Zegar

Kalendarz

« Kwiecień 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Przetłumacz stronę


"PICTURE DICTIONARY"

"PICTURE DICTIONARY"

 

Nasi uczniowie brali udział w I Międzyszkolnym konkursie „Picture dictionary” organizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zawadzie. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie wybranego słowa w języku angielskim, na przykład słowo „coffee” wykonane z ziaren kawy. Na konkurs nadesłano ok. 100 prac a uczestnicy popisali się niezwykłą kreatywnością i oryginalnością.

Jesteśmy dumni, że naszym uczniom tak wspaniale poszło! Cezary Halbiniak z kl. IVA zajął I miejsce w kategorii klas III- IV a Ewa Wawszczak z tej samej klasy otrzymała wyróżnienie. Nagrodzone prace można zobaczyć w galerii Zespołu.


SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV

SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV

 

W związku z realizacją „Programu profilaktycznego - szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)” w 2018 roku przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, informujemy rodziców dziewczynek urodzonych w 2007 r., zamieszkałych na terenie powiatu częstochowskiego o możliwości szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV, jak również o spotkaniu dla rodziców dotyczącym programu, które odbędzie się w dniu 6 kwietnia br. o godz. 18.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Szczegółowe informacje przekazujemy w załączonym piśmie


POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY

POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY

W środę, 21.03.2018r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,"pożegnania zimy – powitania wiosny". Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek.
O godzinie 10.30 wszystkie przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem, z Marzanną. Po przemarszu dzieci skandując: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie już żegnamy a Wiosnę witamy” pożegnały zimową pannę, paląc ją i gromkimi brawami powitały nową porę roku - wiosnę. Zaśpiewały dla niej najpiękniej jak potrafią wiosenne piosenki. 
Mamy nadzieję, że po tak pięknym powitaniu wiosna zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, trawy i drzewa.


ROZSTRZYGNIĘCIE PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU "OZDOBY WIELKANOCNE"

 

Na początku marca, po raz siódmy, został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs pod hasłem ,,Ozdoba wielkanocna”, skierowany do przedszkolaków i ich rodziców. Celem konkursu było kultywowanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych, odkrywanie talentów naszych przedszkolaków i ich rodziców, rozwijanie twórczej wyobraźni i sprawności manualnych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Na konkurs dostarczono 13 prac. Każda z przygotowanych kompozycji zachwycała pomysłowością i precyzją wykonania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21 marca. Komisja konkursowa w składzie: pan dyrektor Dawid Krzętowski, pani Jadwiga Lupa oraz pani Karolina Kowalczyk, nagrodziła wszystkie prace.

Oto lista laureatów:

I miejsce
Maksymilian Kotas z mamą
Kacper Nawojski z mamą
Iga Dubiak z mamą
Julia Wypchlak z mamą
Kacper Wdowiak z mamą
Hanna Kozak z mamą
Tymek Anzorge z mamą

II miejsce
Natalia Nowak z mamą
Antoni Urbaniec z mamą
Zuzanna Biel z mamą 
Maja Kwasek z mamą i bratem
Wiktoria Urbaniec z mamą
Adam Badowski z mamą i siostrą

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Zdjęcia ozdób wielkanocnych w galerii przedszkola.


AWANS DO PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW ŚLĄSKA

AWANS DO PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW ŚLĄSKA

17 marca 2018 w południe chłopcy z drużyny KS “Corona” Rudniki rozegrali rundę rewanżową i zgodnie z oczekiwaniami I drużyna małych siatkarzy wygrała 3 mecze co pozwoliło nam awansować do półfinałów mistrzostw Śląska z 1 miejsca w swojej grupie.
Po świętach zostaną rozegrane 2 turnieje półfinałowe, które wyłonią 8 najlepszych drużyn naszego województwa. Mamy cichą nadzieję, że zagramy w finale. Druga drużyna niestety przegrała te zawody i nie awansowała do 16 najlepszych. 
Brawo!!!


POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY

POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY

Na przełomie lutego i marca w grupie najmłodszej realizowany był projekt Poznajemy różne zawody. Jego celem było poznanie zawodów: kucharza, lekarza, strażaka, piekarza i fryzjera. Przedszkolaki na podstawie ilustracji, prezentacji multimedialnej oraz bezpośredniej obserwacji poznawały czynności wykonywane przez przedstawicieli wybranych zawodów. W przedszkolu gościliśmy pielęgniarkę oraz strażaków, którzy opowiadali dzieciom o swej pracy i narzędziach potrzebnych do jej wykonywania. Maluszki zwiedziły przedszkolną kuchnię. Obserwowały pracę pań kucharek i miały możliwość zobaczyć, w jaki sposób są dla nich przygotowywane zdrowe posiłki. Dzieci podczas zabaw tematycznych z rekwizytami mogły wykorzystać zdobyte wiadomości o poznanych zawodach. Podsumowaniem projektu był zorganizowany konkurs plastyczny, do którego zaproszono także przedszkolaki ze starszych grup. Dzieci przy wsparciu i pomocy rodziców miały w formie plastycznej przedstawić zawód, jaki wykonuje ich mama lub tata. Fotorelacja z projektu zamieszczona jest w galerii przedszkola.


HODOWLA ROŚLIN

HODOWLA ROŚLIN

Już od pierwszych dni marca przedszkolaki z niecierpliwością czekają na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się już wiosennie i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Starszaki założyły także kącik hodowli roślin - samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów i rozsadzały kwiaty cebulkowe. Poznały również etapy rozwoju kwiatów i wiedzą czego rośliny potrzebują do życia. Dzieci pamiętają też, aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki.


NABÓR DO TEATRU

NABÓR DO TEATRU

TEATR MASKA

ZAPRASZA DO WSPÓLNEJ ZABAWY I PRACY

Szkolny zespół teatralny MASKA otwiera swoje podwoje i zaprasza dzieci z klas: IIIa, IIIb, IVa, IVb, V, VI, VII Szkoły Podstawowej w Rudnikach na przesłuchania młodych pasjonatów sztuki w celu naboru do naszego szkolnego teatru.

Jeżeli lubisz występować, recytować, tańczyć, uwielbiasz dobrą zabawę, wspólne tworzenie, jesteś kreatywny, nie boisz się wyzwań i pracy – musisz koniecznie podzielić się swoim talentem z innymi!!!

Teatr MASKA to miejsce dla Ciebie!!!

Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o zapisywanie się do 26 marca 2018r. u opiekunów zespołu: polonistki pani Igi Długoszewskiej – Zawadzkiej i nauczycielki zajęć artystycznych pani Agnieszki Krzynowek.

Przesłuchania zapisanych, chętnych do współpracy uczniów odbędą się po Świętach Wielkanocnych. O terminie przesłuchań i repertuarze koniecznym do zaprezentowania poinformujemy w kolejnym newsie.

  Zapraszamy!


DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

Droga Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele!   

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich gimnazjalistów klas trzecich wraz z opiekunami  na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 21 marca 2018r. w ZSTiO im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie przy Al. Niepodległości 16/18.

Na wszystkich gimnazjalistów, którzy odwiedzą naszą szkołę w tym dniu czeka moc atrakcji. Będą oni mogli poddać się metamorfozie podczas warsztatów fryzjerskich, spróbować smakołyków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, zobaczyć pokaz samoobrony oraz pokaz pomocy przedmedycznej. Sprawdzą swoją wiedzę podczas licznych konkursów tematycznych. Oprócz tego zapewnimy wszystkim moc sportowych emocji np. pokaz samoobrony, strzelanie z broni palnej oraz występ cheerleaderek.

Serdecznie zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00

Mamy nadzieję, że jak co roku PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w Żeromskim będzie naprawdę radosny!

UNIWERSYTET PRZYJAZNEGO ŚRODOWISKA

Nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach laboratoryjnych „ciekawego odkrywcy” prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. W laboratoriach politechniki uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy i na chwilę zajrzeli w studencki świat.
Hasła „Zobaczyć, doświadczyć, poznać, zrozumieć” towarzyszyły uczniom podczas całych ciekawych zajęć. Składamy wielkie podziękowania wszystkim pracownikom Politechniki Częstochowskiej, którzy umożliwili uczniom udział w zajęciach.


BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY

BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY

W minioną środę tj. 13 marca, odwiedziły nas panie z Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, aby przeprowadzić szkoleniowe spotkanie, mające na celu przygotowanie merytoryczne młodych artystów i zaprosić do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.


Wygenerowano w sekund: 0.06
9,807,432 unikalnych wizyt