Zegar

Kalendarz

« Maj 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Przetłumacz stronę


ZMIANA PLANU

W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZONYM REMONTEM SALI GIMNASTYCZNEJ ULEGA ZMIANIE TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM. ZMIANY OBOWIĄZYWAĆ BĘDĄ OD 07 STYCZNIA 2013ROKU. 

RODZINNA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA 2012

Dnia 20 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie Przedszkolnego Konkursu ,,Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”, adresowanego do naszych przedszkolaków oraz ich rodziców. Przygotowane na konkurs prace zaskoczyły Komisję Konkursową pomysłowością i precyzją wykonania. Wśród dostarczonych prac były szopki  z chleba, makaronu, masy solnej, modeliny i wielu innych nietypowych materiałów. Każda z przygotowanych prac była wyjątkowa. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja Konkursowa zdecydowała przyznać następujące nagrody:

W kategorii wiekowej dzieci 3-letnich:
I miejsce: Martyna Tomczyk z rodzicami
 
W kategorii wiekowej dzieci 4,5-letnich:
I miejsce: Bartosz Kołdon z rodzicami
II miejsca: Maja Anzorge z mamą
III miejsce:Natalia Podstawa z rodzicami,
                  oraz Patryk Wdowiak z rodzicami
Wyróżnienie: Daria Rozpądek z rodzicami
 
W kategorii wiekowej dzieci 5,6-letnich:
I miejsce: Kacper i Amelia Musiał z rodzicami
II miejsca: Dawid Piestrzyński z mamą
III miejsce: Mateusz i Krzyś Skrońscy z rodzicami,
                  oraz Robert Jagusiak z rodzicami
Wyróżnienie: Oliwia Rospondek z mamą
                   Julia, Zuzia i Basia Błędowskie z rodzicami,
                   oraz Antoś i Pola Marynowscy z rodzicami.
 
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone na Przedszkolnych Jasełkach.


IX PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK- MAŁA STAJENKA

Dnia 14 grudnia solistki z naszego przedszkola: Alicja Tomczyk z grupy 4, 5 – latków i  Kinga Czok z grupy 5, 6 - latków wzięły udział w IX Gminnym  Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Mała Stajenka” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Kościelcu. I choć obie dziewczynki bardzo pięknie i z wielkim zaangażowaniem zaśpiewały przygotowane utwory, to tylko Kindze Czok udało się zająć III miejsce. Jednakże obie solistki zasługują na wielkie brawa i pochwałę za udane występy.

"ŚWIADOMIE I BEZPIECZNIE"

„Świadomie i bezpiecznie”    

W środę 19 grudnia 2012 roku w Gimnazjum nr 2 w Rudnikach w ramach Obchodów Światowego Dnia Aids, odbył się  Gminny Gimnazjalny Konkurs Wiedzy na temat Hiv/Aids w kategorii prezentacja multimedialna pt. „Świadomie i bezpiecznie”. Konkurs odbył się pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach, a organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 w Rudnikach. Konkurs przygotowały nauczycielki: p. Magdalena Kolewińska–Kołdon oraz p. Katarzyna Wierus. Obchody Światowe dnia Aids odbywają się 1 grudnia i organizowane są na całym świecie. „Czerwona kokardka” natomiast, to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS. Celem konkursu było propagowanie dojrzałych postaw w kontekście HIV/AIDS, zachęcanie uczniów do edukacji na temat HIV/AIDS, wzrost poziomu świadomości oraz wiedzy o HIV/AIDS, podnoszenie poziomu akceptacji i tolerancji dla osób żyjących  z HIV i chorych na AIDS. Uczestnicy konkursu tworzyli prezentacje multimedialne dotyczące informacji związanych z HIV i AIDS, tj: co to jest HIV i AIDS, terminologia, drogi zakażenia, zachowania ryzykowne, sposoby leczenia, społeczne aspekty HIV i AIDS, testy wykrywające  obecność HIV. W konkursie udział wzięli: 1 uczennica Gimnazjum nr 1 w Rędzinach oraz 15 uczniów Gimnazjum nr 2 w Rudniach. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Anna Moroń-Mielczarek, p. Joanna Naturalna, p. Jolanta Wójcik, p. Marzena Pacud, p. Iga Długoszewska-Zawadzka.                                                                                                          I miejsce zajęła Wiktoria Kachniarz kl.I  Gimnazjum nr 1  w Rędzinach,                                                                                           II miejsce Sandra Binek, Klaudia Stanirowska kl.II  Gimnazjum nr  w Rudnikach,                                                                               III miejsce Anna Ulewicz, Krzysztof Majchrzak kl. II Gimnazjum nr 2 w Rudnikach.                                                                        Wyróżnienia: Katarzyna Łapińska, Kamila Wychowaniec kl. II Gimnazjum nr 2 w Rudnikach; Klaudia Urbańska kl. I Gimnazjum nr 2 w Rudnikach; Sylwia Banaś, Anna Garus kl. II Gimnazjum nr 2 w Rudnikach.                                                                                                     Zwycięzcy konkursu otrzymali karty prezentowe Empik ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy uczestnictwa. Podziękowania zostały wręczone również członkom Komisji oraz nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

NAKRĘTKI PLASTIKOWE

Zakończył się konkurs na zbiórkę nakrętek plastikowych, organizowany  przez  Samorząd  Uczniowski naszego gimnazjum. Akcja trwała od września do końca listopada br. Razem w Zespole zebrano 150 kg nakrętek. Pieniądze z zebranych nakrętek przeznaczone będą na rehabilitację dziecka z Kościelca.

Najwięcej nakrętek wśród gimnazjalistów zebrali uczniowie z klasy IA- 6,4kg.

Najlepsi wśród uczniów szkoły podstawowej okazali się uczniowie z klasy VI- 20,3kg.

Dla zwycięskich klas nagroda w postaci dnia bez pytania wybranego przez uczniów.

Wśród uczniów klas młodszych szkoły podstawowej najwięcej uzbierała klasa I- 19,1kg.

Przedszkolaki również dołączyły się do tej akcji, najlepsza okazała się grupa 4,5- latków- 23,1kg.

Nagrodą dla najmłodszych będą słodkie lizaki.

VI GMINNY FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

Dnia 10 grudnia soliści z naszego przedszkola wzięli udział w VI Gminnym  Festiwalu  Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach. Mali wykonawcy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaśpiewali przygotowane kolędy i pastorałki.                        
W kategorii 3 – 4 latków I miejsce zajęła Alicja Tomczyk,  a  w kategorii 5, 6 – latków III miejsce zajęła Kinga Czok.                         
Udział w konkursie wzięli również: Nikola Pyka i Damian Król z grupy starszaków i choć nie zostali nagrodzeni, to również zasługują na wielkie brawa i pochwałę za piękne występy.

MOJE DZIECKO W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

Przedszkola i szkoły rozpoczęły właśnie wdrażanie przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowej formuły organizacji pomocy psychologiczno- pedagogicznej oraz kształcenia specjalnego w przedszkolach, szkołach i placówkach, w której w sposób szczególny podkreślona została rola Rodziców w organizowaniu pomocy dla dziecka. W zakładce linki, znajdą Państwo link- OŚWIATAMOJE DZIECKO W PRZEDSZKOLU I SZKOLE z dostępem do poradnika. Poradnik ten adresowany jest do Rodziców dzieci i młodzieży, a jego celem jest prze-kazanie Rodzicom informacji, w  jaki sposób mogą włączyć się w  udzielanie ich dziecku wsparcia w przedszkolu czy szkole.
W niniejszej publikacji znajdziecie Państwo interesujące Was informacje wynikające z przepisów prawa, które pozwolą lepiej zrozumieć, w jaki sposób zmieni się organizacja pomocy dla dzieci i młodzieży w przedszkolach i szkołach oraz jak o taką pomoc wnioskować.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Dnia 05.XII .2012   do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. To była bardzo miła  i długo oczekiwana wizyta.  Najpierw Mikołaj rozdał dzieciom prezenty,  na które z niecierpliwością czekały, a następnie  tańczył i bawił się z przedszkolakami przy największych dziecięcych przebojach. Na  zakończenie  każde dziecko miało okazję uścisnąć dłoń Mikołaja,  który obiecał, że wróci w przyszłym roku,  jeśli  dzieci będą grzeczne...Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu programu  "Mamo, Tato wolę wodę!" przedszkolaki z grupy 6-latków, w październiku i listopadzie poznawały Zdrojka i jego przyjacół. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, a przede wszystkim poznały znaczenie  wody w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Zdrojek zachęcił dzieci do aktywnosci fizycznej oraz do picia wody, po którą przedszkolaki sięgają teraz bardzo chętnie i z wielkim apetytem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

16 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej im. K. Pułaskiego odbył się II Gminny Konkurs poświęcony pieśni patriotycznej, w którym uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział i tym samym wyśpiewali zasłużone miejsca. W kategorii szkół podstawowych nagrody zdobyli:

II miejsce- Kornel Majewski z kl. I

III miejsce- Julia Militowska z kl. II

III miejsce- Nina Zawadzka z kl. II

W kategorii gimnazjów nagrody zdobyli:

I miejsce- Natalia Krzynowek z kl. I

I miejsce- Klaudia Stanirowska z kl. I

II miejsce- Aleksandra Gołda z kl. III

Przepiękne, wymowne pieśni patriotyczne: „Biały Krzyż”, „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza Kadrowa”, „Powrócisz tu”, „Tango na jeden głos i orkiestrę” w wykonaniu naszych rozśpiewanych uczniów, sprawiła wszystkim słuchającym uczestnikom, gościom i komisji oceniającej wielkie estetyczne i wzruszające przeżycie. Dzieci i młodzież przygotowywały panie: I. Drożdż, A. Krzynowek i L. Sosnowska.

Wygenerowano w sekund: 0.11
15,272,827 unikalnych wizyt