Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


Średniaki w Stadninie Koni PEGAZ

W czwartek, 16 czerwca, przedszkolaki z grupy 4 – latków pojechały na wycieczkę do stadniny koni PEGAZ w Mirowie. Wizyta rozpoczęła się od przejażdżki bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie, podczas której dzieci podziwiały piękno okolicznej przyrody. Przejażdżka dostarczyła dzieciom wiele radości, zwłaszcza kiedy konie galopowały, dzieci aż piszczały z zachwytu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stajni oraz zapoznanie ze sprzętem niezbędnym do pielęgnacji koni. Przedszkolaki miały także okazję samodzielnie czyścić konia, oczywiście pod okiem eksperta i poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

Kolejną atrakcją była spotkanie z policjantem i psem policyjnym, owczarkiem niemieckim.  Celem spotkania było  wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z psem. Podczas prezentacji dzieci miały okazję zobaczyć, jak pracuje pies policyjny oraz czego nie należy robić, by nie sprowokować ataku psa i jak się zachować w razie takiego ataku. Po prezentacji dzieci maiły chwile odpoczynku i spróbowały pysznego ciasta z truskawkami, przygotowanego przez mamę Kacperka.
Następnie przyszedł czas na  jazdę konną. Przedszkolaki po kolei siadały na grzbiecie konia o imieniu Kamil i jeździły konno po wybiegu. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i na pewno jeszcze długo będą wspominać to niezwykłe wydarzenie.
Serdeczne podziękowania dla pani Katarzyny Szydy, państwa Agaty i Michała Komorowskich oraz pana Damiana Urbańca za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

Wygenerowano w sekund: 0.08
39,097,955 unikalnych wizyt