Zegar

Kalendarz

« Sierpień 2022 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Przetłumacz stronę


MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE

MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE

W zimowe popołudnie 3 stycznia 2019r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach zostało zaprezentowane dla społeczności lokalnej misterium bożonarodzeniowe, przygotowane przez szkolny teatr MASKA, działający z sukcesami już 17 lat. W progach szkoły dyrektor Pan Dawid Krzętowski, opiekunowie MASKI Panie: Iga Długoszewska- Zawadzka i Agnieszka Krzynowek oraz Pani Marlena Plewa, która przygotowała oprawę multimedialną spektaklu, powitali licznie przybyłych mieszkańców gminy, księdza Zdzisława Simińskiego- proboszcza parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Rudnikach, rodziców, babcie, dziadków, absolwentów szkoły, pasjonatów sztuki. Po raz kolejny okazało się, że teatr łączy pokolenia. Przedstawienie było artystyczną podróżą do prapoczątków, stanowiło pretekst do refleksji nad współczesnym światem, nad kondycją moralną człowieka, ale również dało okazję do wspólnego, radosnego kolędowania.

Zespół teatralny MASKA stanowi aktualnie grupa prawie 40 uczniów. Najmłodsi adepci sztuki teatralnej to dzieci z klasy pierwszej, czwartej, piątej, najstarsi - gimnazjaliści oraz młodzież z klasy ósmej i siódmej. Wszyscy cudowni młodzi aktorzy zaprezentowali niezwykły kunszt słowa, oczarowali finezją ruchu scenicznego, porwali do wspólnego kolędowania. To było niezapomniane popołudnie, pełne wzruszeń, dobrej energii, mądrego przekazu o wartościach, które wyznaczać powinny drogę każdemu człowiekowi.


OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ ŚREDNICH

Przedstawiamy ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Technicznych na rok szkolny 2019/ 2020.

 

1% PODATKU

  

Dzięki współpracy z FUNDACJĄ STUDENCKĄ „MŁODZI –MŁODYM”, która jest organizatorem akcji „1% dla naszej szkoły” oraz życzliwości ze strony Państwa, ludzi dobrej woli, którym los naszej szkoły nie jest obojętny, możliwe jest po raz kolejny pozyskanie środków finansowych na poprawę funkcjonowania naszej placówki oświatowej.
Jeden procent - to niewiele. Jednak pomnożony przez wielu podatników daje dość poważne kwoty wspomagające pracę szkoły.

W zeznaniu podatkowym w poszczególnych PIT-ach, należy podać numer: „KRS 0000270261″, a w rubryce dodatkowej „Cel szczegółowy” umieścić dopisek „ZSP W RUDNIKACH 8045”

Każda przekazana kwota będzie wspierać działalność statutową szkoły i rozwój naszych uczniów.

 

Dotychczas zebraliśmy:

rok 2016 – 1000,00 zł            rok 2017 – 1818,19 zł              

Mamy nadzieję, że nasza prośba o przekazanie 1% podatku na rzecz dzieci z naszej szkoły spotka się ze zrozumieniem z Państwa strony.

 

Szczegóły działania fundacji na stronie:  www.mlodzi-mlodym.pl Fundacja zobowiązuje się przekazać 75% zebranej kwoty na potrzeby naszej placówki.


WOŚP


Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do działań na rzecz 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Puszka dla darczyńców będzie w naszej placówce od dnia 04.01.2019 do 11.01.2019 roku pod opieką wolontariuszy i opiekunów Pań M. Kolewińskiej- Kołdon, K. Wierus, D. Mazurek.JASEŁKA

JASEŁKA

Przedświąteczne oczekiwanie na przyjście Dzieciątka Jezus w naszej szkole uświetniło misterium bożonarodzeniowe w wykonaniu szkolnego teatru MASKA. W czwartek 20 grudnia zgromadziliśmy się wszyscy, by wspólnie kolędować, dzielić się opłatkiem, składać życzenia. Gościliśmy wójta gminy Rędziny, Pana Pawła Militowskiego, księdza proboszcza, Zdzisława Simińskiego oraz rodziców naszych uczniów. Zdjęcia w galerii Zespołu.


MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE

Szkolny teatr MASKA działający przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach ma zaszczyt zaprosić rodziców, babcie i dziadków naszych uczniów, nauczycieli, pracownikiów szkoły, absolwentów - aktorów MASKI oraz wszystkich mieszkańców gminy na bożonarodzeniowe misterium, które odbędzie się 3 stycznia 2019 r., o godz. 17:00 w sali gimnastycznej szkoły przy ul. Szkolnej 11 w Rudnikach.


 Teatr MASKA wraz z Dyrektorem szkoły i opiekunami zespołuPRZEDSZKOLAKI DLA SCHRONISKA

PRZEDSZKOLAKI DLA SCHRONISKA

Serdecznie dziękujemy rodzicom za włączenie się do organizowanej przez nasze przedszkole akcji ,,Przedszkolaki dla schroniska”. W czwartek, 20 grudnia, wszystkie zebrane artykuły tj. karma sucha i mokra dla psów i kotów, zostały przekazane schronisku dla bezdomnych zwierząt ,,As” w Jamrozowiźnie, gdzie znajduje się ponad 200 zwierzaków. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność i pomoc. Zainteresowanych zapraszamy na stronę www.schronisko.klomnice.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat pomocy przebywającym tam zwierzętom. Zdjęcia z wizyty Naszych przedszkolaków w galerii przedszkola.


GALA "LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE"

GALA "LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE"

14 grudnia 2018r. w MDK- u w Częstochowie odbyła się Gala „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” na zakończenie uroczystych obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem Gali był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie. W uroczystości uczestniczył dyrektor ZS- P im. Jana Pawła II w Rudnikach p. Dawid Krzętowski, a naszą placówkę reprezentowała uczennica klasy I Emilia Kołdon, która zaśpiewała utwór patriotyczny pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. W czasie Gali zostały wręczone nagrody finalistom Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Nasza uczennica w kategorii szkół podstawowych otrzymała wyróżnienie, a do występu przygotowywała się pod kierunkiem wychowawcy p. Agnieszki Krzynowek.


MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W piątek, 14 grudnia, w grupie 6 – latków zagościła magia Świąt Bożego Narodzenia. Piękna scenografia, kostiumy a przede wszystkim wielkie zaangażowanie małych aktorów sprawiło, że pan dyrektor Dawid Krzętowski, rodzice, dziadkowie oraz inni zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które przestawiły historię narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją  w jasełkach wystąpili Trzej Królowie, Pastuszkowie, Aniołki, Kolędnicy, Gwiazdeczka i oczywiście Maryja i Józef. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie co zostało uwiecznione na zdjęciach, które zamieszczone są w galerii przedszkola.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości.


WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU

We wtorek, 11 grudnia, miało miejsce rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było:
• rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci,
• stworzenie dzieciom możliwości wymiany doświadczeń artystycznych,
• rozwijanie wyobraźni twórczej,
• wzmacnianie więzi rodzinnych,
• podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych.
Do konkursu zgłoszono 16 prac, wykonanych przez przedszkolaki oraz ich najbliższych. Komisja Konkursowa w składzie: Aneta Kubica, Marta Krupka i Karolina Kowalczyk, nagrodziła wszystkie prace.
Lista nagrodzonych:
I miejsce
Julia Wypchlak z rodzicami
Szymon Gajewski z rodzicami
Janek Kołodziejczyk z rodzicami
Daniel Wylazowski z rodzicami
II miejsce
Lena Błaszczyk z rodzicami
Natalia Rozenberg z rodzicami
Adam Kwasek z dziadkiem
Maksymilian Łysakowski z mamą 
Kacper Wdowiak z mamą 
Iga Dubiak z mamą 
Zosia Jaruga z rodzicami
Wiktoria Rozenberg z rodzicami
III miejsce 
Maksymilian Jabłoński z rodzicami
Kacper Kołodziej z mamą
Kacper Sikorski z mamą
Blanka Halbiniak
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane w holu przedszkola.


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Wygenerowano w sekund: 0.19
40,787,712 unikalnych wizyt