Zegar

Kalendarz

« Kwiecień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Przetłumacz stronę


DZIEŃ DZIADKÓW W KL. II

DZIEŃ DZIADKÓW W KL. II

Dzień Babci i Dziadka uczniowie II klasy obchodzili 25.01. Wnuczęta przygotowały liczne wierszyki, piosenki, zagrały również kilka utworów na dzwonkach oraz zatańczyli. Na koniec odśpiewali wraz z rodzicami głośno ,, Sto lat". To był Dzień dzień pełen wzruszeń.


BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy to wielkie wydarzenie, na które wszyscy uczniowie klas 1- 3 czekali z niecierpliwością. W końcu jednak nadszedł ten upragniony dzień. Uczniowie zamienili się w koty, wróżki, kościotrupy, żółwie oraz liczne księżniczki. Do tańca zachęcał wszystkich profesjonalny DJ w stroju pirata. Zabawa była fantastyczna. Już dzisiaj cała społeczność uczniowska z niecierpliwością czeka na kolejny bal przebierańców. Mamy nadzieję, że choć trochę tej fajnej zabawy zobaczą Państwo na zdjęciach w galerii Zespołu.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 23.01.2018r. klasa IIIb zorganizowała klasowy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali swoim Dziadkom swoje umiejętności aktorskie, a także muzyczne. Po części teatralnej, wszystkie babcie i dziadkowie mieli za zadanie odnaleźć swoje portrety spośród wszystkich prac. Imprezę zakończył wspólny poczęstunek, po którym nastąpiło wręczenie prezentów. Panowała miła i przyjazna atmosfera, którą mamy nadzieję, że zobaczą Państwo na zdjęciach w galerii Zespołu.


ŻÓŁTACZKA POKARMOWA

W związku z dalszym dynamicznym wzrostem liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A, prosimy o zachowanie wzmożonej czujności i stosowanie się do wymaganych w tym zakresie zaleceń, o przestrzeganie podstawowych zasad higieny także przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków.

 

Images: wzw.jpg   Images: wzw3.jpg  Images: wzw2.jpg

ZASADY PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ

ZASADY PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ

Drodzy Rodzice, to Wy jesteście najważniejszymi dorosłymi osobami w życiu małego dziecka. Wasz sposób mówienia będzie wpływał na cały proces rozwoju mowy u dziecka. Dlatego powinniście świadomie organizować sytuacje służące inicjacjom słownym Waszych dzieci.

 

Zasady profilaktyki logopedycznej dla rodziców

1. „Włącz się” do świadomej i systematycznej obserwacji dziecka.

 2. Analizuj przyrost umiejętności językowo – komunikacyjnych dziecka, a w przypadku słabego przyrostu skontaktuj się z zaufanym specjalistą – lekarzem pediatrą, logopeda, nauczycielem.

 3. Zawsze mów zrozumiale do dziecka – bądź najlepszym przykładem starannej mowy i wymowy – ucz je powtarzać.

 4. Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem, ale też wyznaczaj „granice”.

5. Jak najwcześniej osłuchaj dziecko ze słowem czytanym – naucz je obcować z książkami i dbać o nie.

6. Często żartuj z dzieckiem, ucz je wyliczanek i prostych piosenek.

7. Zapewnij dziecku wiele okazji do ruchu, zabawy i pracy twórczej – stwórz warunki do rysowania i malowania.

8. Dbaj o odpowiednią dietę dziecka – zróżnicowaną, wzbogaconą o witaminy, mikro-i makroelementy

9. W razie obserwowanych trudności rozwojowych, edukacyjnych dziecka pamiętaj o konsultacji z pedagogiem lub psychologiem.

10. Szanuj indywidualność dziecka i ucz je samodzielności w każdej dziedzinie życia.

PROGRAM MISTRZOWIE KODOWANIA

PROGRAM MISTRZOWIE KODOWANIA

W dniu 18.01.2018r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu pt. Mistrzowie Kodowania, który polega na prowadzeniu 15 lekcji trwających po 1.5h. Projekt ten będzie  odbywał się w klasach I-III szkoły podstawowej. Polega on  na nauce kodowania i jest on wprowadzeniem do szeroko pojętej edukacji informatycznej. W trakcie zajęć uczniowie poznają różne sposoby kodowania informacji, niekoniecznie przy użyciu komputera, tableta i innych urządzeń elektronicznych. Nasi uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych formach zabawy np.: przy użyciu kubków plastikowych, kart do gry, maty, robotów, tabletów i wielu innych atrakcjach, o których będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i facebooku. Nauka przez zabawę do zobaczenia w galerii Zespołu.ZUCHOWY BAL KARNAWAŁOWY

ZUCHOWY BAL KARNAWAŁOWY

20 stycznia 2018r. odbył się bal karnawałowy dla zuchów Hufca ZHP Częstochowa. Nie mogło na nim zabraknąć Radosnych Ogników.

Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu zarówno zuchów, jak i instruktorów. Poza tańcami i zabawami zuchy wzięły udział  w konkursie plastycznym. Czas umilił wszystkim poczęstunek przygotowany przez rodziców. A apetyty dopisywały…. Zdjęcia z balu w galerii Zespołu.


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Uczennica klasy VII naszego Zespołu- Julia Militowska reprezentowała naszą szkołę w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, niestety nie udało Jej się  zakwalifikować do etapu wojewódzkiego. Uzyskała jednak bardzo dobry wynik – 46 punktów, zabrakło 5. Julia nie zraża się tym, ponieważ bardzo lubi czytać i uczyć się w przyszłym roku szkolnym weźmie udział w tym konkursie po raz drugi! Gratulujemy takiej postawy i życzymy sukcesów!


BEZPIECZNE FERIE

BEZPIECZNE FERIE

Drodzy uczniowie ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Zamieszczamy kilka porad i wskazówek do spędzenia w sposób bezpieczny ferii zimowych. Zapoznanjcie się także z listem skierowanym do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych od Rzecznika Praw Dziecka.


Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:
- Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?
- Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
- Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet, jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
- Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu. 
- Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. 
- Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. 
- Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu. 
- Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.
Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy. 

- Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą. 
- Uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu. Dach igloo, w momencie odwilży, grozi zawaleniem i przysypaniem nas. O nieszczęście nietrudno. 


Zwracamy się z prośbą do rodziców i opiekunów, by w tych terminach zwracali szczególną uwagę na najmłodszych.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii, które dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

DZIĘKUJEMY!!!!

DZIĘKUJEMY!!!!

 

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom ZS- P za przyłączenie się do działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. 
Akcję w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach rozpoczęła się od dnia 20 grudnia 2017r. Finał odbył się dnia 14.01.2018r. w Hali Sportowej w Rędzinach.
W naszej gminie podczas XXVI Finału WOŚP zebrano 20.409,67zł oraz 108,68euro.
Relacje z działań WOŚP zamieszczone są na stronie Urzędu Gminy Rędziny http://www.redziny.pl/wosp-mamy-rekord/


W MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA

W MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA

18 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji prowadzonej w oparciu o stałą wystawę w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza przez pracowników Działu Historii Muzeum Częstochowskiego - DZIEJE GÓRNICTWA RUD ŻELAZA W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM. 
Lekcja prowadzona była w oparciu o minerały (np. sferosyderyty, rudy sydyretowe, skamieliny), górniczy mundur galowy dyrektora górniczego, mapy np. „Eksploracja rud żelaza w XX wieku w regionie częstochowskim”, narzędzia i maszyny wykorzystywane niegdyś do pracy w kopalniach rudnych (lokomotywki, ładowarki, kołowrót ręczny, szpicaki, hełmy, nakolanniki, lampy górnicze, młoty udarowe, stojaki hydrauliczne).


Wygenerowano w sekund: 0.06
9,807,423 unikalnych wizyt