Gasną światła, a na ekranie pojawia się obraz futurystycznego miasta z przelatującym przez nie motocyklem. Aktorzy unosząc się w powietrzu, walczą na miecze, by po chwili płynąć w łodzi rozświetloną rzeką. Scenografia czasami mocno futurystyczna, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, dzięki efektom stereoskopowym zachwyca swoim rozmachem. W tej megadawce efektów specjalnych nie ginie gra aktorów, wręcz przeciwnie, porywają nas genialne wokale, zapierające dech w piersiach umiejętności tancerzy.
Dzieło Szekspira stało się w tym spektaklu tylko kanwą opowieści, na której oparł się Janusz Józefowicz. Reżyser jest również autorem choreografii i libretta. Sztuka stanowi uwspółcześnioną wersję dramatu Szekspira. Temat jest ponadczasowy, bowiem w każdej epoce można odnaleźć postacie nieszczęśliwych kochanków.
Jednak bohaterami musicalu Józefowicza nie są dzieci z bogatych arystokratycznych domów, ale współczesne nastolatki mające problemy z porozumieniem z rodzicami. Zakochują się w sobie, jednak napotykają na przeszkody i niezrozumienie ze strony zakłamanego świata dorosłych. Według słów reżysera, spektakl ma być lekcją dorastania dla niepokornych nastolatków, a także próbą pokazania rodzicom, iż można ich jednak zrozumieć.
Muzykę do musicalu napisał znakomity kompozytor, Janusz Stokłosa, a główne role zagrali debiutanci wyłonieni podczas castingu. Nasi uczniowie zachwyceni przedstawieniem zgotowali aktorom owacje na stojąco. Dzięki dyrektorowi naszej szkoły Panu Dawidowi Krzętowskiemu wyjazd został dofinansowany z funduszy Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach. Ta wspaniała lekcja w teatrze stanowiła formę podziękowania dla aktorów MASKI i opiekunów za ich rzetelną, wytrwałą, efektywną pracę i tworzenie wzruszających przedstawień.
Zapraszamy do galerii zdjęć.