Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

30 maja w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Z tej okazji dyrekcja i nauczyciele postanowili zapewnić uczniom wiele kreatywnych zajęć, m.in. warsztaty decoupage, zajęcia malarskie, kulinarne, dziennikarskie, podchody, projekcję filmu i zawody w piłkarzyki. Przedszkolaki i dzieci z klas I-III bawiły się w ramach zajęć zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rudnikach. Uczestniczyły w pokazie strażackim, korzystając z obfitego polewania wodą. Był też dmuchany zamek i wata cukrowa. Grupa dziennikarska w składzie: Amelia Nocuń, Weronika Miśkiewicz, Natalia Kos, Weronika Nabiałczyk, Wiktoria Zabłocka oraz Patryk Kabat została zaangażowana w opisanie przebiegu całego Dnia Dziecka i przedstawienie form pracy w poszczególnych sekcjach tematycznych.

Na początku dziennikarze zawitali do dyrekcji szkoły, by zapoznać się z harmonogramem pracy każdej z grup. Młodzież zadała też kilka pytań dyrektorowi szkoły Panu Dawidowi Krzętowskiemu. Uczniowie ciekawi byli,czy zdaniem dyrektora, człowiek przestaje kiedyś być dzieckiem. Odpowiedź brzmiała: nigdy – dlatego, że przez brak cząstki dziecka w życiu dorosłego, taka osoba nie będzie dobrym mężem, żoną, nauczycielem, pedagogiem, człowiekiem.

Tego dnia działo się w naszej szkole naprawdę wiele. Sekcja kulinarno-cukiernicza wypiekała przepyszne rogaliki – apetyczny zapach roznosił się po wszystkich korytarzach. Grupa decoupage na swoich zajęciach wykonywała herbacianki, czyli drewniane skrzyneczki na herbatę, precyzyjnie ozdabiane w najróżnorodniejsze wzory. W sekcji plastyczno-malarskiej w ruch poszły kolorowe spraye, którymi artyści ozdabiali jedną z zewnętrznych ścian szkoły, wyczarowując na murze iście kosmiczne krajobrazy i postacie. Zespół filmowy wybrał film pt. ,,Cudowny chłopak”. Ta wzruszająca historia odrzuconego przez rówieśników chłopca stała się świetnym pretekstem do refleksji nad wartością i poszanowaniem ludzkiego życia w każdym jego aspekcie. Dziennikarze wybrali się również do siedziby OSP Rudniki, gdzie najmłodsze dzieci bawiły się w ramach atrakcji przygotowanych przez strażaków. Ekstremalnych doświadczeń doznali ci uczniowie, którzy postanowili uczestniczyć w podchodach. Dwie rywalizujące grupy wymyślały dla przeciwników najbardziej nieoczekiwane zadania. Każda z grup wykazała się niebywałą determinacją i hartem ducha. Zwieńczeniem tego cudownego dnia, kiedy wszystkie grupy uporały się z zadaniami, było wspólne grillowanie. Nie ma to jak pyszne kiełbaski zjedzone w gronie rówieśników, dyrekcji i nauczycieli! Zajrzyjcie do galerii zdjęć - zapraszamy.

     

Wygenerowano w sekund: 0.10
39,032,832 unikalnych wizyt