Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


GÓRSKA ZIELONA SZKOŁA

GÓRSKA ZIELONA SZKOŁA

Dnia 6 czerwca klasy II i IIIB wyruszyły na trzy dniową wycieczkę do Beskidu Śląskiego. Podczas podróży zwiedzaliśmy studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dowiedzieliśmy się jak powstaje animowany film rysunkowy. Następnie dotarliśmy do Beskidzkiego Centrum Naukotechniki w Świnnej. Byliśmy świadkami pokazów z ciepłym azotem.

Nasza wspaniała grupa zwiedziła w dniu dzisiejszym skocznie narciarską imienia Adama Małysza, a także galerię Trofeów Naszego Mistrza. Kolejnym punktem naszej niezwykłej podróży była zapora na Wiśle oraz przejazd obok Zameczku Prezydenta RP i przełęczą Szarcula. Końcowym punktem naszej przygody były miejscowości Istebna i Koniaków. W pierwszej miejscowości odwiedziliśmy Chatę Kawuloka, gdzie nasi podopieczni odbyli warsztaty z ubijania masła. W drugiej miejscowości odwiedziliśmy Chatę na Szańcach w której poznawaliśmy dalszą część miejscowego folkloru i tradycji oraz słynne koniakowskie koronki.

Trzeci i ostatni dzień pobytu spędziliśmy w Leśnym Parku Niespodzianek gdzie byliśmy świadkiem pokazu lotów ptaków drapieżnych oraz sów. Mogliśmy również pogłaskać i nakarmić zwierzęta żyjące na terenie parku. Ostatnim punktem podróży była miejscowość Górki Małe, a konkretnie Chata Chlebowa. Poznaliśmy tam proces powstawania chleba " Od ziarenka do bochenka " oraz sposoby pozyskiwania miodu. Uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi własnoręcznie formując i wypiekając podpłomyki.


Wygenerowano w sekund: 0.08
39,052,902 unikalnych wizyt