagi na obecność matematyki w otaczającym środowisku, na jej użyteczność w życiu codziennym.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje szkolne, które wyłoniły uczniów do II etapu gminnego. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:

klasa IVa- Ewa Wawszczak

klasa V- Krzysztof Jędrzejczyk

klasa VI- Wojciech Cieślik

klasa VII- Igor Grzesiczak

Laureatami XVII Gminnego Konkursu Matematycznego zostali Krzysiu Jędrzejczyk i Wojtek Cieślik. Gratulujemy naszym uczniom!EKOLOGICZNIE

W dniu dzisiejszym uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Ekologia na poważnie i wesoło", w którym uczniowie Maja Gruszczyńska, Kasia Zalas i Kuba Kowalczyk zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!


BRAWO BORYS

Wspaniały sukces naszego ucznia! 

Borys Sobkowiak (klasa V) został laureatem jednego z najstarszych i największych konkursów recytatorskich (mówienia scenicznego) w województwie śląskim XXX Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa dla dzieci i młodzieży. Chłopiec zajął II miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę w finale XXVIII  Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach, który odbędzie się w dniach 25 maja- 27 maja 2018 r.  Bardzo cieszymy się z osiągnięć Borysa, jesteśmy dumni z Niego! Gratulujemy i życzymy powodzenia!
AKTYWNA TABLICA

18 maja 2018r. w ZSP w Kościelcu odbyło się ostatnie szkolenie dla nauczycieli w naszej gminie w ramach rządowego programu rozwijania infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych „Aktywna tablica”. Głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania ITC oraz upowszechnienie interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów.

Międzyszkolną sieć współpracy tworzą nauczyciele z trzech szkół z gminy Rędziny: z Zespołu Szkolno– Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach, Zespołu Szkolno– Przedszkolnego nr 1 w Rędzinach oraz Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Kościelcu. W ramach programu „Aktywna tablica” do wyżej wymienionych placówek zakupiono tablice interaktywne oraz dotykowe monitory interaktywne, dzięki którym zajęcia dydaktyczne są ciekawsze i bardziej atrakcyjne dla uczniów. Przeprowadzono kilka spotkań w szkołach uczestniczących w programie (w szkołach w Rudnikach, Rędzinach i Kościelcu), podczas których nauczyciele mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami, stworzyć ciekawe materiały edukacyjne, wypróbować nowe narzędzia edukacyjne takie jak Quizzlet, Kahoot oraz  LearningApps. Czas czarnych tablic powoli przechodzi do historii, dzięki nowym rozwiązaniom lekcje inspirują do poszukiwania nowych rozwiązań, wzrasta też motywacja uczniów do nauki. 


PROZA HENRYKA SIENKIEWICZA

 

17 maja 2018 r. Nicole Bykowska z kl. IV a, Ewelina Tądel z kl.V i Karol Kuligowski z kl.VI uczestniczyli w XXI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Prozy Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach.               

Komisja oceniająca prezentacje uznała wszystkie za wyjątkowo piękne, ale najlepiej wypadła nasza uczennica Ewelina Tądel i Ona wygrała ten konkurs!

Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!


         


GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

16 maja 2018r. odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Rędziny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Koninie. W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy VII, która wypadła znakomicie: II miejsce zajęła Nina Zawadzka, III – Rita Radecka , a IV – Bartosz Kowalczyk. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Wygenerowano w sekund: 0.09
11,518,567 unikalnych wizyt