PROJEKCJE FILMOWE
Dodane przez Administrator dnia Marzec 13 2014 16:24:18

W dniu 12 marca uczniowie klasy IV i III zapoczątkowali udział w organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach projekcie „… projekcji filmowych połączonych z prelekcją i dyskusją z zakresu edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży…” Skierowany jest on do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Każda projekcja filmowa będzie opatrzona  prelekcją prelegenta na temat związany z filmem. Tematyka filmów dotyczyć będzie współczesnych problemów z życia dzieci i młodzieży. Będą to filmy ukazujące świat wartości, podejmujące zagadnienia takie jak: tolerancja, przyjaźń, samoakceptacja, autorytet jednostki.


Treść rozszerzona

Uczniowie klas IV mieli okazję obejrzeć film pt. Wyspa Nim. Był to pełen humoru, trzymający w napięciu i zaskakujący niezwykłymi pomysłami przygodowy film fantasy, o dziewczynce, która sądziła, że jest zupełnie sama, i o kobiecie, która sądziła, że panicznie boi się świata, i o tym jak obie odkryły, że są kimś więcej niż sądzą. Po projekcji filmu miała miejsce prelekcja dotycząca stresu, jego objawów, sposobów radzenia sobie z nim.

Natomiast uczniowie klas III oglądali film pt. Patyk się żeni. Jest to  kontynuacja przygód uroczego małego chłopca i jego drewnianego przyjaciela pana Patyka. Ciepła i zabawna historia śledztwa, jakie prowadzą, by odnaleźć samochód, który potrącił mamę Małego. Mama leży teraz w szpitalu - trzeba znaleźć winnego i wsadzić go do więzienia! W tle pełnego niebezpieczeństw śledztwa rozwija się uczucie pana Patyka do drewnianej pani Karoliny, ulubionej zabawki małej księżniczki. Prelekcja po filmie poświęcona była przyjaźni, jej roli w życiu, cechach dobrego przyjaciela i sposobów zawierania przyjaźni.

Prelekcje prowadzone były przy udziale zgromadzonych na projekcji filmowej uczniów kl. III i IV, a co ważne prowadzone były w zabawny sposób metodami aktywnymi.