Zegar

Kalendarz

« Lipiec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Przetłumacz stronę


"OJCZYZNĘ W SERCU MAM"

"OJCZYZNĘ W SERCU MAM"

Gminny Konkurs Plastyczny „Ojczyznę w sercu mam/Kocham moją Ojczyznę”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnym konkursie plastycznym organizowanym przez ZS-P nr 2 w Rędzinach.

W kategorii kl.VI-VIII, IIIG na plakat w dowolnej formie III miejsce zajęła Aleksandra Lizoń kl.VII a wyróżnienia otrzymali: Karol Jastrzębski kl.VII, Patrycja Reterska kl.IIIa gimnazjum oraz Tomasz Cierniak kl.IIIa gimnazjum. Uczniowie wykonywali prace pod kierunkiem: p. D.Mazurek, K.Miarki, M.Kolewińskiej- Kołdon.

Gratulujemy!

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

07 listopada w Przedszkolu w Kościelcu odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej dla Przedszkolaków ,,Ojczyzna w Pieśniach i Piosenkach”. Nasze Przedszkole reprezentowali przedstawiciele wszystkich grup. Z grupy najmłodszej Zosia Królik i Pola Jędrysik uroczyście i z fantazją zaśpiewały hymn Polski i otrzymały kolejno I i II miejsce. Z grupy Średniaków Natalka Nowak otrzymała również I miejsce za piękne wykonanie piosenki pt. ,,Ojczyzna”. Natomiast najstarsze przedszkolaki reprezentował duet: Laura Pijanka i Kalina Gwiazda–Fluks. Dziewczynki wykonały urokliwą piosenkę o naszej Ojczyźnie i otrzymały także I miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM "100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ"

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM "100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ"

W dniu 9.11.2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego, do którego przystąpiły szkoły z terenu Gminy Rędziny. Organizatorem konkursu był ZS- P im. Jana Pawła II w Rudnikach. Celem konkursu było aktywne i twórcze włączenie się w tematykę związaną z 100- rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Bardzo liczne prace uczniów w technice dowolnej, przedstawiły drogi do wolności Polaków, symbole narodowe Polski oraz wodza Legionów polskich- Józefa Piłsudskiego.
Konkurs był ogłoszony dla trzech kategorii wiekowych: 7- 9 lat, 10- 12 lat, 13- 15 lat. Uczniowie pod okiem nauczycieli plastyki tworzyli na zajęciach obrazy- dzieła o charakterze patriotycznym, które ukazały treści tak ważne dla każdego Polaka, przypomniały o naszej narodowej tożsamości.
Prace oceniły p. Agnieszka Krzynowek i p. Dagmara Mazurek.
Fundatorami nagród jest Rada Rodziców ZS- P im. Jana Pawła II w Rudnikach.
Obrazy są wystawione w galerii szkoły- organizatora konkursu. Uświetniły również szkolną akademię z okazji tej podniosłej rocznicy.

 

Kategoria 7- 9 lat
I m. - Jakub Błaszczyk ZS- P Rudniki
II m. - Ola Nowak, Ola Urbaniec ZS- P Rudniki 
III m. - Marcel Woźniak ZS- P nr 1 Rędziny; Maja Kwasek ZS- P Rudniki 
wyróżnienia: 
Filip Radecki, Zofia Szmidla, Aleksander Stawarz: ZS- P nr 1 Rędziny
Karolina Nocuń, Jakub Małolepszy, Michalina Cieślik, Seweryn Gąciarek, Olek Krasoń, Weronika Glapa: ZS- P Rudniki


Kategoria 10- 12 lat

I m. - Wiktor Majdzik ZS- P Kościelec; Oliwier Kolmas SP Konin
II m. - Olek Lis, Kacper Krupka ZS- P Rudniki
IIIm. - Emilia Stawarz SP Konin; Jakub Łysakowski, Bartosz Kołdon ZS- P Rudniki

wyróżnienia:
Klaudia Urbaniec: SP Konin
Zuzia Kapica, Kornelia Łapcik, Maja Anzorge, Kornel Bekus, Kacper Musiał, Róża Socha, Patryk Wdowiak: 
ZS- P Rudniki 
Julia Benduch: SP Konin


Kategoria III 13- 15 lat

I m. - Patrycja Gorczyńska ZS- P Rudniki 
II m. - Nikola Gdawiec ZS- P Kościelec
III m. - Oliwia Łeptuch ZS- P Kościelec; Maja Żurek, Amelia Szleper SP Konin
wyróżnienie - Rozalia Kurzok SP Konin


CHOROBY ZAKAŹNE

CHOROBY ZAKAŹNE

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się w imieniu p. Anny Zalewskiej Ministra Edukacji Narodowej o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, prosimy o zapoznanie się z poniższym pismem.


PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ NIEPODLEGŁOŚĆ

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ NIEPODLEGŁOŚĆ

100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowały także przedszkolaki. Obchody Święta Niepodległości zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz wysłuchania piosenki ,,Co to jest niepodległość?”. Następnie dzieci obejrzały film o symbolach narodowych oraz wspólnie zaśpiewały ,,Hymn” a także piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, ,,Polska - ojczyzna” oraz ,,Płynie Wisła, płynie”. Pięknie recytowały także takie wiersze o tematyce patriotycznej, jak: ,,Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy oraz ,,Barwy ojczyste”. Przedszkolaki wykonały także kokardy narodowe, czyli kotyliony oraz flagi. Dzięki tym wszystkim aktywnościom w serduszkach i myślach naszych przedszkolaków zostało zasiane ziarenko patriotyzmu i miłości do naszej pięknej ojczyzny.


NASZA NIEPODLEGŁOŚĆ

NASZA NIEPODLEGŁOŚĆ

9 listopada 2018 r. świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby o 11.11 odśpiewać hymn państwowy. W progi naszej szkoły zawitali również goście: wójt gminy Rędziny - wójt Pan Paweł Militowski oraz Zygmunt Simiński - proboszcz parafii w Rudnikach.
Część artystyczna przygotowana została przez uczniów klas trzecich gimnazjalnych pod kierunkiem wychowawczyń: pani Marioli Bielawskiej oraz pani Moniki Kyzioł (konsultacje historyczne p. A. Banaszek – Lis, muzyczne p. I. Drożdż, p. A. Krzynowek). Najstarsi uczniowie naszej szkoły, niezwykle zdolni i pracowici, wprowadzili wszystkich zebranych w nastrój refleksji, ale i radości i dumy, że jesteśmy Polakami. 
Wszyscy zebrani obejrzeli animowaną „Historię Polski”, której twórcą jest Tomasz Bagiński, mistrz współczesnej polskiej animacji, nominowany do Oscara za utwór „Katedra", pod opieką naukową wybitnego historyka, prof. Henryka Samsonowicza. W ciągu 8 minut zobaczyliśmy wizualny poemat, inspirowany polską historią: ważne wydarzenia, miejsca, ważnych ludzi, gesty, słowa oraz mapę, wyjaśniającą konkretne sytuacje.
O tym, że wolność to nie tylko słowo, ale wartość, którą powinniśmy kochać i rozumieć, przypomniał teledysk do piosenki Chłopców z Placu Broni pt. „Kocham wolność", przygotowany przez artystę młodego pokolenia Łukasza Rusinka. 
Całe widowisko uświetniły taniec- pantomima z wstęgami biało – czerwonymi w wykonaniu uczniów i uczennic klas IIIa i IIIb oraz występ wokalny przewodniczącego samorządu szkolnego Łukasza Brzóski, który niezwykle wzruszająco zaśpiewał „Miejcie nadzieję” (słowa z wiersza Adama Asnyka, muzyka Zbigniewa Preisnera). Fotorelacja w galerii Zespołu.

 

Miejmy nadzieję!... nie tę lichą, marną, 
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera, 
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno 
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.
(…)
Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.

 

A.Asnyk, Miejmy nadzieję
6 maja 1871


PRZEDSZKOLNE ŚWIĘTO PLONÓW

PRZEDSZKOLNE ŚWIĘTO PLONÓW

W październiku w grupie Średniaki był realizowany projekt pt. Przedszkolne Święto Plonów. Celem zajęć było: gromadzenie szerszych informacji na temat środowiska przyrodniczego, jakim jest sad i ogród, poznawanie i nazywanie jesiennych plonów, poznawanie sposobów przetwarzania owoców i warzyw.

Przedszkolaki podczas zajęć miały możliwość utrwalić i usystematyzować swoje wiadomości na temat darów jesieni. Poznawały za pomocą zmysłów: dotyku i smaku różnorodne owoce i warzywa oraz sposoby ich przetwarzania. Dzieci wykonały sałatkę owocową oraz owocowo – warzywny deser. Próbowały ziemniaków pieczonych w ognisku. Zapoznały się również z zawodem rolnika poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej i rozmów na podstawie własnych doświadczeń. Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych zabawach tematycznych i ruchowych związanych z omawianą tematyką. Nauczyły się piosenek: Jabłuszko, Pomidorek oraz wykonały wiele prac plastycznych: szkicowanie węglem jesiennego kosza owoców, wyklejanie owoców bibułą, plasteliną, wykonanie kukiełek z warzyw. Przede wszystkim uczestniczyły w gromadzeniu darów jesieni oraz w zorganizowaniu wystawy plonów. Fotorelacja z projektu zamieszczona jest w galerii przedszkola.


ZABAWA KARNAWAŁOWA


OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!!

Rada Rodziców ZS- P w Rudnikach organizuje zabawę karnawałową, która odbędzie się w sali OSP Rudniki dnia 23 lutego 2019 roku o godz. 20.00.

Koszt zabawy 230 zł od pary, w cenie: 4 posiłki gorące, zimna płyta, ciasta, owoce, napoje zimne i gorące a przede wszystkim SUPER ZABAWA. Zabawa przy DJ. Zostały ostatnie wolne miejsca. Zapisy osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 34 32 79 541.

UROCZYSTOŚCI NA JASNEJ GÓRZE

4 listopada uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali Zespół Szkolno - Przedszkolny w uroczystościach upamiętniających 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczet sztandarowy ze sztandarem szkoły uczestniczył we mszy świętej w Bazylice Jasnogórskiej. Natomiast uczniowie klasy Va brali udział w patriotycznym korowodzie w rytmie poloneza, który rozpoczął się na Placu Biegańskiego i zakończył się na Błoniach Jasnogórskich. To był piękny jesienny dzień w patriotycznej atmosferze.

 

   

ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA MAKULATURY

Wyniki konkursu zbiórki makulatury:
Klasa I - 82 kg
Klasa II - 260 kg 
Klasa III – 230,5 kg
Klasa IV A – 170,5 kg
Klasa IV B - 435,5 kg
Klasa V A – 353,5 kg
Klasa V B – 85 kg
Klasa VI - 33 kg
Klasa VII - 0 kg
Klasa VIII – 13,5 kg
Klasa III A Gim – 44,5 kg
Klasa IIIB Gim – 93,5 kg
I miejsce klasa IV B - dzień bez prac domowych, kartkówek i pytania oraz nagroda
II miejsce klasa VA - dzień bez prac domowych, kartkówek i pytania 
III miejsce klasa II - dzień bez prac domowych, kartkówek i pytania 
Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników naszego ekologicznego konkursu!!!

PAMIĘTAJCIE
60 kg makulatury to jedno uratowane drzewo.
Drzewa są na pierwszej linii walki ze smogiem.
Jeden hektar zieleni zużywa od 300 do 340 kg dwutlenku węgla i wydziela od 200 do 280 kg czystego tlenu. Jednocześnie absorbuje nawet do pięciu ton zanieczyszczeń mechanicznych.


CHWAŁA BOHATEROM

CHWAŁA BOHATEROM

Uroczystość upamiętniająca bestialsko zamordowanych Polaków w trakcie II wojny światowej. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dobrych ludzi mogiła znajdująca się w chorzenickim lesie, nareszcie wygląda w sposób godny. Przynajmniej w taki sposób możemy oddać hołd tym Bohaterom. Zachęcamy do obejrzenia filmu z tej uroczystości.

Wygenerowano w sekund: 0.08
77,168,445 unikalnych wizyt