Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!

Nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego Mamo, tato, wolę wodę! Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Program ten został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Od samego początku partnerami merytorycznymi programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

W grudniu przedszkolaki poznały bohaterów programu: Zdrojka, Krzysia i Zosię, a także zostały przeprowadzone zajęcia, na których dzieci rozmawiały o znaczeniu wody w codziennym życiu podczas codziennych czynności. W styczniu przedszkolaki wykonają konkursową pracę plastyczną Woda jest super! wskazującą, dlaczego picie wody jest korzystne dla organizmu.

Gorąco zachęcamy rodziców do współpracy i prosimy o wykonanie wspólnie z dzieckiem pierwszego zadania tj. plakatu na temat: Znaczenie wody w życiu codziennym ludzi. Technika plakatu dowolna, na kartce A4. Na pracach u góry należy napisać hasło, a na dole imię swoje i dziecka. Plakaty będą wywieszone na tablicy w holu naszego przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

Wygenerowano w sekund: 0.07
39,151,313 unikalnych wizyt