Zegar

Kalendarz

« Wrzesień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Przetłumacz stronę


ZABAWY DZIECI I RODZICÓW

ZABAWY DZIECI I RODZICÓW

W dniu 20.06.2018r. na lotnisku w Rudnikach odbyła się impreza pożegnalna klas III. Uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję zmierzyć się w wielu zabawach m.in. we wspólnym tańcu, wyścigach w workach, familiadzie, kalamburach, kręceniu hula- hopem itp. Na sam koniec udzieliła się wszystkim atmosfera mundialowa i został rozegrany mecz, w którym wystąpili rodzice wraz ze swoimi pociechami. W międzyczasie zorganizowane było ognisko, gdzie wszyscy obecni wspólnie piekli kiełbaski w rodzinnej atmosferze. Klasom III gratulujemy ukończenia pierwszego etapu nauczania i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii Zespołu.


W OGRODZIE WIEDZY I ŻYCIA

W OGRODZIE WIEDZY I ŻYCIA

21 czerwca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przygotowali uroczystość pożegnania ze szkołą. Na tę ceremonię pod kierunkiem swoich wychowawczyń, Pań: Igi Długoszewskiej- Zawadzkiej i Agnieszki Krzynowek wyreżyserowali trawestację "Dziadów cz. II" Adama Mickiewicza, osadzając całą akcję w przepięknym ogrodzie, któremu na imię: wiedza i życie. Tego dnia nasi trzecioklasiści wysłuchali madrych słów i pięknych życzeń płynących z ust dyrektora szkoły Pana Dawida Krzętowskiego i wójta gminy Rędziny Pana Pawła Militowskiego. Trzecioklasistom wręczono nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, za 100% frekwencję, za pracę na rzecz wolontariatu, za działalność artystyczną w zespole teatralnym MASKA oraz wybitne osiągnięcia sportowe. Najgorętsze słowa podziękowań z ust dyrekcji i wychowawczyń klas trzecich popłynęły do rodziców, którzy z pełnym oddaniem i życzliwością współpracowali ze szkołą. To była uroczystość pełna wzruszeń, uśmiechu, ale i łez rozstania. Kochani Trzecioklasiści, szczęśliwej drogi - już czas...


WIZYTA STRAŻAKÓW

WIZYTA STRAŻAKÓW

Każdemu może przydarzyć się sytuacja, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Dlatego warto ciągle pogłębiać swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wczesnym rankiem odbyło się w naszej szkole szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków z OSP Karczewice- Garnek. Podczas szkolenia dzieci miały okazję zapoznać się z całą procedurą udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Strażacy dokładnie wytłumaczyli oraz pokazali uczniom jak należy zachować się  w wypadku nagłego zatrzymania krążenia przy osobie oddychającej oraz pozostałych stanach wymagających pomocy „drugiej osoby”. Szkolenie nie polegało tylko na wykładach i wiedzy teoretycznej. Każdy uczestnik  mógł osobiście wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie oraz poćwiczyć ułożenie w pozycji bocznej ustalonej. Są to bardzo potrzebne zajęcia, w których powinien uczestniczyć każdy. Dzięki świadomemu wykorzystaniu numerów alarmowych i nauce odpowiednich zachowań w sytuacji zagrożenia możemy w przyszłości uratować nie jedno życie.

Z MŁODZIEŻĄ Z WILEŃSZCZYZNY

20 czerwca grupa uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła udział w spotkaniu z młodzieżą z Wileńszczyzny, które odbyło się w ośrodku "Marina" w Poraju. Młodzież mogła się zintegrować podczas zaplanowanych dla Nich zajęć. W ramach podziękowania za coroczną zbiórkę darów dla dzieci i młodzieży z Wileńszczyzny Nasi uczniowie dostali upominki. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzone chwile.
FINALISTA KONKURSU Z GEOGRAFII

 

Z radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Igor Grzesiczak kl. VII został finalistą Powiatowego Konkursu z Geografii, zorganizowanego przez ZSP nr 3  pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorim Oświaty w Częstochowie i Prezydenta Miasta Częstochowy. 

Igorowi serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłym roku szkolnym!

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

We wtorek 18 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Od ziarenka do bochenka" przygotowywane przez dzieci z grupy średniaków. Przedszkolaki przedstawiły proces powstawania chleba od przygotowania ziemi pod uprawę do wypieku w piekarni. Pięknymi recytacjami dzieci ukazały polskie tradycje związane z wypiekiem chleba oraz podkreśliły szacunek do niego. Występy przedszkolaków uświetniły przepięknie dobrane stroje i rekwizyty. Zdjęcia w galerii przedszkola.


ZWIEDZAJĄC WŁOCHY

ZWIEDZAJĄC WŁOCHY

W maju uczniowie Nnaszego Zepołu wyjechali na zieloną szkołę do Włoch. W programie mieli zwiedzanie takich miast jak Florencja, Bolonia, Rimini, San Marino oraz Cesenatico - miejscowość, w której byliśmy zakwaterowani. Jedną z atrakcji była całodzienna zabawa w parku rozrywki Mirabilandii. Pogoda we Włoszech była wspaniała co pozwoliło nam rozkoszować się kąpielami w Adriatyku. Gry sportowe na plaży pozwalały zrelaksować się naszym podopiecznym. Kierownikiem wyjazdu był pan Mariusz Kowalik, który pilnował, żeby wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Pomagali mu w tym opiekunowie:Joanna Lorent, Lidia Sosnowska, Jarosław Krawczyk. Firma, która organizowała wyjazd stanęła na wysokości zadania. Autokary, hotel, wyżywienie, obsługa wszystko było na najwyższym poziomie. Rezydent, który nas oprowadzał oraz pani przewodnik pięknie opowiadali o miastach i zabytkach zwiedzanych Włoch. Zdjęcia, które zamieściliśmy pokazują miejsca odwiedzane przez naszą młodzież.


"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

19.06.2018 klasa II pod czujnym okiem wychowawczyni p. Klaudii Nowickiej, przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę i wystawiła specjalnie dla nich bajkę pt. ,,Królewna Śnieżka". W tytułową rolę wcieliła się Michalina Odzimek, krasnoludkami i narratorkami były; Zuzanna Wolska, Lena Zyszczak i Iga Militowska, Leśne zwierzęta to Julia Urbanik i Maja Gęśla, Macochę przekonująco zagrała Nicole Lisiecka, uroczym krasnoludkiem i paziem była Michalina Borawska, Jacek natomiast wcielił się w postacie myśliwego i księcia. Po tym przedstawieniu już wszystkie dzieci z naszej szkoły wiedzą, że w życiu najważniejsze są przyjaźń i miłość. Zdjęcia z przedstawienia w galerii Zespołu.


BEZPIECZNE WAKACJE

Zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach – napisała w liście do dyrektorów szkół i placówek oświatowych Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca również do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

A oto kilka sprawdzonych patentów od Głównego Inspektoratu Sanitarnego na bezpieczne wakacje.

PLANUJ:

Jeżeli planujesz wakacje nad wodą, zajrzyj do Serwisu Kąpieliskowego aktualizowanego na bieżąco w sezonie kąpielowym. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące sezonu kąpielowego, bieżącej oceny i klasyfikacji wody, ale również infrastruktury obiektu dowiesz się czy na terenie są prysznice, toalety, przebieralnie, czy jest miejsce do kąpieli dla dzieci oraz czy na kąpielisku jest ratownik. Ogólnokrajową listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli znajdziesz na stronie Serwisu Kąpieliskowego.

Planując podróż zagranicę sprawdź jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane. Niezbędne informacje na temat szczepień w podróżach zagranicznych uzyskasz wchodząc na stronę internetową www.szczepienia.gis.gov.pl. Na tej stronie znajdziesz też wykaz punktów szczepień.

Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany. Informacje na ten temat uzyskasz na stronie internetowej: www.wypoczynek.men.gov.pl lub w kuratorium oświaty.

OBSERWUJ:

Aby uniknąć zatruć pokarmowych, zwracaj uwagę na to co jesz. Przechowuj żywność w  higienicznych warunkach i niskiej temperaturze, utrzymuj czystość, myj owoce i warzywa, zwracaj uwagę na datę przydatności żywności do spożycia.

Obserwuj prognozy pogody. Pamiętaj żeby dostosować swój ubiór, ale też planowane aktywności do aktualnej pogody.  Ograniczaj czas spędzony w pełnym słońcu, stosuj filtry ochronne i okulary przeciwsłoneczne.

Podczas spędzania wypoczynku nad wodą upewnij się, że jest to strzeżone kąpielisko lub miejsce wykorzystywane do kąpieli. Czujnie obserwuj osoby kąpiące się, które są pod Twoją opieką. Powiadom ratownika o każdej sytuacji, która cię zaniepokoi.

Po każdej wycieczce dokładnie się obejrzyj i sprawdź czy nie masz kleszcza. Kleszcze mogą przenosić groźną chorobę – boreliozę. Podczas spacerów po łąkach, w parku, w lesie chroń się, zakładając np. spodnie z długimi nogawkami i koszulki z długim rękawem oraz używaj repelentów.

Idąc do klubu zawsze miej na oku swoją szklankę lub kieliszek. Uważaj na nowe narkotyki tzw. „dopalacze”. Ich skład i działanie nigdy nie są pewne. Jeżeli czyjeś zachowanie, budzi Twoje podejrzenia – nie wahaj się, reaguj!

REAGUJ!

Jeśli masz podejrzenia, że ktoś z Twojego otoczenia może zażywać dopalacze lub martwi cię zmiana jego zachowania i podejrzewasz, że jest to wynikiem ich zażywania – zadzwoń na:
bezpłatną infolinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 800 060 800.

Pamiętaj, że dostępny jest także: Telefon Zaufania poświęcony problemom narkomanii – 801 199 990.

Jeśli Twoje wątpliwości budzi stan sanitarny obiektu, w którym wypoczywasz Ty lub Twoje dziecko, zwróć się do najbliższej terytorialnie powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej: www.gis.gov.pl lub bezpośrednio na stronach stacji sanitarno-epidemiologicznych.

W nieprzewidzianych i stresujących sytuacjach, nie licz na swoją pamięć. Zapisz w telefonie podstawowe numery telefonów alarmowych:

999 – Pogotowie Ratunkowe,

998 – Straż Pożarna,

997 – Policja.

986– Straż Miejska,

112 – numer alarmowy

Nie wahaj się zadzwonić po pomoc, szczególnie kiedy ktoś zachowuje się w sposób nietypowy, agresywny, jest pobudzony i swoim zachowaniem może zagrażać sobie lub innym.

RODZICE- DZIECIOM

RODZICE-  DZIECIOM

W dniu 12 czerwca 2018 r. sala gimnastyczna przemieniła się, za sprawą pięknych scenografii- w baśniową krainę. A wszystko to za sprawą inwencji twórczej Rodziców, którzy przygotowali spektakl teatralny pt. „Kopciuszek”. Przedszkolaki  oraz klasy I, II i III szkoły podstawowej z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Dzieci uważnie słuchały, oglądały przedstawienie i z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Przez kilka miesięcy aktorzy – rodzice oraz kilkoro dzieci spotykali się na próbach teatralnych, pieczołowicie ćwicząc swoje role, samodzielnie przygotowując kostiumy i bajkową dekoracje do występu. Bajka wszystkim się podobała o czym świadczył śmiech dzieci, gromkie brawa oraz owacje na stojąco. Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom, którzy brali udział w przedstawieniu za zaangażowanie, piękne bajkowe stroje oraz niezapomniane wrażenia.

Gratulujemy talentu i dziękujemy za wspaniałe teatralne przeżycia. Wyrazy uznania dla wszystkich aktorów", wielkie brawa, piękny występ!

 Zapraszamy oczywiście do obejrzenia zdjęć z tego przedstawienia w galerii przedszkola.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018  tradycyjnie rozpoczynamy uroczystą

 

mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.30. Dalszy ciąg uroczystości

 

odbywać się będzie w sali gimnastycznej naszej szkoły.


Wygenerowano w sekund: 0.07
11,518,620 unikalnych wizyt