Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dnia 1 września 2014 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/ 2015. Ten ważny moment poprzedziła Msza Święta odprawiona przez Księdza Proboszcza Zdzisława Simińskiego na którą przybyli uczniowie, rodzicie i nauczyciele. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie wraz z pocztem sztandarowym  i całą społecznością szkolną uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, która ciepło powitała wszystkich zebranych a szczególnie uczniów klas pierwszych i ich rodziców.

Dzień 1 września jest zarówno dla nauczycieli jak i dla rodziców i uczniów dniem bardzo ważnym, ponieważ rozpoczynamy kolejny rok szkolny, który będzie dla nas rokiem wyjątkowym. Nowy rok szkolny to przede wszystkim  nowe wyzwania.  W tym roku po raz pierwszy  w szkole podstawowej mamy dwie klasy pierwsze, do których to będą uczęszczać dzieci sześcio i siedmioletnie. Również po raz pierwszy uczniowie tych klas będą korzystali z darmowych podręczników oraz ćwiczeń do  wszystkich zajęć w ramach edukacji wczesnoszkolnej. Nowy rok szkolny to także zmiany w sposobie prowadzenia zajęć  z klasami I – III szkoły podstawowej.

W klasach starszych szkoły podstawowej  najważniejsza zmiana to inna niż dotychczas forma sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. W związku z tą zmianą przygotowana została szczególnie bogata oferta zajęć dodatkowych dla klasy szóstej, które będą miały na celu lepsze przygotowanie uczniów do sprawdzianu.

Jeżeli chodzi o nowy rok szkolny w gimnazjum to nadal priorytetem będzie przygotowane uczniów do egzaminu gimnazjalnego.  Uczniowie gimnazjum będą korzystać z zajęć dodatkowych w ramach projektu „Edukacja młodego pokolenia”.

Od kilku lat sukcesywnie nasza szkoła jest remontowana lub doposażana. Do tej pory wyremontowane zostały niektóre sale lekcyjne gimnazjum, korytarz na parterze i piętrze, sala gimnastyczna; szkoła została wyposażona w nowy sprzęt komputerowy, tak aby każdy uczeń mógł korzystać podczas zajęć z laptopa; zakupione zostały projektory oraz tablice multimedialne do czterech klas.
W minione wakacje wyremontowane zostały sale lekcyjne dla uczniów klas I– III szkoły podstawowej. Sale lekcyjne dla klas pierwszych szkoły podstawowej zostały wyposażone w nowe meble, ławki, krzesełka i pomoce dydaktyczne. Jedna z sal lekcyjnych w szkole podstawowej została wyremontowana przez rodziców klasy V. Pomieszczenia dawnej biblioteki zostały zaadaptowane na potrzebę szatni dla uczniów, każdy uczeń posiada osobną zamykaną szafkę.

Wszystkie dotychczasowe remonty oraz zakupy mebli szkolnych, pomocy dydaktycznych, komputerów były  finansowane ze środków gminy,  które były przekazywane przez wójta gminy Rędziny na konto naszej szkoły. Tablice multimedialne, projektory oraz część laptopów została zakupiona ze środków unijnych w ramach realizacji projektów Comenius lub Edukacja młodego pokolenia.

Na zakończenie Pani dyrektor życzyła w nowym roku szkolnym  wszystkim uczniom samych pozytywnych emocji, nauczycielom samych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych, a rodzicom  zadowolenia z osiągnięć swoich pociech.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

Wygenerowano w sekund: 0.07
39,032,606 unikalnych wizyt