Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


BEZPIECZNE WAKACJE

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło elektroniczną bazę wypoczynku, która daje Państwu możliwość sprawdzenia następujących danych: informacji o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia przede wszystkim rodzicom - zamierzającym wysłać dzieci na obóz czy kolonie - sprawdzenie wiarygodności ich organizatora.

Baza jest dostępna na stronie: http://men.gov.pl/pl/wypoczynek pod zakładką:  System rejestracji zgłoszeń wypoczynku  -  Baza Wypoczynku. Link do bazy znajduje się również na stronie internetowej kuratorium oświaty: www.kuratorium.katowice.pl (banner Wypoczynek lato 2015 znajduje się na stronie głównej po prawej stronie).

Po otwarciu powyższej strony należy wybrać co najmniej dwa kryteria, aby uzyskać informację (np. województwo organizatora i powiat miejsca wypoczynku).

Co roku w okresie wakacji uruchamiany jest numer interwencyjny dotyczący wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego- 32 20 77 077 -  czynny całą dobę. Telefon obsługują od 7.30 do 15.30 pracownicy Kuratorium Oświaty 
w Katowicach, natomiast od 15.30 do 7.30 pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. Dzwoniąc pod wyżej wymieniony numer można zgłaszać zastrzeżenia dotyczące  organizacji wypoczynku,  w szczególności przypadki  występowania zagrożeń dla zdrowia lub życia uczestników wypoczynku, a także zastrzeżenia dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Informujemy również, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło usługę umożliwiającą do najważniejszych informacji o wszystkich zarejestrowanych na terytorium Polski pojazdach do przewozu osób o liczbie miejsc powyżej 9.

Na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu, aby sprawdzić:

  • czy pojazd posiada ważne badanie techniczne oraz jaki jest termin ich ważności
  • czy pojazd nie jest skradziony lub wyrejestrowany
  • czy pojazd posiada ważne ubezpieczenie OC
  • jaki był stan licznika podczas ostatniego przeglądu technicznego
  • jakie są parametry pojazdu w zakresie liczby miejsc, masy i inne

W związku ze zbliżającymi się feriami letnimi Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało na stronie internetowej http://men.gov.pl/pl/wypoczynek„Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Celem poradnika jest przekazanie w przystępny sposób wszystkim zainteresowanym, w szczególności organizatorom wypoczynku oraz rodzicom i opiekunom, głównych zasad dotyczących rejestracji, przebiegu i bezpieczeństwa wypoczynku dzieci i młodzieży, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 

Wygenerowano w sekund: 0.08
39,098,637 unikalnych wizyt