Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Przetłumacz stronę


KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

„Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”

Organizator:                                                                                                                                                                                                     Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rudnikach ul. Ogrodowa 13a

Osoba odpowiedzialna: Karolina Kowalczyk

Cele Konkursu:

- integracja rodzin poprzez wspólne działanie twórcze,

- rozwijanie twórczej aktywności,

- odkrywanie talentów,

- podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie mogą brać udział dzieci 3, 4, 5, 6 – letnie uczęszczające do naszego przedszkola.

2. Prace wykonują dzieci w rodzinach - przy pomocy rodziców, dziadków, oraz innych członków rodziny.

3. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej.

Szopka może być wykonana w dowolnym stylu .

Technikę wykonania i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina.

4. Uczestnicy dostarczają wykonaną szopkę gotową do ekspozycji do organizatora konkursu w terminie do 14 grudnia 2012 roku.

5. Do prac należy dołączyć informację z danymi: imię i nazwisko dziecka oraz osób uczestniczących w wykonaniu szopki, wiek dziecka, adres zamieszkania.

6. Oceny ,,Szopek Bożonarodzeniowych” dokona Jury powołane przez organizatora  w terminie do 20 grudnia 2012 r.

7. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Przedszkolnych Jasełek. O dokładnym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni przez organizatora.

Nagrody

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną docenieni; każdy otrzyma dyplom i gratulacje jury za udział w konkursie. Prace wyróżnione zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie Szopek Bożonarodzeniowych w Przedszkolu Publicznym w Rudnikach.

PORANEK MUZYCZNY

Dnia  22 listopada przedszkolaki uczestniczyły w audycji z cyklu ,,Poranek muzyczny"organizowanej przez Szkołę Muzyczną w Częstochowie. Podczas tej wizyty dzieci miały okazję posłuchać gry na różnych instrumentach, jak również zapoznać sie z ich nazwami i budową.  Ponadto przedszkolaki brały aktywny udział w audycji odpowiadając na pytania jak, również śpiewając wspólnie z  muzykami piosenkę.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Dzieci z grupy 5,6- latków w dniu 29 października odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Rędzinach. Podczas tej wizyty dzieci miały okazję obejrzeć nie tylo pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach słuchając opowiadania pt. "Pyza na polskich dróżkach", do którego narysowały ilustracje. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Przedszkolaki obiecały, że wrócą do biblioteki z rodzicami.

V WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI "PRZEBOJE SĄ WŚRÓD NAS"

Dnia 12 listopada soliści naszej szkoły wystąpili w przebojach z lat 60- 90 na V Wojewódzkim Konkursie Piosenki w GOK w Rędzinach. Zaśpiewali brawurowo piosenki z repertuaru H. Frąckowiak, Czerwonych Gitar, I. Jarockiej, M. Rodowicz, H. Banaszak. Mimo, że nie wszyscy zostali nagrodzeni, to zasługują na wielkie brawa i pochwałę za stworzone piękne muzyczne kreacje i osobowości sceniczne.        Wyróżnienia otrzymali najmłodsi: Angelika Tkaczyk oraz Kornel Majewski- uczniowie z klasy I Szkoły Podstawowej. III nagrodę wyśpiewała uczennica II klasy Gimnazjum- Ewelina Bronis. Udział w konkursie wzięły również: Klaudia Stanirowska, Aleksandra Gołda, Natalia Krzynowek. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Solistów przygotowywała p. Agnieszka Krzynowek.

ZMIANA PLANU

W związku z remontem sali gimnastycznej ulega zmianie tygodniowy plan zajęć dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Zmiany obowiązywać będą od 07 listopada do 20 grudnia 2012roku. 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W ramach projektu "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"do naszych przedszkolaków przyjechała pani Magdalena Młodkowska-Kamińska  z owczarkiem szetlandzkim Martim. Pani Magda jest trenerem psów z Centrum Pozytywnego Szkolenia Psów „Przybij piątkę”. Wizyta w przedszkolu wzbudziła u dzieci mnóstwo emocji. Nawet największe wiercipięty skupiały się na pani Magdzie i oczywiście na psie- Martim. Maluchy uczyły się właściwego stosunku do zwierząt, opieki, pomocy. Bezpośredni kontakt z psem pozwolił najmłodszym pokonać strach. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zachować się w obecności obcego Azora czy Burka, co robić w razie niebezpieczeństwa. Każdy maluch mógł „przybić piątkę” Martiemu, nakarmić go smakołykami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zespołu.

ZESPÓŁ TEATRALNY MASKA NA NAJWYŻSZYM PODIUM

Zespół teatralny MASKA działający w Gimnazjum nr 2, a pracujący już od dwóch lat w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację Budujemy Przyszłość CEMEX po raz kolejny sięgnął po najwyższą nagrodę.30 października br. w IV Wojewódzkim Konkursie Teatralnym PROFORMA, którego organizatorami są Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Wojewoda Śląski, MASKA zajęła I miejsce, pokonując 14 grup teatralnych z kilku powiatów naszego województwa. Na ten sukces wytrwale i z prawdziwą aktorską pasją pracowali gimnazjaliści: Aleksandra Gołda, Julia Wolska, Monika Wolska, Wiktoria Olszewska, Paulina Urbaniec, Klaudia Stanirowska, Zuzanna Piasecka, Olga Pacuda, Natalia Krzynowek, Karolina Małolepsza i Przemysław Leśko. Spektakl „Tafla”, który zaprezentowała grupa, powstał na podstawie autorskiego scenariusza opiekunów MASKI – pań: Igi Długoszewskiej –Zawadzkiej i Agnieszki Krzynowek. Historia porusza ważny     i trudny problem uzależnienia młodzieży od narkotyków, często rodzący się z odrzucenia przez najbliższych, w przypadku głównej bohaterki Olki, przez rodziców pochłoniętych zdobywaniem coraz to nowych dóbr. Spektakl osadzony w czasach współczesnych, w ciekawy sposób odwołuje się do mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Pokazuje, jak wbrew przeciwnościom można nieść pomoc, jak można walczyć o miłość i zaufanie kochanej osoby. Niewątpliwym walorem przedstawienia jest scena, w której dziewczyny prezentują taniec demonów, próbując unicestwić główną bohaterkę. Liryczna scena finałowa Przemka i Oli, układ choreograficzny do piosenki „Szyba” czy scena w metrze to największe atuty tego teatralnego przedsięwzięcia.

         Dzięki naszemu sponsorowi Fundacji Budujemy Przyszłość CEMEX 15 listopada członkowie MASKI będą mogli podziwiać porywający musical „Skrzypek na dachu” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. 20 listopada natomiast przed zespołem kolejne konkursowe zmagania. Młodzi aktorzy zaprezentują swój aktorski warsztat podczas konkursu powiatowego „Złota Lilia”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

26 października 2012 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu. Szesnaścioro uczniów w obecności pani dyrektor, uczniów, nauczycieli i rodziców wypowiedziało akt ślubowania i tym samym wstąpiło w poczet społeczności szkolnej.Uczniowie klasy I ślubowali na sztandar naszej szkoły. Zaprzysiężenia w poczet braci szkolnej dopełniła dyrektor Katarzyna Busz i zastępca dyrektora  Agnieszka Rydecka. Nasze energiczne pierwszaki zaprezentowały się tego dnia w pełnej krasie i okazałości. W pięknych, ludowych strojach w rytm dźwięków Krakowiaka rozpoczęli swój pierwszy, szkolny występ. „Szkolnym autobusem” przyjechało na salę gimnastyczną 16 uczniów. Rozśpiewany, roztańczony klasowy autobus w czerwonych biretach i kokardach pokazał w ten dzień wspaniały talent i odwagę sceniczną. Piosenkami i wierszykami zapewniali nas o swoich umiejętnościach. Piosenkę pt. „Litery i słowa” wraz z czerwonymi, symbolicznymi serduszkami dedykowali swoim rodzicom. W myśl hasła „Już jesteśmy uczniami klasy I” udowodnili, że zasługują na miano ucznia Szkoły Podstawowej.  Swój kunszt aktorski i muzyczny dzieciaki zaprezentowały pod czujnym okiem wychowawczyni p. Agnieszki Krzynowek. Prezenty dla dzieci przygotowali uczniowie klasy II i III oraz dyrekcja szkoły i rodzice. Mamy nadzieję, że uczniowie klasy I godnie będą reprezentować dobre imię naszej szkoły.

WYCIECZKA DO WADOWIC I OŚWIĘCIMIA

22 października uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wadowic i Oświęcimia. Wizyta w domu pamięci Naszego Patrona Jana Pawła II, była szczególnym przeżyciem bo przypadała w dzień błogosławionego sługi bożego. W skupieniu uczniowie wysłuchali informacji na temat dzieciństwa i lat młodzieńczych Karola Wojtyły spędzonych w Wadowicach. Później uczniowie udali się do Oświęcimia, gdzie oglądali miejsca zagłady popełnionej przez hitlerowców. Było to z pewnością dla nas niezapomniane przeżycie i wspaniała lekcja historii.

DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 19 października br. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły- Jana Pawła II. Tematem przewodnim XII Dnia Papieskiego była rodzina. Uczniowie klasy IA przypomnieli fragmenty nauczania Ojca Świętego na temat rodziny.  Mówili „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”. Wiele entuzjazmu podczas spotkania wzbudziła burza mózgów związana ze słowem RODZINA. Uczniowie kojarzyli to słowo z radością, rodzeństwem, opieką, indywidualnością, autorytetem. Dzień Papieski mobilizuje nas abyśmy budowali rodziny w oparciu o wartości, które proponuje nam Jan Paweł II.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

W dniu 12 października 2012r odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela.  Uroczystość przygotowali  uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami p. Lidią Sosnowską i p. Izabelą Drożdż. Program występu obejmował okolicznościowe wiersze,  fraszki, skecze i piosenki.  Klasa II wykonała ponadto nowoczesny taniec, a dzieci klasy III zakończyły akademię melodią "Sto lat", zagraną na dzwonkach. Występy najmłodszych podobały się publiczności i wywołały u wielu osób uśmiech na twarzach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zespołu.

Wygenerowano w sekund: 0.62
15,951,439 unikalnych wizyt