Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2024 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Przetłumacz stronę


Urząd Gminy Rędziny

Współpraca z Gminą Rędziny ma charakter nie tylko przykrego obowiązku dla naszej szkoły, ale rozchodzi się na wiele dziedzin. Szkoła nasza prowadzona przez samorząd jest jednostką budżetową. Samorząd, jako organ prowadzący szkołę, odpowiada za jej działalność w zakresie:
- zapewnienia warunków działania szkoły lub placówki, w tym bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki;

- wykonywania remontów obiektów szkolnych oraz zadań inwestycyjnych w tym zakresie;

- zapewnienie obsługi administracyjnej, finansowej (…) i organizacyjnej szkoły;

- wyposażenie szkoły lub placówki w pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do pełnej realizacji jej zadań.

Zdarza się, że współpraca szkoły i samorządu wykracza poza ramy instytucjonalne. Takim przykładem może być wspólna organizacja lokalnych imprez. Szkoła nasza nierzadko angażuje się w przygotowywanie gminnych festynów, imprez sportowych i lokalnych obchodów świąt. Taka współpraca, choć budowana na codziennych doświadczeniach współpracy wokół kwestii administracyjnych, przekracza ich granice. Szkoła, dysponując niemałymi zasobami kulturalnymi oraz możliwościami mobilizacji swoich wychowanków, dostarcza władzom samorządowym programu artystycznego na organizowane przez nich imprezy. Jedną z takich uroczystości organizowaną rok rocznie są obchody upamiętniające tragedię z 11 września 1942 roku kiedy zbrodniarze hitlerowscy zamordowali niewinnych Polaków – mieszkańców naszej Gminy.
Ponad to Wójt Gminy wspiera działania szkoły obejmując honorowymi patronatami organizowane przez nas konkursy i projekty.
Ciekawym przykładem współpracy naszej szkoły i jednostki samorządu lokalnego na polu administracyjnym jest pomoc urzędników w rozliczaniu dotacji UE pozyskanych przez szkołę. Gmina wspiera nas w pisaniu projektów i pozyskiwaniu funduszy z różnych instytucji min. Dzięki tej współpracy wygraliśmy projekt na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej o wartości 15 tysięcy złotych, z czego pozyskana dotacja to 12 tysięcy złotych a 3 tysiące zł wkład własny Gminy.

Wygenerowano w sekund: 0.07
62,250,815 unikalnych wizyt