Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


KRONIKA KLASY IB

Pierwsze publiczna prezentacja talentów i ekspresji pierwszaków nastąpiła 24 października 2014 r. podczas uroczystego pasowania na ucznia klasy Ib.
Uczniowie sprawdzili się jako aktorzy, tancerze i śpiewacy. Pierwsze poważne zadanie zostało wykonane na 6+ :-)

Ib to klasa naprawdę energetyczna klasa, manifestująca drzemiący w niej potencjał na wszelkie możliwe sposoby. Mieli jednak okazję przekonać się jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej, uczestnicząc w warsztatach szkoleniowych „Bezpieczniki Taurona”

Klasa Ib uczestniczyła również w poranku symfonicznym, organizowanym przez Filharmonię Częstochowską.

Ani się spostrzegliśmy kiedy nadszedł czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Śmiechu było co niemiara kiedy szklana kula pokazała wspaniałą przyszłość wszystkim uczniom Ib. Propozycje matrymonialne sypały się jak z rękawa. Pląsy i tańce zakończyły pierwszą klasową dyskotekę.

A po wszystkim nie pozostało nic innego jak nadal pilnie pracować, aby przepowiednie się sprawdziły.

Do pracowitej i grzecznej klasy Ib zawitał oczywiście Św. Mikołaj. Spotkał się
z dziećmi w teatrze. Rozdawał upominki i  uśmiechy spod sumiastego wąsa;  musiał przejść obowiązkowa próbę autentyczności przez szarpanie za brodę.

Od niespodzianek i prezentów już tylko chwila i nadszedł czas Bożego Narodzenia. Tradycji stało się zadość. Społeczność klasy Ib zebrała się przy stole wigilijnym, nakrytym białym obrusem. Dzieci łamały się opłatkiem i wymieniały świąteczne życzenia.

Jeśli opłatek i choinka to oczywiście także karnawał. Pomysłowe przebrania zmieniły niektórych w niesamowite postacie z bajek i kreskówek. Tańcom, śmiechom i swawolom nie było końca. DJ serwował najnowsze przeboje, ale nikogo do zabawy nie trzeba było zachęcać. Jak w nauce tak też i w zabawia Ib nie ma sobie równych.

Nie zapomnieliśmy też o Babciach i Dziadkach. Połączone siły klas: Ib i II zaprezentowały wzruszający montaż słowno-muzyczny. Zaproszeni goście otrzymali wykonane własnoręcznie przez uczniów laurki.

Kilkukrotne spotkania z muzyką nie były jedynymi wyprawami w ciekawe rejony nauki i sztuki. Klasa Ib pojawiła się także w Gminnej Bibliotece w Rudnikach. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w bibliotece, jak szukać książek
i które książki wybierać stosownie do wieku i zainteresowań czytelników. Pani bibliotekarka zadawała zagadki, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły, a grono czytelników powiększyło się o nowe osoby.

Zima powoli zbierała się do odejścia. Aby pomóc jej z podjęciu decyzji o pójściu do morza klasa Ib zaprojektowała, zgromadziła materiały i wykonała marzannę. Symbol zimy spłonął przy wtórze okrzyków i oklasków. Nie pozostało nic innego jak tylko wypatrywać wiosny.

Dzień Dziecka odbył się w szkole, ale w tym szczególnym dniu w kąt poszły książki. Były zabawy i zawody sportowe, słodkie nagrody i pokaz OSP Rudniki. Na terenie szkoły spędziły tylko część dnia ponieważ, kolejną przewidzianą dla nich atrakcją była wyprawa do Multicentrum Zodiak. Odbyły się tam ciekawe zajęcia warsztatowe. Dzieci dowiedziały się wszystkiego o motylach oraz własnoręcznie wykonały witraż. Zbudowały też z klocków modele maszyn napędzanych energią słoneczną i dowiedziały się jak baterie słoneczne działają.

Klasa Ib uczestniczyła także w  warsztatach ekologicznych w Woli Libertowskiej. Młodzi podróżnicy znaleźli się w pięknych krajobrazach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Mieli okazję posłuchać o powstaniu Jury, o zwierzętach
i roślinach sprzed wielu milionów lat, oglądali skamieniałe amonity i gąbki.
Z otwartymi buziami i wypiekami na policzkach słuchali opowieści o zamkach, ostańcach i rycerzach.

Dzieci własnoręcznie wykonały bransoletki z filcu, dowiedziały się jak filc powstaje i jak się go barwi i do jakiego rodzaju ozdób można go wykorzystać.

Dzień Rodziny. Uczniowie zaprosili swoich rodziców na krótkie przedstawienie,
w którym wszyscy przybyli brali udział i świetnie się bawili. Rodzice cierpliwie poddawali się rozmaitym zadaniom, wymyślonym przez wychowawcę klasy. Dzieci recenzowały starania rodziców i dowcipnie komentowały ich wysiłki. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami bo liczył się uśmiech i wspólna zabawa.

Z uwagi na zbliżające się wakacje nadeszła pora na pokaz z zakresu pierwsze pomocy. Ratownicy medyczni przeprowadzili pogadankę o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą, zasadach pierwszej pomocy i bezpiecznym wypoczynku. Przypomnieli numery telefonów ratunkowych, a praktyczne wykorzystanie informacji zaprezentowali z użyciem fantomu.
Ponieważ akcja została zainicjowana przez Związek Młodzieży Wiejskiej, przybyli z zagranicy goście po zakończonych pokazach ratowniczych krótko opowiedzieli o krajach z których do nas przybyli.

Dodać należy, że oprócz wyżej wymienionych imprez uczniowie klasy Ib brali
z zapałem i pełnym zaangażowaniem udział także w innych imprezach. Ot, chociażby sprzątanie świata, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, spotkanie
z policjantem, świętowanie urodzin, koncerty, wyjścia do kina i teatru.

Uczniowie klasy Ib wykazali się odwagą i sprytem reprezentując szkołę w licznych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym i ogólnopolskim.

Grupa zżyła się ze sobą dzieląc wspólnie radości  i smutki. Pomimo żywiołowości dzieci, rok zakończył się bez kontuzji i wypadków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

Wygenerowano w sekund: 0.11
39,150,661 unikalnych wizyt