Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


NOWY ROK SZKOLNY 2017/ 2018

NOWY ROK SZKOLNY 2017/ 2018

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018 poprzedziła Msza Święta w miejscowym kościele. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, by uczestniczyć w apelu inaugurującym nowy rok szkolny. 
Uczniowie w asyście pocztu sztandarowego odśpiewali hymn państwowy, po czym dyrektor Zespołu mgr Dawid Krzętowski powitał przybyłych gości, Wójta Gminy Rędziny Pana Pawła Militowskiego, księdza proboszcza naszej parafii Zdzisława Simińskiego, rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów. Szczególną uwagę i wyjątkowo ciepłe słowa skierowano do uczniów rozpoczynających swoją edukacyjną przygodę.     

Czas wakacyjnej przerwy dla uczniów to czas, w którym  odbywają się prace remontowe, porządkowe i organizacyjne. W tym roku połączone zostały dwie małe salki tworząc dużą i przestronną salę dla najstarszej grupy przedszkolnej, pomalowane zostały pomieszczenia świetlicy, biblioteki, korytarza przy bloku sportowym, położone zostały też płytki na schodach zewnętrznych na blok sportowy i na nasze patio. Podczas wakacji rozpoczął się także kolejny etap wymiany pokrycia dachu nad salą gimnastyczną, sekretariatem szkoły i pokojem nauczycielskim. Wszystkie te remonty nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego ze strony Gminy Rędziny oraz sponsorów, wsparcie Gminy wyniosło 200 tysięcy złotych. A wszystko po to, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę w jak najlepszych do tego warunkach, w nowoczesnych, dobrze wyposażonych i zadbanych obiektach.

Dzięki pozyskaniu środków finansowych z fundacji Silesia udało się nam odświeżyć także teren przed głównym wejściem do budynku szkolnego. Stare schorowane rośliny zastąpione zostały nowymi drzewkami i kwiatami, które mamy nadzieję każdego roku będą pięknie kwitły witając naszych gości. A wszystko po to, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę w jak najlepszych do tego warunkach, w nowoczesnych, dobrze wyposażonych i zadbanych obiektach.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do przydzielonych sal, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim owocnej pracy oraz niespożytych sił do realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań.


Wygenerowano w sekund: 0.07
39,053,105 unikalnych wizyt