Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji przygotowany był krótki program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych” w celu pokazania jak trudno jest podróżować po świecie nie znając języków, a przy tej okazji podkreślić ważność nauki języka angielskiego i niemieckiego. Akademię poprowadzili Martyna Balcerek oraz Jakub Kowalczyk. W programie artystycznym wystąpili: Barbara Foina i Julia Mruklik z kl. IVb, Ewelina Tądel, Michał Kos i Borys Sobkowiak z kl. V, Weronika Miśkiewicz oraz Iga Urbaniec z kl. IIb gimnazjum. Po krótkim występie artystycznym przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy naszych uczniów ze znajomości języków obcych. Przygotowany na tą okazję quiz był podzielony na 3 kategorie. I kategoria dla klas I-III szkoły podstawowej, II kategoria dla klas IV-VI i III kategoria dla klas: VII i II-III gimnazjum. Każdy uczestnik począwszy od klasy I do VI odpowiadał na 3 pytania w swojej grupie. Uczestnicy z klasy VII oraz II i III gimnazjum zmierzyli się w konkursie „tongue twister” tzw. łamańcu językowym. Odpowiedzi uczestników oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji – pani Monika Kyzioł, członkowie komisji – pani Dagmara Mazurek i pani Klaudia Nowicka.

W kategorii dla klas I-III swoje klasy reprezentowali uczniowie: Jacek Domżalski (kl. II), Elena Pianka (kl. IIIa) oraz Maja Sojda (kl. IIIb) - klasa I była w tym dniu nieobecna.

Wyniki I kategorii:

I miejsce – Elena Pianka i Maja Sojda

II miejsce – Jacek Domżalski

W kategorii dla klas IV – VI zaprezentowali się następujący uczniowie: Nicola Bykowska (kl. IVa), Daria Rozpądek (kl. IVb), Krzysztof Jędrzejczyk (kl. V) oraz Wojciech Cieślik (kl. VI).

Wyniki II kategorii:

I miejsce – Nicola Bykowska, Daria Rozpądek, Wojciech Cieślik

II miejsce – Krzysztof Jędrzejczyk

W kategorii dla klas VII i II-III gimnazjum swoje umiejętności językowe zaprezentowali: Bartosz Kowalczyk (kl. VII), Jakub Kromołowski (kl. IIa), Oskar Witek (kl. IIb), Jakub Gawron (kl. IIIa) oraz Magdalena Rzemińska (kl. IIIb). Zadaniem uczniów było poprawnie i w dobrym tempie odczytanie „łamańców” w języku angielskim i niemieckim.

Wyniki III kategorii:

I miejsce – Jakub Kromołowski i Jakub Gawron

II miejsce – Bartosz Kowalczyk

III miejsce – Magdalena Rzemińska

IV miejsce – Oskar Witek

Wszystkim uczestnikom quizu gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych.

Akademię również umiliły nam występy solowe naszych uczniów. Piosenki w języku angielskim, angielsko-hiszpańskim i francuskim zaśpiewali: Weronika Miśkiewicz (kl. IIb), Martyna Balcerek (kl. IIIb) oraz Dawid Bartosik (kl. IIIb). W repertuarze dziecięcym zaprezentowali się uczniowie kl. IIIa i IIIb szkoły podstawowej śpiewając 2 piosenki w j. angielskim.

Akademię przygotowała p. Małgorzata Szwaja. Fotorelacja z tego wydarzenia w galerii Zespołu.

Wygenerowano w sekund: 0.16
39,053,132 unikalnych wizyt