Zegar

Kalendarz

« Lipiec 2024 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Przetłumacz stronę


ŻÓŁTACZKA POKARMOWA

W związku z dalszym dynamicznym wzrostem liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A, prosimy o zachowanie wzmożonej czujności i stosowanie się do wymaganych w tym zakresie zaleceń, o przestrzeganie podstawowych zasad higieny także przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków.

 

Images: wzw.jpg   Images: wzw3.jpg  Images: wzw2.jpg

ZASADY PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ

ZASADY PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ

Drodzy Rodzice, to Wy jesteście najważniejszymi dorosłymi osobami w życiu małego dziecka. Wasz sposób mówienia będzie wpływał na cały proces rozwoju mowy u dziecka. Dlatego powinniście świadomie organizować sytuacje służące inicjacjom słownym Waszych dzieci.

 

Zasady profilaktyki logopedycznej dla rodziców

1. „Włącz się” do świadomej i systematycznej obserwacji dziecka.

 2. Analizuj przyrost umiejętności językowo – komunikacyjnych dziecka, a w przypadku słabego przyrostu skontaktuj się z zaufanym specjalistą – lekarzem pediatrą, logopeda, nauczycielem.

 3. Zawsze mów zrozumiale do dziecka – bądź najlepszym przykładem starannej mowy i wymowy – ucz je powtarzać.

 4. Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem, ale też wyznaczaj „granice”.

5. Jak najwcześniej osłuchaj dziecko ze słowem czytanym – naucz je obcować z książkami i dbać o nie.

6. Często żartuj z dzieckiem, ucz je wyliczanek i prostych piosenek.

7. Zapewnij dziecku wiele okazji do ruchu, zabawy i pracy twórczej – stwórz warunki do rysowania i malowania.

8. Dbaj o odpowiednią dietę dziecka – zróżnicowaną, wzbogaconą o witaminy, mikro-i makroelementy

9. W razie obserwowanych trudności rozwojowych, edukacyjnych dziecka pamiętaj o konsultacji z pedagogiem lub psychologiem.

10. Szanuj indywidualność dziecka i ucz je samodzielności w każdej dziedzinie życia.

PROGRAM MISTRZOWIE KODOWANIA

PROGRAM MISTRZOWIE KODOWANIA

W dniu 18.01.2018r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu pt. Mistrzowie Kodowania, który polega na prowadzeniu 15 lekcji trwających po 1.5h. Projekt ten będzie  odbywał się w klasach I-III szkoły podstawowej. Polega on  na nauce kodowania i jest on wprowadzeniem do szeroko pojętej edukacji informatycznej. W trakcie zajęć uczniowie poznają różne sposoby kodowania informacji, niekoniecznie przy użyciu komputera, tableta i innych urządzeń elektronicznych. Nasi uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych formach zabawy np.: przy użyciu kubków plastikowych, kart do gry, maty, robotów, tabletów i wielu innych atrakcjach, o których będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i facebooku. Nauka przez zabawę do zobaczenia w galerii Zespołu.



ZUCHOWY BAL KARNAWAŁOWY

ZUCHOWY BAL KARNAWAŁOWY

20 stycznia 2018r. odbył się bal karnawałowy dla zuchów Hufca ZHP Częstochowa. Nie mogło na nim zabraknąć Radosnych Ogników.

Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu zarówno zuchów, jak i instruktorów. Poza tańcami i zabawami zuchy wzięły udział  w konkursie plastycznym. Czas umilił wszystkim poczęstunek przygotowany przez rodziców. A apetyty dopisywały…. Zdjęcia z balu w galerii Zespołu.


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Uczennica klasy VII naszego Zespołu- Julia Militowska reprezentowała naszą szkołę w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, niestety nie udało Jej się  zakwalifikować do etapu wojewódzkiego. Uzyskała jednak bardzo dobry wynik – 46 punktów, zabrakło 5. Julia nie zraża się tym, ponieważ bardzo lubi czytać i uczyć się w przyszłym roku szkolnym weźmie udział w tym konkursie po raz drugi! Gratulujemy takiej postawy i życzymy sukcesów!


BEZPIECZNE FERIE

BEZPIECZNE FERIE

Drodzy uczniowie ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Zamieszczamy kilka porad i wskazówek do spędzenia w sposób bezpieczny ferii zimowych. Zapoznanjcie się także z listem skierowanym do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych od Rzecznika Praw Dziecka.


Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:
- Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?
- Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
- Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet, jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
- Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu. 
- Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. 
- Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. 
- Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu. 
- Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.
Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy. 

- Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą. 
- Uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu. Dach igloo, w momencie odwilży, grozi zawaleniem i przysypaniem nas. O nieszczęście nietrudno. 


Zwracamy się z prośbą do rodziców i opiekunów, by w tych terminach zwracali szczególną uwagę na najmłodszych.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii, które dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

DZIĘKUJEMY!!!!

DZIĘKUJEMY!!!!

 

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom ZS- P za przyłączenie się do działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. 
Akcję w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach rozpoczęła się od dnia 20 grudnia 2017r. Finał odbył się dnia 14.01.2018r. w Hali Sportowej w Rędzinach.
W naszej gminie podczas XXVI Finału WOŚP zebrano 20.409,67zł oraz 108,68euro.
Relacje z działań WOŚP zamieszczone są na stronie Urzędu Gminy Rędziny http://www.redziny.pl/wosp-mamy-rekord/


W MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA

W MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA

18 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji prowadzonej w oparciu o stałą wystawę w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza przez pracowników Działu Historii Muzeum Częstochowskiego - DZIEJE GÓRNICTWA RUD ŻELAZA W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM. 
Lekcja prowadzona była w oparciu o minerały (np. sferosyderyty, rudy sydyretowe, skamieliny), górniczy mundur galowy dyrektora górniczego, mapy np. „Eksploracja rud żelaza w XX wieku w regionie częstochowskim”, narzędzia i maszyny wykorzystywane niegdyś do pracy w kopalniach rudnych (lokomotywki, ładowarki, kołowrót ręczny, szpicaki, hełmy, nakolanniki, lampy górnicze, młoty udarowe, stojaki hydrauliczne).


SZKOLNY WOLONTARIAT NA RZECZ WOŚP

Images: 26.jpeg

W niedzielę 14 stycznia 2018 odbył się w naszej gminie 26 Finał WOŚP – dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Impreza WOŚP została zorganizowana w Hali Sportowej przy ul. Działkowiczów 20 w Rędzinach.Wolontariuszami WOŚP byli również nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnikach: p. Katarzyna Wierus, p.Magdalena Kolewińska- Kołdon, p.Karolina Kowalczyk; Patrycja Tkaczyk, Julia Gołda, Maja Gruszczyńska, Wiktoria Majchrzak. W działania w czasie Finału WOŚP włączyli się również wolontariusze  naszej szkoły: Julia Pawłowska, Natalia Kos, Maja Korgul, Marta Szulc, Wiktoria Zabłocka, Natalia Pruban, Patrycja Chobot, Wiktoria Kluźniak, Martyna Badowska, Roksana Marczak, Rita Radecka, Matylda Jureczko oraz Patrycja Bartosik. 

W imieniu Sztabu WOŚP Gminy Rędziny i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach dziękujemy serdecznie za udziału w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie.

WOŚP W PRZEDSZKOLU

WOŚP W PRZEDSZKOLU

 

Nasze przedszkolaki, jak co roku, wzięły udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Chętnie wrzucały pieniążki do orkiestrowej puszki a w niedzielę, 14 stycznia, zatańczyły i zaśpiewały na 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rędzinach. Zdjęcia z tego występu w galerii przedszkola.


WOŚP

WOŚP

 

26 Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę tj. 14.01.2018 r. Imprezę WOŚP organizujemy w Hali Sportowej przy ul. Działkowiczów 20 w Rędzinach. Rozpoczynamy o 13.45. Zapewniamy wiele atrakcji. Ostatnie z nich to o godz.  20-tej "światełko do nieba" i o 20.15 Koncert zespołu "Ona i Oni" Cały program dostępny również na Facebooku, stronach internetowych ZSP oraz gminy. W imieniu Sztabu WOŚP Gminy Rędziny zapraszamy serdecznie do udziału w 26 Finale WOŚP w naszej gminie.

Wygenerowano w sekund: 0.10
76,086,394 unikalnych wizyt