Zegar

Kalendarz

« Luty 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Przetłumacz stronę


DZIĘKUJEMY!!!!

DZIĘKUJEMY!!!!

 

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom ZS- P za przyłączenie się do działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. 
Akcję w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach rozpoczęła się od dnia 20 grudnia 2017r. Finał odbył się dnia 14.01.2018r. w Hali Sportowej w Rędzinach.
W naszej gminie podczas XXVI Finału WOŚP zebrano 20.409,67zł oraz 108,68euro.
Relacje z działań WOŚP zamieszczone są na stronie Urzędu Gminy Rędziny http://www.redziny.pl/wosp-mamy-rekord/


W MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA

W MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA

18 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji prowadzonej w oparciu o stałą wystawę w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza przez pracowników Działu Historii Muzeum Częstochowskiego - DZIEJE GÓRNICTWA RUD ŻELAZA W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM. 
Lekcja prowadzona była w oparciu o minerały (np. sferosyderyty, rudy sydyretowe, skamieliny), górniczy mundur galowy dyrektora górniczego, mapy np. „Eksploracja rud żelaza w XX wieku w regionie częstochowskim”, narzędzia i maszyny wykorzystywane niegdyś do pracy w kopalniach rudnych (lokomotywki, ładowarki, kołowrót ręczny, szpicaki, hełmy, nakolanniki, lampy górnicze, młoty udarowe, stojaki hydrauliczne).


SZKOLNY WOLONTARIAT NA RZECZ WOŚP

Images: 26.jpeg

W niedzielę 14 stycznia 2018 odbył się w naszej gminie 26 Finał WOŚP – dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Impreza WOŚP została zorganizowana w Hali Sportowej przy ul. Działkowiczów 20 w Rędzinach.Wolontariuszami WOŚP byli również nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnikach: p. Katarzyna Wierus, p.Magdalena Kolewińska- Kołdon, p.Karolina Kowalczyk; Patrycja Tkaczyk, Julia Gołda, Maja Gruszczyńska, Wiktoria Majchrzak. W działania w czasie Finału WOŚP włączyli się również wolontariusze  naszej szkoły: Julia Pawłowska, Natalia Kos, Maja Korgul, Marta Szulc, Wiktoria Zabłocka, Natalia Pruban, Patrycja Chobot, Wiktoria Kluźniak, Martyna Badowska, Roksana Marczak, Rita Radecka, Matylda Jureczko oraz Patrycja Bartosik. 

W imieniu Sztabu WOŚP Gminy Rędziny i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach dziękujemy serdecznie za udziału w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie.

WOŚP W PRZEDSZKOLU

WOŚP W PRZEDSZKOLU

 

Nasze przedszkolaki, jak co roku, wzięły udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Chętnie wrzucały pieniążki do orkiestrowej puszki a w niedzielę, 14 stycznia, zatańczyły i zaśpiewały na 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rędzinach. Zdjęcia z tego występu w galerii przedszkola.


WOŚP

WOŚP

 

26 Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę tj. 14.01.2018 r. Imprezę WOŚP organizujemy w Hali Sportowej przy ul. Działkowiczów 20 w Rędzinach. Rozpoczynamy o 13.45. Zapewniamy wiele atrakcji. Ostatnie z nich to o godz.  20-tej "światełko do nieba" i o 20.15 Koncert zespołu "Ona i Oni" Cały program dostępny również na Facebooku, stronach internetowych ZSP oraz gminy. W imieniu Sztabu WOŚP Gminy Rędziny zapraszamy serdecznie do udziału w 26 Finale WOŚP w naszej gminie.

1% PODATKU

Przeznacz 1% podatku na edukację i rozwój Twojego dziecka! Wesprzyj szkołę, w której się uczy! Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli 1% należnego podatku za 2016 rok przekażecie Państwo naszej szkole. Gwarantujemy, że uzyskane pieniądze będą w całości wykorzystane na potrzeby dzieci i szkoły.
Aby przekazać 1% podatku za 2016 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce kwotę, którą chcemy odliczyć, oraz numer KRS interesującej nas organizacji. To wszystko, nic więcej nie jest potrzebne.


Images: krs.jpg

RANKING CZYTELNICZY

NAJLEPSI CZTELNICY W POSZCZEGOLNYCH KLASACH W GRUDNIU 2017

KLASY I – III

Klasa I - Adam Błędowski (21 książek)

Klasa II – Julia Urbanik (20 książek)

Klasa III A – Bartosz Kołdon (37 książek)

Klasa III B – Maciej Dubiak (26 k siążek)

Najlepszy czytelnik z klas młodszych to  Bartosz Kołdon !

KLASY IV – VII

Klasa IV A – Zuzanna Borawska (12 książek)

Klasa IV B – Justyna Huras (9 książek)

Klasa V – Nikola Pyka / Ewelina Tądel
(4 książki)

Klasa VI – Dawid Tomczyk (28 książek)

Klasa VII – Samanta Łapcik (8 książek)

Najlepszy czytelnik z klas IV- VII to Dawid Tomczyk !

KLASY GIMNAZJUM

Klasa II A – Wiktoria Kluźniak (4 książki)

Klasa II B – Dominika Wodzyńska
(25 książek)

Klasa III A – Julia Jurczyk (5 książek)

Klasa III B – Julia Nocuń (3 książki)

Najlepszy czytelnik z klas gimnazjalnych to Dominika Wodzyńska !


WOŚP

WOŚP


 Zapraszamy wszystkich na 26. Finał WOŚP, którego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Zapraszamy wszystkich do Gminnej Hali w Rędzinach.

Images: wosp.jpg

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Images: karta.jpg

                                                                                                                                                 
                                                                   
Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek,

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

                    
                                                                życzy Dyrektor, Pracownicy oraz Uczniowie  
                                                           
Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach

  

JASEŁKA

JASEŁKA


20 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się piękne przedstawienie jasełkowe, które przygotowała pod kierunkiem wychowawcy - p. M. Kowalika  klasa IV a.

W rolę Maryi wcieliła się Nikola Bykowska, Józefa zagrał Brajan Korbut. Aniołami byli Kacper Ignaszak, Damian Nocuń, pasterzami - Szymon Monkiewicz, Borys Sobkowiak.

Na szkolnej scenie pojawili się też bezduszna właścicielka gospody (Zuzanna Borawska), nielitościwa kobieta (Ewa Wawszczak), mężczyzna (Dawid Piestrzyński) - oferujący świętej rodzinie nocleg w ubogiej stajence w Betlejem.

 Dostojni Trzej Królowie - Kacper ( Damian Król), Melchior (Cezary Halbiniak), Baltazar  (Mateusz Skroński) przynieśli  Dzieciątku Jezus najwspanialsze dary, dzieci polskie - chłopcy  (Aleksander Lis, Leonard Jureczko) ofiarowali z głębi serca "miłość przecudną i serduszka czyste", poprosili o  błogosławieństwo dla całej Polski. 

W roli narratorek  wystąpiły: Maja Anzorge, Agata Domżalska, Zuzanna Błędowska. 

Jasełka niosły głębokie przesłanie „...zło, smutek trzeba porzucić, nadchodzi Wielka Miłość...". Pięknie zaprezentowane kolędy i pastorałki w wykonaniu Ewy Wawszczak, Mai Anzorge,  Kacpra Ignaszaka wzruszyły publiczność. 


Podczas wspólnego kolędowania podsumowano także bożonarodzeniowe konkursy. W konkursie na najpiękniejszy wieniec adwentowy brali udział uczniowie z klas I- VII szkoły podstawowej oraz II- III gimnazjum.

W kategorii klas młodszych

I miejsce Maja Gęśla
              Amelia Musiał

II miejsce Maciej Dubiak           

III miejsce Nicole Lisiecka

 

Wśród uczniów klas IV- VI

I miejsce: Kornel Bekus

II miejsce: Maja Bekus

                 Maja Anzorge

III miejsce: Zuzanna Kapica

                  Natalia Postawa

Klasy VIISP, II- III G

I miejsce: Marcel Zatoń

               Julia Biecek

II miejsce: Kacper Łeptuch

                 Patrycja Chobot

III miejsce: Dawid Krzynowek

                  Karolina Dróżdż

                  Martyna Badowska

                  Mateusz Sołtys

                  Weronika Nabiałczyk

wyróżnienie: Marcel Piotrowski

 

Dla uczniów klas młodszych zorganizowano także konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną, którą można zawiesić na choince. Za najładniejsze,  jury uznało ozdoby następujących uczniów: Weroniki Glapa, Aleksandry Nowak, Julii Urbaniec, Igi Militowskiej, Barbary Błędowskiej i Macieja Dubiaka.
Piękne choinkowe błyskotki wykonali również: Oliwia Bekus, Jakub Błaszczyk, Michalina Borawska, Oliwier Galimurka, Maja Gęśla, Krzysztof Jagusiak, Nicole Lisiecka, Zuzia Lisiecka, Amelia Musiał, Krzysztof Skroński, Maja Sojda, Magda Stępień, Martyna Tomczyk, Aleksandra Urbaniec oraz Lena Zyszczak.


WOŚP

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do działań na rzecz 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Puszki dla darczyńców na terenie szkoły i przedszkola.
Finał odbędzie się dnia 14 stycznia 2018 roku w Hali Sportowej w Rędzinach, na który serdecznie zapraszamy.Wygenerowano w sekund: 0.22
9,250,359 unikalnych wizyt